Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Cotiera Megane II + diverse
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
clr
Numai pentru Bucuresti !!!

Dat fiind ca am considerat ca a venit timpul sa ma despart de Meganelul meu, scot la vanzare niste piese asupra carora n-am cazut la pace cu cumparatorul:


1. Cotiera pe negru, stofa, impecabila, absolut completa - 350 ron
Eventual pot asigura montaj
[attachmentid=1627763805]

2. Clapeta acceleratie 150 lei
Am luat-o de la dezmembrari crezand ca am o problema cu partea de rellanti, am folosit-o 2 zile dupa care am pus-o la loc pe cea veche deoarece masinuta facea la fel. Cer pe ea fix cat am dat. Si aici pot asigura montaj la nevoie. Este inclusiv curatata cu spray curatare carburator smile.gif

[attachmentid=1627763808]

3. Bobina inductie sh - 80 lei
Am cumparat o bobina sh pentru a o avea la o adica in "caz de urgenta" smile.gif
Nu va lasati pacaliti de cutia in care o tin si pe care e fotografiata, bobina este Sagem.
As prefera sa o probam pentru a nu exista discutii.

[attachmentid=1627763809]

4. Captor ax cu came 80 lei
L-am schimbat pentru ca dadea in nas, s-a dovedit ca nu era de acolo sad.gif
Prefer sa o facem cu proba pentru a nu exista nici un fel de suspiciuni

[attachmentid=1627763810]

5. Suporti proiectoare Megane II.1 - 60 lei
Sunt noi nouti, in tipla. I-am luat in ideea de a-mi monta proiectoare, n-am mai ajuns sa implementez proiectul smile.gif
[attachmentid=1627763811]

6. Suplimentar, adaug un set de 2 cauciucuri de iarna dot 2606 - 150 lei
Detalii:
Dunlop SP Winter Sport 3D
205/55/16
Bune de folosit o iarna pe vreo masinuta "frecata" prin Bucuresti.
Mai au ~ 5 mm, adica in jur de 1 mm peste pinten dupa cum veti observa in poze.
Am primit un set de 4 de la un amic care le aduce din Germania (de aia si sunt 4 in poza initiala), am dat doua, mai am doua
Nu au galme, petice etc
[attachmentid=1627763812] [attachmentid=1627763813]
megane 2007
QUOTE(clr @ 13 Nov 2011, 14:24)
Numai pentru Bucuresti !!!

Dat fiind ca am considerat ca a venit timpul sa ma despart de Meganelul meu, scot la vanzare niste piese asupra carora n-am cazut la pace cu cumparatorul:
1. Cotiera pe negru, stofa, impecabila, absolut completa - 350 ron
Eventual pot asigura montaj
[attachmentid=1627763805]

2. Clapeta acceleratie 150 lei
Am luat-o de la dezmembrari crezand ca am o problema cu partea de rellanti, am folosit-o 2 zile dupa care am pus-o la loc pe cea veche deoarece masinuta facea la fel. Cer pe ea fix cat am dat. Si aici pot asigura montaj la nevoie. Este inclusiv curatata cu spray curatare carburator smile.gif

[attachmentid=1627763808]

3. Bobina inductie sh - 80 lei
Am cumparat o bobina sh pentru a o avea la o adica in "caz de urgenta" smile.gif
Nu va lasati pacaliti de cutia in care o tin si pe care e fotografiata, bobina este Sagem.
As prefera sa o probam pentru a nu exista discutii.

[attachmentid=1627763809]

4. Captor ax cu came 80 lei
L-am schimbat pentru ca dadea in nas, s-a dovedit ca nu era de acolo sad.gif
Prefer sa o facem cu proba pentru a nu exista nici un fel de suspiciuni

[attachmentid=1627763810]

5. Suporti proiectoare Megane II.1 - 60 lei
Sunt noi nouti, in tipla. I-am luat in ideea de a-mi monta proiectoare, n-am mai ajuns sa implementez proiectul smile.gif
[attachmentid=1627763811]

6. Suplimentar, adaug un set de 2 cauciucuri de iarna dot 2606 - 150 lei
Detalii:
Dunlop SP Winter Sport 3D
205/55/16
Bune de folosit o iarna pe vreo masinuta "frecata" prin Bucuresti.
Mai au ~ 5 mm, adica in jur de 1 mm peste pinten dupa cum veti observa in poze.
Am primit un set de 4 de la un amic care le aduce din Germania (de aia si sunt 4 in poza initiala), am dat doua, mai am doua
Nu au galme, petice etc
[attachmentid=1627763812] [attachmentid=1627763813]
*




13 Nov 2011, 19:51:
salut

ma intereseaza cotiera. 0751290256
clr
Ai PM
clr
up

LE: la solicitarea unui coleg pun poze mai apropiate cu stofa cotierei pentru a se vedea cat de cat gradul de uzura.

[attachmentid=1627764454]
[attachmentid=1627764455]
clr
up
mih_mlv
Salut,bobina o vreau eu,ca o rezerva, asa ca-ti trimit 20 euro......daca nu ai dat o.
Multumesc.
clr
up pentru restul in afara de bobina.
cat despre tine monsenior cred ca te-ai tacanit cu 20 euro. Tine banii linistit, ti-o trimit cu prima ocazie smile.gif
mih_mlv
Salut,
Eu vroiam sa o cumpar,dar daca tu faci cadouri din astea,,,,,,,, eu iti multumesc si raman dator.Nu este nevoie sa o trimiti o iau eu la anul cand vin.
clr
up
thexvl
Salut. Iti pot oferi 300 de ron pentru cotiera. Nu pot sa trimit PM din cauza numarului mic de posturi. Daca e ok imi poti lasa un PM cu nr de telefon? Multumesc!
clr
Salut,
Ai pm. Sa-mi spui exact ziua cand ajungi sa ti-o tin rezervata pana atunci. Dupa aia revine la primul venit/primul servit (in cazul in care nu o iei tu evident).

LE: am vorbit la telefon, cotiera este rezervata pana Luni.
clr
up
azi au fost primii fulgi de nea in Bucuresti, cauciucurile alea ar putea fi utile smile.gif
clr
up
clr
up
clr
Cotiera s-a dat.

Raman:
- clapeta acceleratie
- senzor ax cu came
- suporti proiectoare
- cele doua cauciucuri

La cele 2 cauciucuri sunt dispus la negocieri serioase, deja ma incurca prin casa smile.gif
clr
up
clr
up
clr
up
La setul de suporti de proiectoare adaug bonus un cablaj de proiectoare pentru Logan. La acesta, mufele dinspre proiectoare se potrivesc perfect, cea dinspre cablajul masinii nu. Aceea trebuie taiata si inlocuita cu una de Renault daca se merge pe cablajul original, sau continuat traseul cu releu si ce mai trebuie daca se trage circuit separat.
clr
up
clr
up
clr
up

10 Dec 2011, 20:01:
Cauciucurile s-au dat.
clr
Up

Au ramas

QUOTE(clr @ 27 Nov 2011, 21:06)
- clapeta acceleratie
- senzor ax cu came
- suporti proiectoare

*


clr
up
clr
up
QUOTE
- clapeta acceleratie
- senzor ax cu came
- suporti proiectoare
*


clr
up
clr
up
clr
UP

QUOTE(clr @ 27 Nov 2011, 21:06)
...
- clapeta acceleratie
- senzor ax cu came
- suporti proiectoare
...
*


clr
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.