Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Solenza 1.4 mpi - 2004
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Sir Andrew
Vand Solenza model Europa.
An de fabricatie: 2004
Motor: 1.4 mpi benzina
Rulaj: 116.000 km
Carburant:benzina
Autoturismul a fost folosit de un singur proprietar, adica eu smile.gif, nefumator. Masina arata foarte bine si a fost bine intretinuta. Toate schimbate la momentul potrivit. Este dotata cu aer conditionat, radio/cd mp3 player Pioneer cu 2x15w boxe Sony. Se ofera si 2 jante tabla echipate cu anvelope iarna. Anvelope fata de vara noi, model Sava Perfecta. Baterie schimbata in luna august Rombat 54Ah. Placute frana fata schimbate recent. Nu scartaie nimic, nu troncane nimic.
Pret: 2250 euro usor negociabil
Contact: pm
Locatie: Galati


up...9000 lei

16 Sep 2011, 13:37:
up...8800 lei
marius.tt
am cumparat din Hunedoara un logan 1.6 ambution full cu 2200 euro si tu ceri atatea banii.....? am observat ca pe acest forum nu se cunoaste limita bunului simpt in de-a cere un pret, nu-i de mirare ca se sta cu produsele luni de zile
shade4free
QUOTE(marius.tt @ 16 Sep 2011, 14:21)
am cumparat din Hunedoara un logan 1.6 ambution full cu 2200 euro si tu ceri atatea banii.....? am observat ca pe acest forum nu se cunoaste limita bunului simpt in de-a cere un pret, nu-i de mirare ca se sta cu produsele luni de zile
*




este masina lui cere cat doreste.
tu ai avut supernova,si ai cumparat logan si 1,6 si ful si la pretul pe care il spui, Acum sunt si eu carcotas.unde l-ai gasit frate la banii astia ca imi iau si eu nu unul ci doua, Ce anume nu are masina asta de costa atat? a fost dauna totala si te-a pacalit samsarul?
acum si pentru initiatorul topicului: frumoasa masina,si spor la vanzare
Sir Andrew
Ca si proprietar care am avut grija de ea din 2004, stiu ce poate, stiu problemele, care nu prea sunt, stiu ce inseamna valoarea unei masini. Ca tu ai dat 2200 pe un Logan, foarte bine, insa valoarea acestei masini, pe care vreau sa vand este cam aceasta. Samsarii pun cam jumatate din anunturile de pe auto.ro si autovit, anunturi fictive pt ca posesorii sa lase la pret, ulterior vanzandu-le la necunoscatori. O colega de-a sotiei si-a luat Solenza cu 85 mil fara AC de la un samsar. Imi pare rau prietene dar mirosi a samsar sau a unul care si-a luat-o de la un samsar.
Inca cateva poze care arata conditia excelenta a masinii. Mentionez ca nu scartaie nimic, nu troncane nimic. Orice troncaneala aparuta vreodata a fost imediat remediata. Nu mi-am batut joc de ea si nici nu imi voi bate joc de ea dand-o la un samsar pentru o punga de seminte. Conditia masinii este peste multe alte masini care circula pe sosele. Toate au fost schimbate la timp.
Masina are anvelope de vara noi, dupa cum puteti vedea, baterie noua, reconditionate pragurile din cauza ruginii, placute frane fata noi, 2 jante cu anvelope de iarna, radio cd mp3 player Pioneer, AC, plus conditia excelenta ma fac sa nu las la pret.
Si daca nu o vrea nimeni nu o voi da. Prefer sa o tin in continuare decat sa o dau pe nimic. Imi permit "luxul" asta... inca.
Mintea mea e numai la Prestigeul comandat. Deja Solenza e pe planul doi. Daca gasesc un proprietar care stie ce inseamna o Solenza o voi da. Mi-e si mila sa o dau la cineva care isi va bate joc de ea.... sad.gif

8800 lei...si punct.
Sir Andrew
up...
alindrgn
imi permit sa ma bag si eu in seama. pretul este unul mai mult decat corect, loganul ala luat la 2200 euro sigur are ceva. in brasov logan fara aer gasesti la 3500 euro, modelul al doilea de echipare, iar primul model de echipare undeva la 3100-3300. deci solenza asta isi merita banii mai ales ca e intretinuta si are si AC.

