Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] DSN 1.4MPI - 2002
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
marian_ariciuc
de vanzare Dacia Supernova anul fabricatiei 2002, model Europa(cheala)
-km reali 96000
-consumabile schimbate recent - bucsi, pivoti, bucsi bara stabilizatoare(toate 4) nici o luna, saboti frana schimbati in februarie 2011, placute de frana schimbate in august 2011.
-al doilea proprietar, destul de ingrijit interiorul - masina de nefumator
-pentru cine doreste sa creada, acest automobil a trecut ITP-ul in martie 2011 pe bune!
-este dotata cu inchidere centralizata montata after market.
-accept variante tichet rabla(doar Bucuresti) + diferenta
-este dotata cu 2 cauciucuri iarna si 2 vara
-Consumul este calitatea sa, Oras:aprox 430km cu un plin ochi, autostrada: 597km cu un plin ochi, incepuse sa se aprinda becul, dar am alimentat de teama ca nu mai intalnesc alta benzinarie.
-o vand ca am o ocazie de Logan...
-defecte: un usor joc in axul volanului, vesnica rigina la pasajele din spate(ma mir ca a rezistat 9 ani si are doar cateva puncte de rugina - vezi poze), stop semnalizare stanga fata ciobit, lipsa AC(AC-ul de SN si SLZ oricum lasa de dorit) si cam atat...
-pretul este 1200Euro usor negociabil(tin de pret ca stiu ce vand)
este o masina care te poti deplasa catre orice destinatie fara prea multe pretentii...
date de contact: marian_ariciuc@yahoo.com
0753.968.094(orange) 0755.033.057(orange)
[attachmentid=1627749244]
[attachmentid=1627749245]
[attachmentid=1627749246]
[attachmentid=1627749247]
[attachmentid=1627749248]
[attachmentid=1627749249]
[attachmentid=1627749251]
b 45 bwy
sal,ce diferenta mai vrei pe langa voucher?
marian_ariciuc
up!
nimeni doritor?hai ca reformulez: se vinde una bucata cazan de golf 3 sau bmweu din 94 sau un opel astra f inmatriculata la bulgaria cu 300k km la bord alti 200k dati inapoi, tip 5 usi dintre care usa soferului blocata cu rugina, se intra prin dreapta ca nu e greu. mașână buna consum mic 10 15 20 litri la suta de km merși, injectie modificata roti cracanate cam patrate dar se rotesc.
pret de pomana...se baga cineva?
Alex4u
QUOTE(marian_ariciuc @ 16 Sep 2011, 15:45)
up!
nimeni doritor?hai ca reformulez: se vinde una bucata cazan de golf 3 sau bmweu din 94 sau un opel astra f inmatriculata la bulgaria cu 300k km la bord alti 200k dati inapoi, tip 5 usi dintre care usa soferului blocata cu rugina, se intra prin dreapta ca nu e greu. mașână buna consum mic 10 15 20 litri la suta de km merși, injectie modificata roti cracanate cam patrate dar se rotesc.
pret de pomana...se baga cineva?
*


Usor ca de la atata frustrare sa nu te trezesti cu amortizoru in portbagaj wink.gif
1zamirel
marian_ariciuc- ai PM cu oferta mea.
marian_ariciuc
QUOTE(Alex4u @ 16 Sep 2011, 17:11)
Usor ca de la atata frustrare sa nu te trezesti cu amortizoru in portbagaj  wink.gif
*


prea profund... nu m-am prins.

argon
QUOTE(1zamirel @ 16 Sep 2011, 18:21)
marian_ariciuc- ai PM cu oferta mea.
*



http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=3130193
Alex4u
QUOTE(1zamirel @ 16 Sep 2011, 17:21)
marian_ariciuc- ai PM cu oferta mea.
*


Nici nu aveam pretentii sa intelegi ce am vrut sa spun wink.gif
marian_ariciuc
QUOTE(argon @ 16 Sep 2011, 17:36)


ori omul vrea rapid sa scape de ea, ori masina este coaja si arata foarte bine...
dupa cum am spus si mai sus, tin de pret ca stiu ce vand...daca vrea 850 euro pe ea, de ce nu o duce la rabla? ca la rabla ia pe ea 900euro...
TOTDEAUNA UN PRET MIC TREBUIE SA ITI RIDICE SI NISTE SEMNE DE INTREBARE...
acum sa fim seriosi cu AC-ul de pe dsn ca este slab, daca afara sunt 32 grade celsius, nu mai face fata...
and_rei
la rabla trebuie sa fie mai veche de 10 ani
marian_ariciuc
nu, trebuie sa fie mai veche de 8 ani
sorin1983
QUOTE(marian_ariciuc @ 17 Sep 2011, 09:39)
acum sa fim seriosi cu AC-ul de pe dsn ca este slab, daca afara sunt 32 grade celsius, nu mai face fata...

