Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Montare Filtru sport
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Alinux18
Am cumparat un filtru sport si vreau sa il montez pe logan dar am 2 nelamuriri :

1. Inainte sa il montez trebuie sa il dau cu un ulei special?
2. Scot filtrul care este in carcasa motorului si il montez pe acesta ?
3. Dupa ceil montez trebuie sa il las cat mai jos sa intre aer direct in el ?

Cam asta ar fi pana acum daca mai e ceva voi intreba pe parcurs .
Multumesc. Astept Raspuns

P.S. Este un filtru conic si am dat 35 lei oare e bun ? precizez ca am un prieten care a pus pe o dacie super nova unu filtru identic si i'a mers foarte bine .
bobo77
O grozavie...asteptam impresii dupa ce il pui pe masina.
http://www.daciaclub.ro/FILTRU-SPORT-t2014...ml#entry3176223
sobolan
arunca-l....ce ai tu acolo e "a piece of shit" happy.gif
in cazul in care tot vrei sa-l pui montezi clama de sustinere a corpului clapeta...logan-ul nu are by default,cauti una de la un clio benzinar,locul ptr. surub este in galeria de admisie,mare grija sa n-o crapi,e din plastic !
nu-l unge cu nimic,alea K&N se ung cu un lubrefiant special al lor si se curata cu un solvent tot de-al lor,face parte din kit....
Alinux18
QUOTE(sobolan @ 21 Oct 2011, 22:15)
arunca-l....ce ai tu acolo e "a piece of shit" happy.gif
in cazul in care tot vrei sa-l pui montezi clama de sustinere a corpului clapeta...logan-ul nu are by default,cauti una de la un clio benzinar,locul ptr. surub este in galeria de admisie,mare grija sa n-o crapi,e din plastic !
nu-l unge cu nimic,alea K&N se ung cu un lubrefiant special al lor si se curata cu un solvent tot de-al lor,face parte din kit....
*



Daca nu ii pun clema de sustinere ce se int ? Cred k il pot lega de aia originala teava aia de plastic ...

Pana la urma las si filtru acelade sub capac ?? ala oval.?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.