offtopic: logan prestige? cum? ca nu se mai fabrica...
Sir Andrew
Cam din mai nu se mai fabrica. Au stocuri de asta. Am dat avansul si tichetele, astept validarea lor...smile.gif. Abia astept sa pun mana pe ea...
marius.tt
intradevar pretul nu se discuta.........
dar fratilor e foarte strigator la cer cum au unii de pe acest forum curajul sau atatea banii
considera un mare UP

19 Sep 2011, 10:09:
Apropo, nu sunt samsar si nici loganul nu l-am cumparat de la samsari
alindrgn
pai de la samsari nu-l luai tu la pretul asta, stai linistit.
Sir Andrew
Aseara in parcarea Real Galati o Solenza Diesel, fara AC, 130k, lepadata cu un anunt in geam...85 mil. Anunt de samsar. Eu nu imi permit ca proprietar sa o las undeva cu anuntul in geam.
Normal ca un samsar nu ar da pe a mea 85 mil pt ca el nu ar mai scoate nimic. Am fost sunat de 3 persoane, deoarece am dat-o la ziar, niciunul nu a zis ca pretul e mare, ci doar ca lor nu le iese nimic din afacere.

Alte poze...poza 1 anvelope spate; poza 2 anvelopae fata

Daca pt o masina ingrijita, care a avut un singur proprietar, cu istoricul masinii cunoscut, folosita de familist ti se pare mult 8800 lei, atunci te invit la masini Opeluri/Ford din anii 90...aduse din Jermania.

PS: Cand ai sa iti iei si tu o masina noua, ai sa ai grija de ea ca la orice scartaiala schimbi bagi bani, sa nu umbli cu deviza lasa ca merge si asa, cand stii ca masina merge ceas fata de multe alte masini, iar pretul unor masini echivalente sunt chiar mai mari si au vechimi considerabile, ai sa intelegi pretul corect al unei masini. Si inca ceva marea majoritate a Solenzelor decente, cat de cat ingrijite, se vand in jurul pretului asta. Daca vrei una nenorocita de taximetrie dai cam 5000-6000 lei si bagi de-ti sar capacele. Oricum sunt dispus sa raman pe cap cu ea de cat sa o dau pe o punga de seminte unui samsar.
Mersi de up.
marian_ariciuc
considera-l UP
QUOTE(X @ 16 Sep 2011, 17:11)
hai ca reformulez: se vinde una bucata cazan de golf 3 sau bmweu din 94 sau un opel astra f inmatriculata la bulgaria cu 300k km la bord alti 200k dati inapoi, tip 5 usi dintre care usa soferului blocata cu rugina, se intra prin dreapta ca nu e greu. mașână buna consum mic 10 15 20 litri la suta de km merși, injectie modificata roti cracanate cam patrate dar se rotesc.
pret de pomana...se baga cineva?
*


tine-o pana in Martie 2012, de la anu intra noua lege in vigoare care ii parleste pe baietii fani BG...sa vezi ce se va cauta inmatriculata RO.
apropo SLZ a ta arata excelent.
si eu sunt in aceeasi situatie si te sustin.
dumi81
Pai din cate stiu eu din 2013 nu va mai exista taxa de imatriculare ,dar se va plati cartea verde, in functie de gradul de poluare anual. Masina arata bine pretul nu se discuta.....e totusi varianta Europa cu AC... UP
Sir Andrew
up...8200 lei.
george_scala_2004
mai bine o pastrezi...
Sir Andrew
up...8200 lei
Sir Andrew
up
Sir Andrew
up..8000 lei
dan constantin
Ca fost proprietar de solenza imi permit sa-mi dau si eu o parere.Masina este prea bine intretinuta si parerea mea ca merita pretul cerut de proprietar.Cunoascatorii de solenza apreciaza intretinerea acestei masini care o dovedeste fotografiile si viitorul proprietar sa tina cont ca achizitioneaza o masina de la primul proprietar,nu de la un samsar tuciuriu
Culoarea alba este un mare avantaj ca spune totul despre rugina care la aceasta masina nu se vede asa ceva sa aiva...si albul tine bine la mizeria din Romania
Stimate Domn considera un up din partea mea si nu dezarma in fata samsarilor cum nu am dezarmat nici eu in 2008 cind am vindut solenza
marius.tt
eu unul nu as mai cumpara masina fara ac
up mare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.