Bazat pe teste intense sau pe vecini?
marian_ariciuc
pe vecini, bineinteles, a mea nu are AC....
mai concret a unui prieten...si culmea s-a cam luptat prin serviceuri cu schimbatul freonului, compresoare samd...
sa recunoastem: DSN-ul a fost primele masini reusite de la Dacia...ma refer pentru anii 2000, in '70-80 1310 era de baza.
AC-ul la dacia a aparut odata cu injectia MPI...cu 20 ani mai tarziu fata de masinile vestice.

observ ca am jignit pe multi cand am spus cazan de golf 3 bmw si opel astra f... foartze multi bulgari pe daciaclub...
sorin1983
1. a/c-ul sn isi face treaba ok pentru ce masina e si izolatia pe care o are(este vb de o sn clima 2002 cu 115.000 km la care doar s-a completat anul trecut freonul)
2. ac-ul este si pe masinile cu inj monopunct(vezi dacia doublecab 1.6)
marian_ariciuc
up
dumi81
Vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca's acrii. Eu am SN-ul de 10 ani impliniti in mai, si la AC nu s-a umblat niciodata si pot sa-ti zic ca face fata multumitor. Nu poti sa vrei 24 C cand afara sunt 32, dar oricum se simte destul de bine diferenta, macar ca dezumifica aerul si scapi de disconfortul umiditatii excesive si oricum il si racoreste. Considera-l UP
marian_ariciuc
sus
marian_ariciuc
valabil
AndreiSN
-Consumul este calitatea sa, Oras:aprox 430km cu un plin ochi, autostrada: 597km cu un plin ochi, incepuse sa se aprinda becul, dar am alimentat de teama ca nu mai intalnesc alta benzinarie.

Nu vad calitatea.... 430 km cu 44 de L = 10.23L/100Km - Oras , mi se pare cam mare
597 Km cu 44 de L = 7.37 L/100Km -Autostrada , iar cam mare

Ma uit pe forum pe threadul cu consumuri si vad la majoritatea 5.5 - 6 L in afara iar regimul de mers al colegilor cu 6L% este 130- 150km/h pe autostrada etc , acu sa nu`mi spui ca tu ai mers numai cu 180 de ai consumu ala smile.gif)
marian_ariciuc
QUOTE(AndreiSN @ 24 Sep 2011, 10:09)
Ma uit pe forum pe threadul cu consumuri si vad la majoritatea 5.5 - 6 L in afara iar regimul de mers al colegilor cu 6L% este 130- 150km/h pe autostrada etc , acu sa nu`mi spui ca tu ai mers numai cu 180 de ai consumu ala smile.gif)
*

44L are un rezervor de Nova/SN/SLZ(vad ca si tu ai DSN, tu cati litri pui la un plin?)
calculele tale sunt bune ai dreptate, dar eu nu am precizat cati litri de benzina am pus in rezervor intre doua plinuri...
daca iti scanez un bon de benzina, crede-ma ca, niciodata nu mi-au intrat mai mult de 40 litri.
asa calculezi consumul exact:
39,5l.....430km(cam asa este)
X l........100km
> (39,5*100)/430=9,2

tine cont ca in jur de 430-440km iarna doar in oras, vara acuma am observat ca am parcurs chiar si 500-510 - diferenta majora care cred ca este influentata si de benzinarie, acu juma de an eram fan Petrom dupa care am trecut la Mol(nu sunt ungur si nici nu-i apreciez)

acuma revenind la topicul real, iti transmit prieteneste ca polologhia de la #1 nu este vrajeala de samsar.

schimbare a pretului: dunt dispus sa fac schimb cu doua tichete rabla si o diferenta de 1000ron. conditia de baza e ca dosarele de rabla sa fie din Bucuresti, si sa fie complete - SOLICIT SERIOZITATE!
fuzzzy
Ma bag ca musca, dar vezi ca mie imi intrau 42-43 litri la fiecare plin, iar un drum Bucuresti - Costinesti si retur plus cateva opriri si devieri la drum au ajuns la vreo ~650km si abia atunci s-a aprins ledul de la benzina. Deci se poate si mai bine.

In rest masina arata bine, pasajele spate or sa se vada mai bine dupa iarna asta, axul volan trebuie schimbat (boala lor), hayonul posibil sa fi fost schimbat iar la usa stanga spate fie trebuie schimbat cuiul din stalp fie a fost troznita. O Supernova obisnuita, adica o masina ok care isi merita banii.
marian_ariciuc
nu am de ce sa vorbesc tampenii, 37-39l la fiecare plin...

29 Sep 2011, 20:36:
QUOTE(fuzzzy @ 28 Sep 2011, 23:13)
Ma bag ca musca, dar vezi ca mie imi intrau 42-43 litri la fiecare plin, iar un drum Bucuresti - Costinesti si retur plus cateva opriri si devieri la drum au ajuns la vreo ~650km si abia atunci s-a aprins ledul de la benzina. Deci se poate si mai bine.
*


Multumesc de aprecieri!
ochiu format este ochi format...
usa din spate cred ca a fost schimbata(pe interior este neagra) dar haionul sunt sigur ca nu;treaba cu luftul mare si pe mine ma cam enerveaza, am incercat toate variantele de a-l micsora si degeaba(in orice caz, NU ploua pe la haion)...cred ca este un defect de fabricatie al seriei sau al DSN-ului pentru ca am vazut altele care il au atat de mic incat atinge de aripi si altele care au luft de infigi degetul lejer.
ma repet: asta este categoria de masina, nu trebuie sa ai cinestie ce asteptari. in comparatie cu altele este ingrijita si foarte bibilita;
ce sa-i fac, nici la mith busters, nici la din dragoste sau surprize surprize, nici la pimp my ride sau dimineata devreme nu transforma dacia supernova in solenza d-apai in S classe...
are portbagaj mare, incape multa varza - principalul criteriu de selectie al Romanilor.
in fine, anuntul e valabil, UP!

30 Sep 2011, 16:17:
valabil!


1 Oct 2011, 09:44:
up!
marian_ariciuc
se poate inchide, masina a fost vanduta la pretul de 4700Ron.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.