Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] 4 Anvelope Iarna Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Sniperassault
Vand 4 anvelope pt. Solenza , Bf Goodrich Alaska 165/70 R 13 (made in France) in stare buna . Au gauri speciale pe lateralele benzii de rulare pentru montare de cuie (din ce am inteles se pot monta la unele vulcanizari).

Tel 0721-391-959

Pret 300 de lei toate 4.


Paco_il
poze poti sa pui? de cand le ai?
Sniperassault
Salut ! urmeaza sa le fac si poze curand ...
bundaionut
de unde esti?
Sniperassault
Din Bucuresti , mi-am completat locatie la profil de cand mi-am facut cont pe forum ...
Sniperassault
Pozele promise ... inca valabil ! Se vad si gaurile pe lateralul partii de rulare pentru montarea de cuie .
george_scala_2004
salut,

vinzi si separat ? blush.gif wub.gif wink.gif
argon
Sunt coapte? mai prezinta siguranta in exploatare la 12-13 ani cat au conform DOT-ului ce se vede intr-o poza?
Sudsemnatu
QUOTE(argon @ 6 Oct 2011, 13:42)
Sunt coapte? mai prezinta siguranta in exploatare la 12-13 ani cat au conform DOT-ului ce se vede intr-o poza?
*



daca le pui cuie sunt parfum smile.gif)
Sniperassault
QUOTE(argon @ 6 Oct 2011, 12:42)
Sunt coapte? mai prezinta siguranta in exploatare la 12-13 ani cat au conform DOT-ului ce se vede intr-o poza?
*




Nu scrie nicaieri DOT pe anvelope . Au un kg de coduri batute pe ele , chiar nu stiu dupa ce ti-ai dat seama de cei "12-13 ani " . La intrebarea "Sunt coapte?" din pacate nu sunt inginer la Michelin ca sa le pot testa si trage concluzii .
george_scala_2004
ei, nu scrie...scrie in zona inrosita... [attachmentid=1627754923]
Sniperassault
Eu nu vad nicaieri literele "DOT" , daca le vezi te rog sa le subliniezi ...
george_scala_2004
Nici nu trebuia sa scrie undeva DOT !

QUOTE
DOT = Department of Transportation

DOT NDOF JBLR 4708

Primele doua simboluri ale primului grup de 4 dupa "DOT". Reprezinta tara (sau statul in cazul SUA) de fabricatie si producatorul, conform tabelelor de mai jos.
In acest caz, ND = Germania, Goodyear.

Ultimele doua litere ale primului grup de 4 dupa "DOT". Reprezinta presa (autoclava) folosita in procesul de fabricatie.

Al doilea grup de simboluri , de obicei 4 dar poate fi compus si din doar 3. Combinatie interna de litere si cifre a producatorului folosita pentru urmarirea loturilor de catre producatori.

Ultimul grup de cifre reprezinta data de fabricatie sub forma saptamana-an. In acest exemplu, saptamana 47 a anului 2008. Acest ultim grup de 4 cifre este cunoscut in general ca si numar DOT chiar daca el este de fapt doar o componenta a codului complet .
Nota: Anvelopele fabricate inainte de 1999-2000, au acest grup format din doar 3 cifre. Exemplu 238 = saptamana 23 a anului 1998. Dupa anul 2000 toti producatorii au trecut la notarea cu 4 cifre a datei fabricatiei anvelopei in codul DOT.
Sniperassault
Anvelopele s-au vandut cu 300 de lei . Se poate inchide !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.