Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pocnituri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
micri
am o problema care a aparut in august cand am fost plecat pana la eforie.
totul a mers ok pana cand deodata a aparut o pocnitura la decelerare. acum am observat ca pocnitura este si la accelerare dar numai la turatii mici.
sunetul este ca o lovitura infundata.
va rog sa ma ajutati sa gasesc cauza acestei pocnituri. ma bazez pe experienta voastra.
Kiraly
de unde se aude?de la roata?sau de sub masina?poate fi un joc la directie la bucsi sa la pivoti.sau mai poate fi un tampon rupt la motor sau suportul la cutie slabit.
micri
se aude pe partea stanga. cind decelerez se simte ca si cand as frana sipierde din viteza. sa fie etrierul de pe stanga oarecum blocat?
Minel
Bucse tirant .... unsure.gif
Kiraly
da poate si fie etrierul.ridica pe cric si vezi daca e infranata roata verifica daca are joc la rulment la bucsi sau la pivoti.dupa aia da jos roata sa vezi ce e la etrier
ionut.tanase
Si la mine se aude la fel .. am si un topic deschis pe acest subiect.
La mine de vina sunt planetarele. Verifica si al tine sa nu fie tot de la ele wink.gif .

Succes!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.