Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ydaniel Remat Service
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Albert Einstein
Da, se fac pariuri, banca e la mine, comision 0,5%.. 111.gif
tunderbird
Si miza care este? Un Solex, o frantuzoaica, un Gordini?
doktor4carz
QUOTE(danut 69-71 @ 14 Jul 2013, 01:54)
Din punctul meu de vedere, meserias este cel care-l repara, nu-l inlocuieste...daca inlocuirea este mai la indemna, no comment.

Am o mica rezerva in ce priveste a-2-a afirmatie.
*

La capitolul robinet, se pare că Dan a optat pentru înlocuire. Deci...yes comment. În ceea ce privește Solex-ul...povestea ie grele. Cineva, nu știm cine, a încercat combinări de en luate cîte kappa dintr-unul cumpărat de pe e-bay și ăla original al mașinii, rezultatul fiind, cum altfel, de un mare porc. Meticulos cum mă intitulez, am apelat la sacu' cu vechituri...două bucăți incomplete, din care unul furnizat chiar de mine în vremuri ancestrale...plus un kit de reparație nou din magazin. Și iaca minune...a ieșit splendoare de Solex 32 EISA de ne venea să-l mîncăm de bine ce solexea... Bașca kit-ul de reparație virgin și intact, ca un zgîrcit patentat ce mă aflu... Așa că aia cu rezerva e fumată...am și eu rezerve, și mai mari, și mai mici. De la 14 la 16 inchi, umflate conform recomandării fabricantului. De oțel sau de aliaj. E drept...să faci orice carburator să meargă bine înseamnă că te poți numi maxim profesor doctor. Dar să treacă dacia noxele la itepeu fără să folosești analizor de gaze la reglaj aduce titlul suplimentar de docent, fără drept de apel. Totuși, op'șpe ani de fiare și trei sute de mașini la activ o însemna ceva...zic și eu, păi nu ?


QUOTE(Ov @ 15 Jul 2013, 09:01)
Propun sa faceti concurs pe masina mea radmasa.gif
Daca reusisti s-o faceti sa mearga mai bine cu solex decat cu carfilul care-l am acum (mai bine insemnand performante si consum) aveti de la mine o strangere calduroasa de mana (pe care oricum v-o ofer la orice ora laugh.gif ) si o diploma de doctor in solex

Pun la bataie 4 solexuri din care sa luati ce vreti. Evident nu puteti veni cu piese de acasa ci lucrati cu materialul clientului  icon_mrgreen.gif
*

D-apăi bade, mai unje una, nu fi chitră... Beau vin. Sec. Oricum mai ai de dat un vin...taxa de magazinaj pentru hanorac.
tunderbird
Bine ati venit pe la noi, Herr Doktor!

Si ceva mai multa cumpatare la untura aia cu ceapa, ca face rau la pateu! laugh.gif
ydaniel
Daca nu era Dok nici acuma nu faceam Itp'ul la b-80-ted,inca odata multe multumiri pt ajutor respekt.gif
Dacia Sport imi place mult dar si la ea sunt de rezolvat diverse pentru a fi in forma!
danut 69-71
QUOTE(Albert Einstein @ 15 Jul 2013, 13:40)
Da, se fac pariuri, banca e la mine, comision 0,5%.. 111.gif
*


Esti cam ieftin pentru o casa de pariuri...criza asta. biggrin.gif
doktor4carz
QUOTE(tunderbird @ 15 Jul 2013, 22:01)
Bine ati venit pe la noi, Herr Doktor!

Si ceva mai multa cumpatare la untura aia cu ceapa, ca face rau la pateu!  laugh.gif
*

Nu face...are și fainoșag, e ce trebă...

