Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Carlig remorcare Renault Megane Grandtour
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
vali64
Cumpar carlig de remorcare pentru Renault Megane Grandtour 2002 1.9dci in stare buna.
tel.0723879543
vali64
up

27 Oct 2011, 07:43:
up
vali64
UP
vali64
up
vali_dvd2004
Buna ziua, am de vanzare pr megane grandtour 1999-2003 carlig de remorcare Westfalia + priza si instalatie electrica Can-bus 13 pini, carte tehnica si manual instalare. pret 500 lei.
vali64
Salut,
poti sa atasezi ceva poze?

Multumesc.
vali_dvd2004
atasez azi poze spre seara, numai ca prima oara trebuie sa iau un cablu de date la telefon sa le pot descarca.
vali64
OK,astept ,de unde esti?
vali_dvd2004
sunt din Petrosani, jud Hunedoara.Carligul este modelul din poze, a fost pe masina mea adusa din Germania. Este dat jos, iar suruburile si piulitele de prindere sunt schimbate cu unele noi.Azi am fost la electrician sa dau jos si instalatia electrica de pe masina, dar era destul de complicat, aceasta fiind trasa prin sasiul masinii si am renuntat pentru ca nu merita munca. Deasemea va dadeam instalatia cu priza aceasta si poate trebuia sa o schimbati deoarece nu aveti asa ceva la remorca. Astfel pretul scade la 400 lei. Am atasat si un fisier word in care e explicat cum se leaga firele la o priza simpla cu 7 pini care este mai comuna si mai ieftina pe piata noastra. Acest model este original si nu trebuie facute alte adaptari pentru a fi montat.[attachmentid=1627760810]

<span class='edit'>31 Oct 2011, 22:56:</span>
Sau 450 cu instalatie electrica cu priza 7 pini.

<span class='edit'>31 Oct 2011, 23:17:</span>
Am gasit si un link cu manualul de instalare pe care il am eu.

http://www.westfalia-automotive.de/index.php?id=54&L=1
vali64
m-ar interesa si instalatia electrica ,poti sa-l trimiti prin posta ?
vali_dvd2004
Maine sunt de tura la servici si ies miercuri dimineata la 8. Voi cumpara eu o priza cu 7 pini la care voi lega instalatia si voi nota pe fiecare fir care iese din priza unde trebuie legat la instalatia masinii. Oricum partea cu legatura la instalatia electrica a masinii(in triplele din spate) trebuie facuta de un electrician auto ca sa nu aveti probleme de contact sau altceva mai rau(un scurtcircuit). Nr meu de telefon 0723812418 Vali.
vali64
inca o rugaminte,avand in vedere ca tot carligul este destul de greu poti mai intai sa-mi spui (aproximativ ) cat face transportul?
Multumesc.
vali_dvd2004
Normal, se poate trimite prin posta. colet cu ramburs.

<span class='edit'>1 Nov 2011, 19:31:</span>
Am luat azi la servici modemul de net si am trimis un prieten sa-mi cumpere tot ce a fost nevoie pentru a face instalatia electrica. Am montat priza din aluminiu cu instalatie electrica de 1,5 m pt stanga si dreapta , suficient cat sa ajunga si am scris pe fiecare cablu unde trebuie legat la masina. Maine va expediez coletul, cred ca o sa-l impart in 2 colete pt ca nu poate depasi greutatea de 15 kg si el are un pic peste, iar posta nu accepta colete peste 15,00 kg. Transportul este 45 cu tot cu ramburs. Cateva poze, nu prea clare, facute cu telefonul.
vali64
OK,multumesc.
vali64
S-a rezolvat,
se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.