Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semnalizare dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
alex_onu
imi pare rau daca am deschis un topic pe o tema deja discutata,dar nu am gasit nimic la search.am o problema cu semnalizarea la dacia mea 1310.am schimbat de curand un far si de atunci semnalizarea merge mai repede.aveti idee de la ce e si cum as putea remedia problema?
ghitza
misca de firele ce vin la semnalizarea pe partea pe care ai schimbat faru,nu face bine contact
PH-06-BOA
Esti sigur ca ai bec de 21W in lampa de semnalizare? Daca e mai mic sau nu are masa corecta, adica masa o are prin alt consumator, cum ar fi becul farului, asa se intampla.
alex1988
Nu ard toate becurile. Asa am patit eu , la semnalizare dreapta mergea mai repede decat la semnalizare stanga, era un conpapuc largit la un bec. Daca nu ard toate becurile releul merge mai repede.
crick
Atentie la firele infipte in lampa de semnalizare!Ai grija ca firul de masa(probabil negru) sa fie pe papucul legat la tabla (exteriorul)becului si plusul pe mijloc(fundul becului)!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.