Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: mufa cd auto
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
razvan32
am si eu o intrebare.
am cumparat mufe pentru cd auto si am o intrabare. merge dar nu se aprinde becurile de la butoanele lui.
celelalte fire le-am pus si mi-a ramas un fir portocaliu ( pe el scrie dash light illumination ). unde se conecteaza firul? la + sau la - ?
BrandyRadu
QUOTE(razvan32 @ 1 Oct 2011, 15:29)
am si eu o intrebare.
am cumparat mufe pentru cd auto si am o intrabare. merge dar nu se aprinde becurile de la butoanele lui.
celelalte fire le-am pus si mi-a ramas un fir portocaliu ( pe el scrie dash light illumination ). unde se conecteaza firul? la + sau la - ?
*



Teoretic la + ...
iulica89
Nu ai schema de montaj?...Daca nu pina una alta pune'l asa fara sa conectezi firul portocaliu nicaieri nu de alta da' poate faci vro trasnaie si'l arzi;Conecteaza plusul ,minusul mi se pare ca albastrul e de la telecomanda asa ca'l lasi liber(izolat desigur) si pe cealalta mufa sunt culorile de la boxe(mov,verde-spate;alb,gri:fata).
Bafta si ai grija! happy.gif
nikuniku
daca nu ne spui ce CD ai e ca si cum ai lega firele la aragaz si sa se aprinda butoanele
bygy007
uite aici detalii complete
sebymesteru
pai daca mai stiu ceva engleza ala ar trebui sa fie legat luminile de pozitie,noaptea cand aprinzi luminile pentru a nu te deranja,luminile cd-player-ului sa isi micsoreze intensitatea. Insa nu cred ca daca acel fir nu-i conectat n-ar trebui sa-ti functioneze luminile de loc la cd-player...corectati-ma daca gresesc...
razvan32
kenwood kdc-7021

2 Oct 2011, 12:30:
n-am conectat firul portocaliu.
nikuniku
poftim aici manualu de folosire la jucaria ta
bygy007
ala ar trebui sa reduca iluminarea , se leaga la pozitii
cynegeticos
Ai rezolvat?
Daca nu lasa un mesaj si ne vedem intr-o zi prin Ploiesti si ii dam de cap...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.