Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Curatenie: materiale insonorizare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Victorine
1. Ansamblu discuri pline Logan 259mm LPR + etrierii din fabrica (complet, inclusiv suporti etrieri) + placutele de frana aferente LPR, toate rulate cca. 10.000 km. Pret 100 lei toate. Motivul vanzarii - mi-am pus discuri ventilate, deci am schimbat si etrierii. Acestia au fost pe masina pana la 100.000 km si nu am avut probleme cu ei. Placutele de frana au pe dos tablite metalice anti-vibratie. Un disc este zgariat putin superficial pentru ca mi-a facut greutati la desurubare un surub cu cap torx (aveau pasta pe ele...) si a trebuit sa improvizez, mi-a scapat surubelnita de sacrificiu si asta e... Sunt ruginite putin pe o fata pentru ca am terminat schimbul seara tarziu si au ramas peste noapte afara, s-a pus roua pe ele.

2. Carcasa oglinda Logan Phase 1 neagra, reglaj manual. 30 lei. M-a sters unul si mi-a spart oglinda si nu am gasit decat cu totul la vremea aia de cumparat. Carcasa arata ok.

3. Maneta stergatoare fara CB. 30 lei Schimbata dupa cca. 15.000 km de functionare pe vechea masina cu una care avea CB.

4. Folie bituminoasa Alu Band DenBraven 15 cm latime, rola este inceputa, dar nu mai stiu cat am folosit din ea, foarte putin. Lungimea initiala era 10 m iar pretul undeva la 15 EUR fara TVA, conform ofertei primita de la reprezentanta locala in 2008. Se vinde cu 20 lei.

5. Folie bituminoasa aluminizata cca. 3 mp, functioneaza pe exact acelasi principiu ca si AluBand-ul, doar ca pare putin mai groasa si se preteaza la suprafete mari. Se vinde cu 60 lei.

In principiu preturile sunt cam fixe, le-am facut ca preturi de curatenie, dar intrebati. Unde as mai lasa ceva, la reperele pentru franare, ca sunt grele la transport si pentru detaliile pe care le-am dat.

Transport prin Posta Romana sau curier suportat de cumparator.

6. Pasla armata pentru insonorizare, identica cu cea care se gaseste deja pe Logan (atata cata se gaseste). 6 placi a 1050x950 mm grosime 12mm toate cu 50 lei.

Imagini cu ce se poate face (cate ceva si din ce am facut eu pentru imbunatatirea insonorizarii)se pot vedea aici: http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=10329&st=1560 pe la pagina 53, parca

This post has been edited by Victorine: Today, 20:17
george_scala_2004
si materialele de insonorizare ???
Victorine
Oau, nu stiu ce s-a intamplat, mai inainte eu editam si vedeam postul complet... am pus poze, etc... sa vad, imediat, am sase pozitii, dintre care 3 cu materiale de insonorizare..., in sfarsit, am reusit sa editez postul initial, gasesti acolo si materialele respective, rog a nu se considera un UP... n-am mai postat la bursa de ceva vreme si nu mai stiu sigur cum se ataseaza imagini, in plus ma mai conturbau si copiii smile.gif
Victorine
UP! Nimeni nu e interesat de nimic? Discutam preturile, acolo unde se poate.
Victorine
UP!
gsalexandru
salut. Ma intereseaza pe mine foliile bituminoase si pasla. Te rog doar sa o tii pt mine pana pe 22 cand ajung eu in tara. Daca vrei iti fac jumate din plata acum prin transfer bancar si cealalta cand ajung. Sa nu ai dubii ca te las fara marfa. Poate faci o reducere ca iau foliile si pasla. Ms anticipat
Victorine
3 articole sunt rezervate pentru gsalexandru pana in 22.08 (rola Alu Band, coala de folie bituminoasa si pasla)

12 Aug 2011, 11:38:
UP pentru fiare si plastice!

12 Aug 2011, 22:47:
Inca un UP! Poate sunt de trebuinta cuiva...
Victorine
UP?
pufosu
Carcasa pentru oglinda ma intereseaza pe mine daca nu ai dat-o inca.
Victorine
Carcasa este. Stabilim detaliile pe PM. Trimite-mi te rog datele de livrare si in principiu ti-o expediez maine.

<span class='edit'>15 Aug 2011, 23:10:</span>
Tocmai ma pregateam sa ambalez carcasa de oglinda cand am gasit un defect de care nu-mi aminteam. Are o ureche de plastic in interior lipsa. Ca urmare se scoate de la vanzare ca sa nu fie considerat un defect ascuns de catre un eventual cumparator. In imagine e incercuit urechea existenta, mai trebuia sa fie una in partea de jos. Functioneaza corect si fara, insa pot aparea probleme la rabatare.


SUS cu restul ramase (maneta fara CB si elementele de franare)
Victorine
UP! Maneta stergatoare fara CB si discurile/ etrierii/ placutele in continuare disponibile.
Victorine
up
gsalexandru
Ramane valabil sa trimiti luni materialele insonorizante la adresa care ti-am dat-o. eu nu voi mai avea acces la internet pana marti, cand vom lua legatura si voi face si transferul banilor. Multumesc anticipat
Victorine
Stai linistit, coletul e pregatit, luni pleaca.
Victorine
Up cu piesele pentru frane si maneta stergatoare fara CB! NEGOCIABIL totul!
TonyXX
zimi si mie ultimul pret la frane cu tot cu transport
ast pm
gsalexandru
Au ajuns materialele frumos ambalate. Multumesc si spor la vanzare restul de piese
TonyXX
am primit mesajul tau mai dami un pm cu numarul tau sa iti pot da datele ca eu nu pot trimite pm
Victorine
Multumesc si eu Alexandru pentru instiintare. TonyXX ai PM.
Victorine
Up cu maneta stergatoare fara CB!
Fiarele rezervate deocamdata pentru TonyXX, daca se hotaraste.
Victorine
Sus cu discurile/ etrierii/ placutele, respectiv maneta stergatoare fara CB. NEGOGIABIL!
Victorine
UP!
Victorine
Up! Mai ia cineva ceva? Negociabil!
Victorine
Sus cu discurile, etrierii si placutele, negociabil!!
ionik_e4
Salut!Ai vandut tot ce tine de isonorizare?ma interesa niste pasla
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.