Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mutare subforum "Fluence"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
EndlessOne
Din momentul in care n-am gasit deschidere pe pm la moderatori si admini ,am incetat sa mai scriu vreo opinie si stiu ca-i mai putin relevant pentru unii, dar avand in vedere ca reprezentati un brand, ar trebui sa fiti mai deschisi la discutii si prin simplul fapt ca fiintati ca forum liber si multidirectional. Sper!

Scriu din pura curiozitate, caci nu cred ca se va intampla ceva nou si doar vreau sa atrag cat mai multe pareri care, poate, va vor demonstra realitatea. In cele ce urmeaza as vrea sa ma si explic un pic:

E penibil sa-ti cauti, ca nou venit venit, masina prin forum si s-o gasesti la Megan si ca tot vorbeam de imagine de marketing, e aprope rea vointa sa pui o masina noua ca model intr-un subforum si sa pretinzi ca-i urmasa unei masini scoasa din productie.
Masinile n-au absolut nimic in comun, doar creeaza confuzie fiind in categoria sedan. Reno e clar ca urmareste prelungirea imaginii excelente a Megane, dar cele doua nu-s facute decat sub acelasi acoperis, din parinti diferiti. Nu mai intru in discutii referitoate la Samsung; toata lumea stie politica Reno pe diferite piete.
Pe final, am rugamintea sa-mi expuneti, daca binevoiti, ce argumente v-au dus catre decizia de-a amesteca cele doua modele, repet, de sine statatoare.

Multumesc anticipat!
R19/16v
Daca reno zice ca-s una si aceeasi trompetica, tu de ce insisti sa-ti inchipui ca ti-ai luat altceva decat un megane mai ieftin!?

P.S. HAL de chestionar!
EndlessOne
Chestionarul...n-are preview si nu s-a mai putut modifica cand am finalizat gresit; poti sa-mi stergi pct.1 din el?
Tu mereu te-ai aprins, consideri ca asa se modereaza, sau nu stii sa te exprimi frumos?
R19/16v
Dupa ce am avut discutia asta in repetate randuri pe PM si ti-am spus acelasi lucru de 100 de ori, nu, nu mai are rost sa ma exprim frumos.
EndlessOne
QUOTE(R19/16v @ 20 Sep 2011, 09:23)
nu mai are rost sa ma exprim frumos.
*


Deci recunosti ca nu ai comportament civilizat, mai ales de moderator pe forum? I
ncearca si exacerbeaza-ti megalomania la sectiunea ta.
Multumesc respectuos!
mircea_aq
QUOTE
e aprope rea vointa sa pui o masina noua ca model intr-un subforum si sa pretinzi ca-i urmasa unei masini scoasa din productie.


Mda, mie mi se pare business as usual, sigur ca daca ai vrea sa fii mai catolic decat papa, ai imparti masinile dupa platforma si apoi de-abia dupa caroserie, asa ca tot coleg de subforum cu Megane Gen2010 ai ajunge smile.gif

Confuzia pleaca intr-adevar de la reno, dar asta e un subiect care a fost intors pe toate partile. In ceea ce ma priveste eu vad Fluence-ul ca pe un continuator al Megane 2 sedan, si nu vad nimic rau ca-i urmasa unei masini scoase din productie, majoritatea modelelor comercializate WW sunt fix in aceeasi situatie.

De ce mi se pare in regula sa se revizuiasca dar sa nu se schimbe nimic , in primul rand din motive ce tin de organizarea forumului, de faptul ca fiind in acelasi bubble cu megane vei avea mai multi useri care vor arunca un ochi si la fluence (cum fac si eu acum) si fiindca vorbim de aceeasi platforma, s-ar putea sa avem in final aceleasi provocari, surprize, neplaceri.

Eu cred ca forumul ar trebui sa facliliteze schimbul de informatii, chiar cu riscul de a nu se plasa 100% in line cu politica de marketing a reno (care spune ca fluence e un model nou), si cred ca face o destul de bine.
gotty
Invidiosi,nu i mai baga in seama...
IRONICK
Flatulence are punte spate de Logan. Este un low-cost marca Renault. Mai sunt si alte exemple, cred ca mai bine trebuia bagat la Dacia.
EndlessOne
QUOTE(mircea_aq @ 20 Sep 2011, 09:55)
al Megane 2 sedan, si nu vad nimic rau ca-i urmasa unei masini scoase din productie, majoritatea modelelor comercializate WW sunt fix in aceeasi situatie.

De ce mi se pare in regula sa se revizuiasca dar sa nu se schimbe nimic , in primul rand din motive ce tin de organizarea forumului, de faptul ca fiind in acelasi bubble cu megane vei avea mai multi useri care vor arunca un ochi si la fluence (cum fac si eu acum) si fiindca vorbim de aceeasi platforma, s-ar putea sa avem in final aceleasi provocari, surprize, neplaceri.