Daniele, ce pot să zic...să crești mare.
tunderbird
Cat de mare sa mai cresc? Ca abia incap in sutica radmasa.gif
Ov
fa-ti o sutica mai mare
Albert Einstein
Cateva chestii interesante smile.gif

[attachmentid=1627897738] [attachmentid=1627897739] [attachmentid=1627897740]

si poze cu masina:

[attachmentid=1627897741] [attachmentid=1627897742] [attachmentid=1627897743] [attachmentid=1627897744]
sorin105
QUOTE(Albert Einstein @ 17 Jul 2013, 16:09)
Cateva chestii interesante  smile.gif

[attachmentid=1627897738] [attachmentid=1627897739] [attachmentid=1627897740]

si poze cu masina:

[attachmentid=1627897741] [attachmentid=1627897742] [attachmentid=1627897743] [attachmentid=1627897744]
*




foarte frumoasa sportiva,o mica rectificare daca se vrea,sa se schimbe stema cu vulturul mare cu unul mic,in rest mi-as dori-o eu icon_mrgreen.gif
Albert Einstein
Da, asa este, stema va reveni la varianta originala
Albert Einstein
ydaniel in elementul lui.... laugh.gif

[attachmentid=1627899956]
doktor4carz
Vagabondați prin toate rematurile posibile, numai dacia aia a mea zace a pagubă în fața blocului și nu vreți să mă scăpați de ea...
Albert Einstein
Venim sa o luam saptamana viitoare wink.gif
doktor4carz
Luați-o, că mă cac în ea...dacă nu stau never pe lîngă casă, s-a volatilizat subit radiator și mațe de curent...va veni ziua cînd se va volatiliza definitiv...cine o mai avea nevoie de cîte ceva mărunt, dar poate important, se va alege doar cu pielea de pe ciocan... Mie nu-mi folosește căruța la absolut nimic. Proprietarul din acte e absolut mort, a fost tatăl unui prieten de-al meu, văduva aia de mă-sa a făcut succesiune din creastă, soră-sa a oprit actele și numerele, visînd erotic că i-o radiază cineva fără acte de succesiune...fierul a ajuns la mine că ocupa curtea. Vreau să nu-l mai văd...luați-l dracului de pe capul meu. Cît mai e acolo...
iulica89
As dori neaparat eu ornamentul acela de pe portbagajul daciei rosii! Daca mai aveti acces...
argon
QUOTE(Albert Einstein @ 30 Jul 2013, 21:10)
ydaniel in elementul lui.... laugh.gif


*



E boschetar? mellow.gif
Iulikk
Ai dat cu mucii in fasole la postarea asta....
M.C.
Dar este vreuna in care nu o face ??? icon_mrgreen.gif
argon
Ti-ai uitat simtul umorului pe vapor sleep.gif
marksman
Mai nou toate marlaniile de pe forum se ascund in spatele "umorului".
argon
Nu stiu ce treaba aveti voi sa va bagati aiurea in seama, ma adresam lui Ydaniel cu care am fost coleg cand nici nu stiati de forumul asta, s-au trezit vasnicii aparatori ai forumului acum.
M.C.
Coane Marksman, nu are rost sa te stresezi din cauza asta !!
Unii chiar nu au avut intentia sa fie mirlanie,au fost doar niste spirite de gluma,dar care au fost intelese gresit !! wink.gif wink.gif
Si nu vorbesc neaparat de topicul asta !! wink.gif wink.gif
marksman
Nici eu nu vorbeam de topicul ala.
sorin105
QUOTE(Albert Einstein @ 30 Jul 2013, 21:10)
ydaniel in elementul lui.... laugh.gif

[attachmentid=1627899956]
*




unde este rematul asta,ca am si eu nevoie de o aripa de 1300 de fata pe partea dreapta...exista pe acolo vreo ''bunaciune''?
tunderbird
"Bunaciuni" se gasesc in multe rematuri.
Cu accesul inautru este problema!
tatabobu
Si-n care poate sa intre omu' care cauta ceva ce nu se4 gaseste pe nicaieri, de exemplu un portbagaj de pus pe portbagaj cum are dacia aia rosie?
ydaniel
N'am ajuns boschetar ci doar umblu prin tara'n lung si'n lat dupa cel mai bun remat!
doktor4carz
QUOTE(ydaniel @ 2 Aug 2013, 18:09)
N'am ajuns boschetar ci doar umblu prin tara'n lung si'n lat dupa cel mai bun remat!
*


