Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Adaptor control volan Megane,Clio
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
bv.zen
Vand adaptor Connects2 CTSRN003 pentru conectarea unui HU aftermarket si pastrarea comenzilor de pe volan.

Pentru cei cu HU original Tuner List VDO de pe urmatoarele masini:

Manufacturer Model Type Years Notes
Renault Clio 2000-2005
Renault Kangoo 2000-2005
Renault Megane 2000-2005
Renault Scenic 2000-2005
Renault Laguna 2000-2005
Renault Modus 2000-2005
Renault Traffic 2000-2005

Pret 180ron cu transport gratuit in tara cu posta romana.

Mufa este noua si o puteti gasi si la magazine online cu 320ron ( http://carsystems.ro/adaptor-pentru-contro...-2000-2005.html )

Aveti nevoie si de cablul de legatura in functie de HU (Sony, Kenwood ...) insa daca aveti HU Pioneer va includ gratuit si cablul asta. ( http://carsystems.ro/cablu-universal-pentr...cd-pioneer.html )
dan condrea
sall. eu am un clio symbol din 2000, si am un mpe jvc kgd-721. ma poti ajuta sa-l fac sa raspunda la comenzile de la volan ???
bv.zen
Salut. Adaptorul functioneaza cu orice HU after market atata timp cat are in spate mufa jack de conectare la telecomanda. Vezi un pic in spatele unitatii radiocd sa ai o mufa jack mama care sa mentioneze ca e pt remote sau wired remote (W/R).

Daca are mufa mama, atunci cu adaptorul de la mine si cu un cablu ca asta (http://carsystems.ro/cablu-universal-pentru-comanda-pe-volan-connects2-ct-jvc-pentru-rcd-jvc.html) esti rezolvat. Alternativ, daca treci prin Brasov, pot incerca sa modific cablul de telecomanda de Pioneer pe care il am ca sa-ti mearga si tie si nu mai dai alti bani.

Ca si aspect orientativ sunt mai multe adaptoare care s-ar potrivi la clio 2000, vezi in poza atasata daca HU original de pe masina ta arata cam ca ala din poza pt 003, cea ingrosata?
bv.zen
up
bv.zen
up
GabiSava
Salut, spune-mi si mie te rog daca tie cu adaptorul asta iti functionau toate butoanele de pe telecomanda. Vreau si eu sa-mi schimb vechitura de pe masina si sa-mi pastrez toate functiile. De asemenea, banuiesc ca asta e adaptorul exclusiv pentru telecomanda, nu si pentru display. Ai idee daca exista ceva si pentru display? Si mai spune-mi daca stii cumva ce diferenta exista intre adaptoarele pentru Sony si cele pentru Pioneer, ca practic arata identic. Au alti pini legati in capatul cu mufa?
Multumesc anticipat!
bv.zen
Salut, din cate stiu eu nu e nici un alt adaptor pe piata care sa poata 'activa' si display-ul, doar functiile de pe telecomanda de la volan. Diferentele intre HU (Pioneer, Sony, Kenwood samd) este doar la mufa finala, unde sunt configuratii diferite la semnalul care pleaca din jack-ul unitatii.

Nu-ti pot spune daca iti vei pastra toate functiile de pe telecomanda pentru ca eu l-am luat pe asta din greseala, cand de fapt imi trebuia modelul cu 005 in coada, pe care l-am luat acum si astept sa-mi ajunga. De aceea am trecut si detaliul cu modelul cass-ului original sa fie tuner list (eu aveam update list fara meniu aux).

Nu stiu de unde esti, insa il poti proba inainte sa-l cumperi, iar daca nu esti din Bv mai vb. Eu mai am drumuri la Buc in urmatoarea luna....

Cu stima,
Marius
GabiSava
Din Bucuresti sunt. Sa inteleg ca e nefolosit. Cam de cand il ai? Sincer ma intereseaza, unul nou e mult prea scump si nu e ca si cand as avea stiu eu ce masina sa merite sa bag atatia bani. Vreau doar sa am CD player, USB si sa mearga telecomanda. Daca ai ajunge in Bucuresti undeva dupa vinerea viitoare e perfect, putem sa ne intalnim, probez si eventual si cumpar. Multumesc pentru informatii si pentru intelegere. Astept un semn.
Gabi
bv.zen
Da, este nefolosit si il am de 2 sapt. E f posibil sa mearga sotia la ikea peste o sapt doua si daca ne sincronizam poate ai okazia sa-l probezi atunci. Da-mi un nr de tel ca sa ne putem auzi in caz ca ramane asa.

Marius
GabiSava
Ca sa fiu sigur ca merge si nu e sters din post, il pun asa: 0 7 2 3 6 4 4 6 6 9. E Vodafone. Din punctul meu de vedere, ramane stabilit sa ne auzim cand va fi sa ajunga cineva in Bucuresti. Multumesc pentru disponibilitate!
Cu stima,
Gabi
bv.zen
In regula ti-am salvat nr. Ne auzim cand ajung in Buc. Cu stima,
Marius.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.