Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Dacia Logan sau Sandero
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
romeodr
..cumpar Dacia Logan de preferinta model sedan sau Sandero..!! blush.gif
..numai motorizari benzina..1.2-1.4-1.6..!!
..cu sau fara aer conditionat..
..tinand cont ca un Laureate cu motor de 1,6 nou (am intrebat la dealerul Dacia) nu trece de 7.200 incluzind plata celor 3 tichete rabla..vandute de ei cu 1.500 lei..discount-uri..etc...fara preturi fanteziste va rog...!!
..il iau pentru a ,,face,, iarna-vara cu el.. radmasa.gif ..!!
..in NOIEMBRIE 2012..scoate Dacia noul model de Logan..(am intrebat la dealer)
..asa ca numai pana atunci il iau.. blush.gif ..

..exclus model Break ,
...sau bissnis meani..!!! radmasa.gif business mens..adica !!

bafta !!
romeodr
...CUMPAR...!!...NU VAND... blush.gif !!
romeodr
...cumpar..

...bai..!!..nu mai vinde nimeni?? radmasa.gif

..acum dupa ce am vazut Loganul facut praf de Huidu... blink.gif ..parca mi-as lua iar Renault... rolleyes.gif

..astept oferte..!!
thioacofty
logan 2007, 1.5dci, abs, A/C, albastru mineral, - 4800 eur
romeodr
..cumpar masina NUMAI de la PROPRIETAR trecut pe cartea de identitate..nu conteaza daca este primul sau al doilea...consider o mare tampenie chestia cu primul proprietar vehiculata de samsari prin targuri...in general cand cumperi o masina pentru tine...sa o ti o perioada de timp...o duci la service si o pui la punct...!!
..prefer de la un PROPRIETAR asa ca mine care are grija EXTREMA de masini.. blush.gif
..daca este masina ok, ofer pretul corect..!!
..nu cumpar masina murdara si ne ingrijita la interior..consider ca tehnic o poti repara daca are ceva probleme ...dar daca este jegoasa in interior... wacko.gif

..Dacia numai de la 2007 in sus...
..dupa accidentul lui Huidu cand Loganul ala s-a facut terci...as cumpara si un Renault exclus Laguna ca am avut pana de curand..numai dupa 2004..Megane sau Simbolul acela model nou..!!
romeodr
..Cumpar...!!!
..nu mai vinde nimeni pe aici....un pasionat de Logan..care a avut grija de masina... radmasa.gif radmasa.gif
..ofer pret mic..mic de tot.. radmasa.gif !!
..sa fie cu TAXELE LA ZI sa poata da certificat fiscal..sa o pot inmatricula... radmasa.gif
..CUMPAR..!! blush.gif
aditã
1.4 mpi,2007 laureate plus 75.000km-4100 euro!
argon
Tu macar citesti inainte sa pui link-uri din inertie? Sau citesti si nu procesezi?
george_scala_2004
asa...unde este problema ? ca este diesel ? poate se razgindeste... wink.gif
romeodr
...ai dreptate ..poate ma razgandesc...asa sa-mi fac de lucru..unul de 85 cai as lua..l-as trata tongue.gif cu Duralube..in motor si in rezervor. smile.gif ..personal cred ca daca lunar pui un flacon cu Duralube pentru curatat sistemul de injectie,cel cu 42 lei..la un diesel..nu ai probleme.!!
..NU ARE NIMENI DE VANZARE UN LOGAN BUN?? blush.gif

...ofer pret mic ,mic .... radmasa.gif
theo27
un 1.6 16v ph2 prestige mai2008 32600km, argintiu, tinut in garaj, ingrijit 5800e
romeodr
..ph2 in mai 2008 nu cred ca exista blush.gif ...ph2 a aparut in iulie 2008..cand am luat eu Bestia Rossa. blush.gif
..iar 1,6 16v dupa august 2008...tu cred ca ai modelul Partener Prestige..cel care s-a facut cu ocazia Camp. European de fotbal din 2008..model ph1
..pune si tu ceva poze..detaliate si un pret real..!!!
..bafta..!!
romeodr
...CUMPAR..inca un Logan 1.4 sau 1,6 16v..Sandero 1,2..2008>>>>
..Megane 1,4 16v.. :blush:2007>>>

..pret corect.. excl.gif
romeodr
..cumpar..

... blush.gif ...
romeodr
..nu mai vrea nimeni sa vanda un Logan.. wacko.gif
..un proprietar..care are grija de masini asa ca mine... blush.gif

...cam greu... radmasa.gif
romeodr
...CUMPAR..Logan din zona Pitesti..Arges.. blush.gif ..de la bisnitar serios wink.gif ,masina cu tapiteria si mocheta spalata prin metoda dezechiparii totale si punerii naspa la loc..motor musai spalat cu mult jet..sa straluceasca..km dati obligatoriu inapoi sa nu fie peste 25.000 mi..cauciucurie date cu Pepsi-Cola sa iti ia ochii..eventual cu ceva piese care mai erau bune inlocuite..gen electro motor,baterie,alternator,genti,roata rezerva...etc..ce se poate..!!musai de la UNIC PROPRIETAR de preferinta din Bucuresti..un oras linistit in trafic cu strazi IMPECABILE....au uitat primul lucru...masina sa nu fie altfel decat IMPECABILA !!!
..ofer pret bun 6.000-7.000 euro...mai mult chiar decat una noua..la dealer...daca masina este IMPECABILA !!
..vreau neaparat o masina IMPECABILA cu pret FIX..FIX..FIX..

