Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme la demaraj dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
toxicu
Mai pe scurt cnd bag picioru in ea brusc,sta accelerata cateva secunde la vreo 4000 ca si cum ar fi scoasa din viteza si deabea dupa isi prinde viteza
N E S
Schimba ambreiajul. Disc, rulment, placa de presiune.
Spor!
mihai7575
de acord cu nes,si eu am patit aceeasi problema cu dacia mea 1310din 89 acum 6 ani,ambreiajul ,,patina,,am schimbat discul si am rezolvat problema. smile.gif
ghitza
Recomand RUEN ca si kit ambreiaj
toxicu
tnx.o sa incerc sa vad daca se mai intampla
PH-06-BOA
Tu n-ai citit saptamanile trecute, cu sa faci proba patinarii discului? De ce sa cumpere chit? Sa-i faca pe altii cu bani? Ia discul, si daca placa e sparta, doar atunci o schimbi si p-aia. Rulmentul daca nu zarnaie, lasa-l tot p-ala, ca un rulment tine si cat masina sau chiar mai mult daca e reglat sa mearga doar la apasare. E moft si fandoseala, schimbarea totala. Costa mai mult de cat masina, si apoi daca e buna, de ce s-o schimbi?
ghitza
NELU:nu am mai apucat sa vbim despre problema mea cu neintrarea in viteze la cald ,placa era de vina,discu era ff bun dupa 4 ani(ruen si el) ,rulmentu la fel,doar placa a schimbat-o,am luat RUEN ,acum merge fara probleme parca e alta masina
N E S
Ziceam sa il schimbe pe tot gandindu-ma ca tot kitul e de cand masina. Si stiam ca astea cand se schimba se schimba cu totul. Acum ca stiu cum sta treaba....ma simt si eu mai bine biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.