Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Set jante aliaj 5x112 pe 16" noi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
vali_iacov
Se vinde un set de jante, aduse din Germania, sunt 5x112, pe 16", 7.5Jx16H2, parca asa se vede in poza, o sa ma interesez daca este corect sau nu.
Au fost aduse de un prieten din Germania pentru masina lui, dar nu se potrivesc, a gresit dimensiunile si nu are ce face cu ele.

PRET : 1000 RON negociabil

Sunt NOI!
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
ionutblv
ce marca sunt?
vali_iacov
Nu stiu exact ce marca sunt...o sa-l sun pe proprietar sa-l intreb.
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up

2 Nov 2011, 08:53:
up
vali_iacov
valabil
1000 RON negociabil
vali_iacov
up
corvinarh
un ET? daca este in jur de 43.... +/- 1-2, le iau eu...
alexniculescu
Te intereseaza un schimb cu http://www.reno.ro/-SCHIMB-Jante-Dotz-Dayt...16-t224927.html ?
vali_iacov
corvinarh ai MP
alexniculescu, fara schimburi smile.gif
Praetorian1
pt ceilalti care intreaba.....dau o mana de ajutor nu-i vand omului jantele....smile.gif

Sunt marca BBS....si dupa statistici sunt printre primele locuri in materie de jante ca fiabilitate,elasticitate,greutate(aici ai contrazic-mie unul mi se par cam grelute)
Vb din experienta pt ca de cca.6 ani numai tipul asta de jenti am avut pe masini....cand pe 15,16 iar acum am de 17.......sunt bestiale,credeti-ma
Cu cele de 15 (pe skoda) am luat acum 2 ani un sant pe mijlocul strazii sapat:) (te telefonie parca)....s-a taiat toata anvelopa,in schimb janta nu s-a ovalizat 1mm.....deci raport calitate pret sunt ok......sa stiti...(fata de o gramada de alte marci aftermarket sau no-name...) Acum ca v-am edificat intrati pe site-uri de origine si vedeti si voi cam cat costa un BBS.....SITE-UL DE ORIGINE NU ASTEA DE ROMANICA,cu jante si preturi de vaporase-chinezesti wink.gif .....

PS: vali ramai dator cu o bere daca le vinzi drunksinging.gif
j.d
Judecand dupa finisaj par a fi replici de BBS Co008.
vali_iacov
Multumesc Praetorian1. Dar trebuie sa ii dau dreptate lui j.d, nu sunt BBS originale sunt niste replici, si asa cum am spus si mai sus, sunt aduse din Germania numai ca tipul nu a stiut ce sa comande si a gresit la distanta intre prezoane. Sunt noi noute, nefolosite. Se mai discuta la pret, dar nu prea mult.

Deci...up - 1000 RON negociabil
dizzy
Scrie si ET, ca e important.
Praetorian1
mare diferenta la prima vedere nu se prea observa....ce-i drept numai am trecut cu vederea peste ele.....intr-adevar daca esti atent la finisaje iti dai seama imediat.....oricum bravoo ca esti sincer....unul nestiutor le-ar fi luat fara sa sesizeze diferenta,mai ales daca nu a mai avut niciodata jante aliaj

PS..poze exemplificare( a mea si a ta )-diferenta.....sper ca nu te superi ca-ti violez spatiul tau...
oricum copia isi merita banii-ff reusita cool.gif
vali_iacov
diferenta este la finisaje intr-adevar. nu am de ce sa nu fiu sincer, atat timp cat nici mie nu mi-ar placea sa cumpar niste replici la pret de originale. Daca nu erau replici cu siguranta ceream mult mai mult smile.gif Vine si ET-ul putin mai tarziu, nu am avut timp sa ma duc la depozit.
7.5Jx16H2

Tocmai am primit si ultima informatie : ET 30
vali_iacov
up
vali_iacov
UP
16", 5x112, 7.5Jx16H2, ET30
1000 RON negociabil

vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up, pret negociabil
vali_iacov
up
nu vrea nimeni jante noi? cadou de mos, oricare dintre cei doi ? smile.gif)
vali_iacov
UP - 1000 RON negociabil, noi noute
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
l@u
incearca un anunt pe VW forum caci se potrivesc f. bine la masinile din grupul VAG
vali_iacov
multumesc pentru sugestie, o sa incerc si acolo

UP
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
up
vali_iacov
vandute, se poate inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.