..ROG SERIOZITATE !!! blush.gif

PS:ador sa mi se spuna ca masina este cu un an mai tanara decat in acte...!!!
adytym
cu antigel cauciucurile nu cu pepsi
romeodr
...astazi am dat un telefon la dealerul Dacia din Brasov..ASV-AUTO... blush.gif si am intrebat cat costa in REALITATE cel mai ieftin Logan..sunt doar trei nivele de echipare Ambiance-Preferance-Laureate..ok
..modelul chel Ambiance,dotat numai cu ABS-EBD-AFU...costa pret catalog 6500 euro!!
..ce mi-au calculat cei de acolo:
..6500-2560 cele trei vouchere=3940
..3940-750 reducerea oferita de Dacia la modelul Ambiance=3190
..3190+1000 euro,cele trei vouchere(daca nu le ai) vandute de dealer la 1300 bucata=
..4190 EURO PRET FINAL AL MASINII..!!!
..MASINI CARE SUNT PE STOC DESTULE!!CU LIVRARE IMEDIATA!!
..240 lei oferta dealer de echipare a masinii cu radio-cd+doua boxe!!

..uitati-va pe net ce oferte magaresti sunt la aceste modele cumparate de bisnitari..!!!

..ma gandeam asa decat sa dau 4.000 euro pe o coaja masluita de vreun analfabet..ca s-a umplut tara de bisnitari...
..nu mai bine iau un cotet nou cu motor de 1,2 16v si ma dau cu el pana scot astia ceva model nou...
..bine modelul asta nu este chiar chel...are roti-geamuri manuale-instalatie caldura.oglinzi manuale,scaune,volan... radmasa.gif radmasa.gif ,motor bun,economic asta fara misto...este vopsita..un air-bag... radmasa.gif ..oricum nu te ploua in ea.... blush.gif

...zic si eu.. blush.gif

..
speedman
o mazda 3?
http://www.reno.ro/-VAND--t223625-s0-p3186...ml#entry3186032
romeodr
..Mazda este considerata cea mai fiabila masina din lume..!! blink.gif
..dar printre primele la costuri ridicate de intretinere...adica se strica greu...dar si cand se strica.. huh.gif
..Loganul este o masina foarte fiabila...si ieftin de intretinut..
..la momentul acesta prefer LOGAN...
..daca nu gasesc ceva bun saptamana asta...ma bag la un Ambiance... tongue.gif ..NOU!!!
.vorba reclamei...,,unii traiesc pentru masina..alti pur si simplu traiesc,,.. radmasa.gif .

..am de gand sa-mi satisfac numai nevoia de deplasare..comod...momentan...la vara...mai vad..!! rolleyes.gif
argon
Nenea, ia macar cu servo ca aia fara e CRIMINALA!!! Spor la cumparare.
romeodr
..LA MOTORUL DE 1,2....MERGE SI FARA SERVO...!!

..inainte cum conduceam berlinele fara servo..??? blush.gif
..imi tin dezvoltata o calitate motrica de baza...FORTA..in brate... radmasa.gif !!
theo27
ai dreptate,,,prestige partener cu autografe pe tetiere
aditã
daca renunti si la servo....hai mai ce naiba ..e aproape 2012!exista masini cu servo din anii "70!poate si mai jos!
daciafan
da` loganu` tau de 9000 de euro unde-i? l-ai tratat cu duralube si s-a evaporat?
romeodr
..Loganul meu de 9.200 euro cu tot cu taxe.. huh.gif ..bine la un euro de 3,46..Bestia Rosa cum i se spunea blush.gif ...a fost vandut in data de 31.10.2010..adica acum un an la o persoana din Oradea...sa faca taxi cu el... sad.gif ..
..a fost vandut cu suma de 5200 euro...67.500km bord..garantie extenso de 5 ani..!!!


....cumpar ...!!!
romeodr
..cumpar... blush.gif
hepea
De curiozitate, ce vrei sa faci cu masina?
romeodr
..sa fac iarna cu ea...in sensul sa merg la servici,cumparaturi..etc...
..pana scoate Dacia modelul nou de Logan...
..sa o pot si vinde atunci... blush.gif
..sa-mi satisfac nevoia de transport...
romeodr
...cumpar... blush.gif
romeodr
.... blush.gif ...
inca cumpar....
romeodr
..in cautare de Logan..de altfel supraevaluate ca pret..bisnitarite in proportie de 90%..cu km dati inapoi..cam tot in acest procent..un exemplu..un Sandero 2008 luna august de vanzare pe Autovit...intamplarea a facut sa-l pot contacta pe adevaratul proprietar care a cumparat masina de noua ...avea 69.000 km bord confirmati de proprietar...si 38.000 km bord pe ceasul masinii blush.gif ..la bisnitar...i-am zis ca o cumpar,daca da km la loc. huh.gif .adica la 69.000.. wacko.gif mai ales ca nu avea distributia schimbata...lucru confirmat de proprietar..in rest masina f ok..!!

..cum spuneam ..cautand asa un Logan am gasit un superb CONCORDE 1.6 16v din 1999 adus de o zi din Germany... blush.gif ..masina arata de nu se poate..si exterior si interior..toate geamurile la locul lor..adica cu nr 9..tipla pe dedesubt...etc...
..acum intreb si eu..motorul asta are fulie defazoare.. blush.gif ???,ca de euro 3 este pentru ca are seria de motor K4MF7 20..SI ORICUM NU SE RISCA TIPUL SA O ADUCA DACA NU ERA EURO 3...
..ma bate un gand...sa o iau... wacko.gif !!!
romeodr
..cumpar.. blush.gif !!!
romeodr
..nu mai cumpar...se poate inchide.!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.