...cum își irosesc unii tinerețile...la vîrsta ta umblam după cea mai bună phizdă...
Iulikk
Manuela? unsure.gif
doktor4carz
Da...a fost și o Manuelă. Schiloadă în draci...direct radiografie umană, dar airbag-uri de primă clasă și un parbriz super-curat. Am atîrnat o perioadă bună...n-a picat nici la șarmul meu înnăscut, nici la Jaguarul XJS cu care o ardeam, ca dup-aia să aflu că era categoria Emil Bobu, virgină pînă la căsătorie. Și cum Jaguarul sport, spre deosebire de trabante, oferă o plajă nelimitată de macaze ce abia așteaptă să fie schimbate, am procedat ca atare și am schimbat macazul cu fulminanta viteză Mach 3...ce vremuri... Dar să trecem peste...anii trecuți nu se mai întorc, plus că deviem de la subiect...să lăsăm altor forumuri dezbaterile privind pierderea de virginitate manual sau anal cu avantajele și dezavantajele ce le implică...
ydaniel
Din diverse motive, Kronstadt Classic Rally 2013 nu va mai avea loc.

http://www.kronstadt-classic.ro/

Mi-ar fi placut sa ne vedem la KCR2013,dar sper sa ne vedem la celalte raliuri de regularitate!
Albert Einstein
Dupa reparatii care mai de care mai ciudate.... laugh.gif

[attachmentid=1627903217]

...pe portile de la Ydaniel Remat Service e pe cale sa iasa si ceva mai normal.... wink.gif

[attachmentid=1627903218] [attachmentid=1627903219] [attachmentid=1627903220]
harby ;))
Superba ! Felicitari , a iesit o adevarata bijuterie!
RaduWra
Chiar a iesit superba...imi aduce aminte de masina bunicului. Felicitari baieti!! Chiar ati facut o treaba excelenta. De curiozitate, masina o vindeti ?
Albert Einstein
Multumim!
Masina am luat-o pentru ca era o baza f buna si fost facuta pentru a fi pastrata. E adevarat ca cineva mi-a spus candva ca orice lucru are pretul lui... smile.gif Daca se va vinde la un moment dat, voi da de stire.

[attachmentid=1627903254]
IL03YZP
Faceti lucrari si la alte masini?Intreb pentru ca am o dacie din "97 cam ruginita,in special partea din fata,si asi vrea sa-i fac tinichigeria si sa o vopsesc.
Albert Einstein
Salut! Imi pare rau dar nu facem alte masini. Cu greu facem fata la ale noastre...Pe lista asteapta un Renault 16, o Dacia 1300, una 1100, un Mercedes W123, un Fiat 600 si in "timpul liber" o Dacia Sport. smile.gif
IL03YZP
OK.Spor la teraba in continuare.Din cate masini aveti si mai faceti,nu vindeti nimic?In viitorul apropiat vreau sa cumpar o dacia 1300 sau orice alt model mai vechi.
Albert Einstein
Exista aceasta posibilitate. Discutam mai multe pe pm. wink.gif
Albert Einstein
Gata pentru Kronstadt Classic Rally wink.gif

[attachmentid=1627906888]
RaduWra
Superba ! biggrin.gif
12TRS
foarte frumos restaurata smile.gif
Albert Einstein
In Piata Sfatului din Brasov

[attachmentid=1627907022]


Pe circuitul de la Prejmer

[attachmentid=1627907023]


Atentie! Se filmeaza!

[attachmentid=1627907024]
adrian_gtt
PERFECTA!! FELICITARI!! smile.gif
cmres80
Arata foarte bine B72UAP, felicitari proprietarului si celor care au lucrat la ea(ydaniel & co). Eu vizualizez o astfel de masina perfecta pentru o plimbare de duminica!
Albert Einstein
Multumiri tuturor!

Poze din ziua a doua

[attachmentid=1627907216] [attachmentid=1627907217] [attachmentid=1627907218] [attachmentid=1627907219] [attachmentid=1627907220]
turbodxman
A fost si Poiana Brasov inclusa in traseul acestei editii a Kronstadt Classic Rally?
Albert Einstein
Da, traseul a inclus si Poiana Brasov

[attachmentid=1627907236]

15 Sep 2013, 12:45:
Herghelia Sambata de Jos

[attachmentid=1627907237]

15 Sep 2013, 12:50:
Moara cu apa de la Ohaba

[attachmentid=1627907238] [attachmentid=1627907239]

15 Sep 2013, 12:53:
Un total de aproximativ 350km. Daca adaugam distanta Bucuresti - Brasov si retur ar fi in jur de 700 km
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.