Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Laguna1 Ph2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
hepea
Vand Renault Laguna1 Phase2; an fabricatie: 1998; 1783 cmc; benzina; 120CP; 60.000km

ABS, aer conditionat, servodirectie, oglinzi electrice si incalzite, geamuri electrice fata, inchidere centralizata, alarma, proiectoare, anvelope Toyo all-seasons. ITP valabil pana in 18.03.2013. Achizitionata RO, proprietar in acte (sunt al doilea).

Pret: 3000E

Pentru mai multe detalii: 0768.895.658 sau aici.

24 Sep 2011, 13:37:
Inca 2 poze
hepea
Poze interior:


25 Sep 2011, 11:05:
inca doua:
hepea
up
hepea
up
hepea
up
hepea
up
hepea
up
hepea
up
hepea
up
hepea
up
romeodr
..de curiozitate,poti sa-mi spui ce euro este trecut in cartea de identitate..??
..vazusem una in Brasov...dusa din Olanda
hepea
Euro 3
hepea
up
hepea
Impozitul pe un an: 146 lei (Bucuresti, S5)
RCA pe un an: 290 lei (B4)

...pentru cei care au intrebat smile.gif
hepea
Fabricata in Decembrie 1998, inmatriculata in Ianuarie 1999 smile.gif (up!)
argon
Curios ca e E3, restul sunt euro 2 din perioada aia vandute pana in anul 2000.
hepea
In CIV tre sa scrie (parca.... ma uit diseara) si la RAR (http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf). Motorul este F4PA7
argon
E codificat in ultimele doua caractere din numarul de omologare din talon(nu VIN-ul).
hepea
Ultimele doua caractere sunt X4 deci nu este asta. Inseamna ca stiam din listele RAR.
argon
Am zis codificat, si fix asta este, X4=euro2.

QUOTE
EURO 2 X1, X2, X3, X4, X5, X6, Y1, Y2, Y3
hepea
Ciudat.... in listele de la RAR (linkul de mai sus) este Euro 3. Totusi, are vreo relevanta? Masina este cumparata de noua din RO (si inmatriculata pe RO, evident).

De unde ai codificarea respectiva?
argon
Sursa Registrul auto roman, e si la ei pe site pe undeva.

QUOTE
EURO 2 - X1, X2, X3, X4, X5, X6, Y1, Y2, Y3

EURO 3 - D3, E3, R3

EURO 4 - E4, R4
cj77shv
Ii trecut gresit. De fapt este euro 3, dar baietii de la rar-ul roman sunt mai destepti.
Victorine
Cum de are doar 60000 km din '98? Cum sta cu consumul? Cate airbag-uri are? Cam cat costa o revizie obisnuita? Dar una cu distributie, etc.? Multumesc!
hepea
Masina a fost si este masina de concediu - se poate verifica cu fostul proprietar - practic mai mult sta decat merge. Are si carte service completata cat a fost in garantie.

Consumul in oras este de 10-11-12 in functie de aglomeratie. In afara ia ~7 (4 persoane + portbagaj plin)

Are 2 airbag-uri, ambele frontale.

O revizie obisnuita (ulei + filtru aer + filtru ulei + filtru polen) = 238 lei. Manopera in functie de service. Filtrul aer si cel de polen le-am inlocuit eu. Am un excel cu absolut tot cat am cheltuit cu ea (de la benzina, la odorizant, la spalat, la presiune in pneuri smile.gif )

O distributie costa ~600 lei fara manopera.

Are baterie noua de un an (inca un an in garantie), buji NGK schimbate in vara, cauciucuri TOYO Vario V2 (all seasons cu fulg, creasta, M+S, etc) puse in vara asta. Impozitul pe un an 146 lei, RCA pe un an 290 lei.

Cat a fost la mine a fost lovita o singura data, in spate si reparata la AUTOBILAL. Am avut si oglinda stanga rupta (binevoitori) si am inlocuit-o.

Te astept la o vizionare? smile.gif

Victorine
Am fost in acest WE in Bucuresti, insa nu am vazut topicul decat ieri... Multumesc pentru raspunsuri, cheltuielile cu impozitul, RCA si intretinerea par decente. E de retinut oferta ta.
hepea
Accept si schimburi cu masini mai mici (gen Matiz).
hepea
up
hepea
up
hepea
up
hepea
Ultimul pret: 2700E. Nu este negociabil. Valabil pana Duminica seara.
hepea
S-a vandut. Se poate inchide. Multumesc pentru gazduire!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.