Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] RENAULT MEGANE II.2 1.5 dci 101 cp
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Zetu
Renault Megane Sedan Diesel
Motor: 1.5 dci 101 cp
Fabricatie: noi.2006
Km: 98000
Culoare: Argintie
Echipare: Luxe Privilege:
- ABS AFU, Geamuri electrice (perdelute spate), Aer conditionat automat, Computer de bord, Tapiterie mixta, Volan si schimbator imbracate in piele, Jante Aliaj (Curacao) 205/55 R16 (Anvelope de iarna), Pilot automat si limitator de viteza. Mp3 Player, Alarma etc.

Masina este achizitionata din Romania si are toate reviziile si reparatiile facute la reprezentanta Renault, carte service cu istoric.
Tot sistemul de injectie (injectoare, pompa, conducte, rezervor, etc) a fost complet schimbat la 90 000 de km, la reprezentanta Renault (Serus) - garantie pana in mai 2012.
Nu a fost implicata in accidente si este foarte bine intertinuta.

Pret: 6400 EURO
Pentru informatii sau detalii suplimentare PM sau e-mail: tm_bogdan03@yahoo.com
Zetu
UP
mutulik
salut.
ma interesa daca a fost platita taxa de prima inmatriculare la masina si daca nu, ce euro are ?
conform noii taxe de inmatriculare, care a fost deja votata, toate masinile inmatriculate inainte de 2007, vor plati taxa de poluare.
clr
smile.gif
Si eu l-am intrebat acelasi lucru.
Raspunsul e ca nu s-a platit taxa la momentul ala.

Se cuvine insa sa mentionam 2 lucruri:
1. taxa nu a fost votata inca, s-a votat numai in senat, mai exista camera deputatilor, promulgare, publicare in monitor etc
2. taxa nu se va lua in linie cum incerci tu sa spui, ci numai la momentul transcrierii. Cu alte cuvinte, daca faci actele maine si saptamana viitoare o inmatriculezi nu vei plati nici un fel de taxa. Discutia va reaparea numai la momentul cand vei incerca tu la randul tau sa o vinzi. Ceea ce probabil nu va fi imediat.

Scuze ca m-am amestecat, dar eu am avut discutia deja cu el si am considerat ca e ok sa dau eu raspunsul.

@Zetu, corecteaza-ma daca am gresit ceva smile.gif

mutulik
ok; multumesc de raspuns.
pustiull
ce bijuterie:) free up
Zetu
E ok Clr smile.gif eu nu m-am interesat asa mult cu privire la taxa. Oricum pentru cine este interesat ne miscam repede si evitam taxa.
Zetu
UP!
romeodr
..de ce a fost schimbat tot sistemul de injectie..??..cu rezervor,conducte wacko.gif ..nu inteleg..ce s-a intamplat... blush.gif
Zetu
Este reparatia standard recomandata si agreata de Renault atunci cand se strica pompa de injectie si produce pilitura.
Zetu
Up!
slider2
frumoasa masina, am vazut-o si pe autovit, daca aveam bugetul mai mare posibil sa fi fost interesat si eu, dar...
mahamann
cum se face ca are 101CP? intreb pentru ca stiu ca modelul cu cutia in 5 trepte are 82 sau 86cp in functie de norma de depoluare....
Bacu
in 2006 s-a vandut 1.5 dci cu 101 cp si 5 viteze, asa am avut si eu.
slider2
ca sa se inteleaga chestia asta ca am vazut ca multa lume nu stie. pe megane 2 au existat 2 versiuni ale motorizarii 1.5dci si anume:
- pentru phase 1 1.5dci euro 3 cu 60 sau 74 kw, adica 82 sau 101 cp
- pentru phase 2 1.5dci euro 4 cu 63 sau 77 kw, adica 86 sau 105 cp
din anumite motive, probabil stoc ridicat de motoare si pret de achizitie mai redus, pentru anumite piete a continuat sa fie oferit si 1.5dci 74 kw dar optimizat la euro 4. diferentierea fata de 1.5dci 77 kw este facuta prin cutia de viteze, in cazul propulsorului mai potent aceasta era de tip 6+1.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.