Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema scaun sofer
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
powertodacia
Va salut, stie cineva cum se desface scaunu? e ca la solenza cu 4 suruburi? as vrea sa schimb eventual sa pun de solenza...nu stiu daca merg...
al meu de la sofer a inceput sa se miste fata spate pe sina...si e urat rau.
donlucyan
da e la fel ca la solentza cu 4 suruburi ,si da scaunele de solentza merg perfect
Maskatu
Ai 4 suruburi, cate doua pe fiecare parte. Un surub in fata si unul in spatele sinei. Ai nevoie de imbus.
powertodacia
mai nou are si un scartait ingrozitor cand stai pe el...ce porcariiii!!!!!!!!!!!!!!!!
la nici un magazin nu gasesti scaune:)).
Maskatu
Si eu ma gandesc serios sa pun alte scaune. Astea ale ei se misca in toate partile si sunt ingrozitoare la drum lung. Si s-a cam tocit si buretele si se simt spitele din el.

Chiar merg la fix cele de solenza? Ma gandesc ca alea sunt mai adunate si daca se mai si potrivesc la prinderi, ar fi o alegere buna si fara batai de cap.
donlucyan
maskatu scaunele de solentza merg perfect cel putin alea de fata,dar si cu cateva modificari ai pune si bancheta de spate si sunt si mai comode decat cele de supernova parerea mea.
Maskatu
Din cate imi aduc aminte ( am mai mers cu solenza), are scaunele ceva mai bune adica nu se misca de pe sina cum fac astea de super nova.
adi_sav
Apropo de scaunul soferului, a trebuit sa dau masina unei persoane mai mici de inaltime, care nu a ajuns la pedale ca lumea nici cu scaunul dat la maxim in față. Daca demontez scaunul, pot oare sa reglez cumva pozitia lui? M-ar interesa sa mai castig cativa centimetri in față, chiar dacă nu va mai merge asa de mult in spate.
Mentionez ca fata căreia i-am dat mașina era perfect normală, nu e vorba de o persoană pitică, cu nevoi speciale, am văzut fete chiar și mai mici, cu ele cum rămâne, se poate adapta mașina sau nu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.