Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] 4cauciucuri cu jante tabla, 15", laguna2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sorin_troll
Vand 4 cauciucuri complete pt iarna, sh, pt o Laguna 2 care suporta jante de 15".

Le-am luat acum 2 sapt ca sa le folosesc eu, azi le-am pus pe jante, umflat si echilibrat doar ca sa aflu ca pe Laguna mea nu merg jante de 15, doar de 16 sad.gif Asa ca le vand pe-astea si o iau de la capat cu cautat jante + cauciucuri iarna pe 16".

Pe astea le dau exact cu cat am dat pe ele - 1000 ron (450 jantele, 500 cauciucurile, 50 pus+umflat+echilibrat). Nu negociez, nu le dau separat, nu vreau schimburi - decat bineinteles pe set de 16" + diferenta.

Jantele pe care le dau sunt 15" 5x108 cu mici urme de rugina dar drepte, cauciucurile sh Dunlop Winter Response 195 / 65 R15 (productie 2008-2009 parca) si arata bine. Dupa cum ziceam sunt umflate si echilibrate, deci asteapta doar sa incalte o Laguna (pt macar 2 ierni din cate zicea azi tipu de la vulcanizare care le-a pus).

Pt cine vrea sa le vada - stau in Crevedia, 0724 876 640.

12 Nov 2011, 21:17:
inca 2 poze
sorin_troll
Up - 950
sorin_troll
UP 900
sorin_troll
UP 850
sorin_troll
UP 800 si asta e ultimul pret
cosminutzuu92
dar nu mai bine dai tu o fuga la r.a.r sa le omologhezi decat sa le dai asa?daca nu ma insel e vro 2 milioane sa le treci in talon sau ceva de genu....considera un up!
sorin_troll
Salut,
Zi-mi mai multe te rog. Nu stiam nimic despre omologarea cauciucurilor si jantelor la RAR. Acum am citit pe net si din cate am inteles as face asta ca sa primesc permisiunea de a folosi alte dimensiuni decat recomanda producatorul. In cazul asta, jantele astea fiind de pe o (alta) laguna 2 si cauciucurile fiind de dimensiunea corecta .. nu prea-i vad sensul deplasarii la RAR.

Mersi.
StefanT
Nu are nicio legatura omologarea. Este dimensiune agreata ptr Laguna, si daca omul are talon nou o omologheaza fix degeaba.
Problema este ca nu incap, si eu am vrut sa trec la jante de 15 ptr iarna, insa desi etrierii sunt dintr-aia mici, pe discuri de 300 nu incap.

Cine isi doreste jantele astea, trebuie sa aiba 1.6 16 107 CP sau 1.9 dCI 107 CP, Authentique.
sorin_troll
Multumesc StefanT pentru detalii. Reiau anuntul ca sa fie mai concis:

Vand 4 roti complete de 15" pt o laguna2. Lagunele care suporta jante de 15 sunt 1.6 16 107 CP sau 1.9 dCI 107 CP, Authentique (plus din cate am inteles unele: volvo s40, ford mondeo, peugeot 407...)

Jantele sunt de tabla 15" 5x108 (dimensiunea pt laguna 2), cauciucurile sunt Dunlop Winter Response 195 / 65 (de iarna) intr-un stadiu foarte bun, fara galme sau alte prostii.

Sunt umflate (aer), echilibrate, jantele rotunde, trebuie doar montate pe o laguna 2. Pozele sunt mai sus.

19 Nov 2011, 20:13:
Pret 800 RON. Locuiesc in Crevedia (15km de Bucuresti, dupa Buftea) - le pot aduce si in oras pt predare.

0724 876 640
sorin_troll
up
sorin_troll
Up
sorin_troll
up
sorin_troll
Up pret nou 750 ron
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.