Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Indicator nivel GPL defect
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Nicu2
Am si eu o mica problema cu indicatorul de nivel al gazului din butelie. Am facut greseala de a schimba bateria in timp ce motorul functiona si de atunci mi se aprinde doar ledul rosu indiferent de nivelul de gaz din butelie. Exista vreo rezolvare la indemana sau trebuie mers in service? Precizez ca am o dacia 1310 L echipata (sic!) cu o instalatie GPL Lovato.
Mersi anticipat pt indicatii!
P.S. Krapcarasu daca esti din SV da-mi adresa ta de mess printr-un PM sa vorbim ca vad ca te pricepi la instalatiile GPL.
bygy007
in cel mai rau scenariu poate fi butonul ars sau rezistenta de pe butelie
corbex
Fa bucati butonul ala, ledurile trebuie sa fie si ele inseriate cu vreo rezistenta.
bygy007
nu are si ceva integrate pe acolo cred ca unul sau doua 324 varianta smd
Nicu2
Nu gasesc nici o siguranta in cutia de pe butelie....Cu butonul nu am nicio problema, doar nivelul nu mi-l indica sau de fapt indica tot timpul ca butelia e goala. Poate fi plutitorul din butelie ca vad ca nici indicatorul de pe butelie nu mai functioneaza. Mersi pt sugestii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.