Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]-tambur cu ABS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Gusti78
Salut.
Cumpar tambur cu abs pentru logan.
Nou sau sh..........dar sa fie in stare cat mai buna.
Cumpar deoarece "baietii"de la vulcanizare au bagat unul stramb si sa #**ut filetul.
Va multumesc.
Gusti78
caut inca...............
alin1974
Daca accepti un sfat,eu as mari(rectifica) filetul , as pune nu prezon si as strange roata
cu o piulita de Dacie 1310.[sau de alta masina(Ford)]
Cred ca este o varianta simpla,sigura si ieftina.
Gusti78
Salut.
Am fost la cineva sa fac filet,dar a zis ca trebuie mai mare.Si in acest caz nu mai merge prezonul,trebuie facut altul.....dar problema cea mai mare e ca nu incape pe gaura jantei de aliaj.Si trebuie marita si asta.Si din ce cred eu cred ca se descentreaza.
La aceasta varianta m-am gindit si eu,dar.........nu merge.
Ma mai gandisem la flanse[dar costul lor e mare si nici nu e prea frumos,sa stea masina de psate cu rotile iesite in afara cca 20mm.......
alin1974
Salut,

eu ti-am sugerat sa faci un prezon(adica o tije filetata la ambele capete) pe care poti sa-l faci cu doua marimi de filete(unu mai mare in tambur si unu normal pentru gaura jantei).Dar trebuie sa gasestio piulita de roata care sa-ti intrepe gaura jantei.
Cel cu care strangi roata acum este surub nu prezon.
Gusti78
Da,poate am inteles eu gresit.
E foarte buna ideea ta,multumesc.
Am sa vad unde gasesc un strungar bun sa-mi faca filetul pe tambur si aceea tija filetata la ambele capete.
Multumesc inca o data.
Gusti78
caut inca tambur cu abs...........astept oferte
Gusti78
astept oferte
Gusti78
nimeni.................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.