In sfarsit o parere pertinenta, sper sa nu fie ultima. Ma gandeam eu ca mai sunt oameni printre alte forme humanoide.
Problema e de "punere in pagina'. Vezi Clio 1 si 2 alaturi si Clio 3 de sine statator, alta ineptie as zice eu fiind politicos.

In fine astept sa mi se modifice chestionarul si dupa mai comentez. Asta daca se mai modifica, daca nu, asta-i nota cea mai de sus aici si din pacate per total romani. Se merge cu turma, nimeni nu trebuie sa se abata. Metode ceausiste de impunere, nu de dialog si culmea, pe forum.
klaus
Am modificat poll-ul pentru a putea fi folosit.
jcdenton
.... siiiii eu cu cine votez ? hic
Avani
QUOTE(EndlessOne @ 20 Sep 2011, 09:29)
[...]Masinile n-au absolut nimic in comun [...]
*


Ambele in perioade diferite, sunt inregistrate ca fiind "compacta sedan a marcii Renault". Ambele !
Nu discutam de punti, nu discutam de chestii tehnice, ci despre cum sunt ele incadrate de Renault si dimensiuniile specifice fiecarei clase de masini.
Nu inteleg ce ti se pare asa aiurea.
klaus
ca safrane cu laguna ...
IRONICK
Ca Laguna cu Latitude ...
EndlessOne
QUOTE(klaus @ 20 Sep 2011, 10:30)
Am modificat poll-ul pentru a putea fi folosit.
*


Multumesc pentru intelegere, unii chiar meritati tot respectul!

QUOTE(Avani @ 20 Sep 2011, 11:35)
Ambele in perioade diferite, sunt inregistrate ca fiind "compacta sedan a marcii Renault". Ambele !

Sedan sunt mai multe, dar numai Fluence e in subforum la Megane.

QUOTE(klaus @ 20 Sep 2011, 11:50)
ca safrane cu laguna ...
*


QUOTE(IRONICK @ 20 Sep 2011, 11:52)
Ca Laguna cu Latitude ...
*


Toate patru au topicuri separate, despre asta vorbesc, despre administrare forum, caci aici suntem, nu?

Eu reclam o administrare defectuasa, sa nu intru in mai multe amanunte...

Dupa cum ziceam, nu ma astept sa se schimbe ceva, toti sunteti romani ambitiosi, acu` chiar de-as avea 100% dreptate , tot nu s-ar modifica din principiu, nu?!

E clar ca pentru mine nu mai face obiectul vreunui sondaj, am vrut doar sa stiu cine defileaza pe aici si la ce "capacitate"; probabil ca la momentul cand ati pus-o la Megane, la momentul aparitiei, ati facut-o sub impulsul vehicularilor de "urmasa lui Megane" si acolo a murit, voi fiind prea fani Megane, s-o mai scoateti.
Va iert, azi sunt mai permisiv! radmasa.gif

Si ca sa fiu total de acord cu fanii Megane:
Regele a murit, traiasca regele!







maho
QUOTE
EndlessOne      Posted Today, 13:36
... toti sunteti romani ambitiosi,...
...Va iert, azi sunt mai permisiv!...

Pai tu ce esti ? blink.gif
Ah, scuze, tu esti un domn, cpm...
clr
Eu cred ca cel mai bine infiintezi un forum separat FluenceClub.ro sau ceva de genul. In felul asta n-ar mai exista nici o confuzie.
Nu pot sa inteleg ce importanta are ca e in grup cu Megane sau separat, important este sa existe sectiunea, sa o poti gasi usor si sa poti folosi facilitatile forumului referitor la sectiunea respectiva. Abia daca n-ar fi asa s-ar putea vorbi de administrare defectuoasa (doamne ce cuvinte grele .... tongue.gif )
Un lucru bun poll-ul asta zic eu, daca proprietarii au timp de asa ceva inseamna ca nu prea exista probleme la modelul in cauza biggrin.gif
bucatzel
Io zic sa se separe si in functie de motorizari, sa nu se deranjeze saispevistii cu deceistii si cu viitorii teceisti.

Amu' serios. Intre R19 si megane 1 nu-i o diferenta chiar atat de drastica. Ceva cam cum ii si intre astea. si totusi sunt fiecare cu capraria ei.

Daca se pastreaza numele de fluence si apare un fluence 2, probabil mi s-ar parea normal sa se separe. da' deocamdata, nu vaz rostu'.
klaus
Aici se inchide pentru a se limita comentariile, care au cam degenerat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.