Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: am nevoie de un tinichigiu
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tao13
salutare.am pus pe berlina niste jante pe 15 si cauciucuri 195.am nevoie de un tinichigiu in bucuresti care sa-mi unfle aripile fata si spate.vreau sa faca treaba buna si repede.are cineva aripile modificate?
beast
trebuia sa iti fi luat cauciucuri de 195 50.dar oricum ti le poti face singur.baga cricu intre carcasa amortizoruli si aripa si invarte manivela la cric merge crede-ma astept sa vad ce ai facut excl.gif
diaconuliviu
QUOTE(beast @ 12 Jul 2005, 01:30)
[...]baga cricu intre carcasa amortizoruli si aripa si invarte manivela la cric merge crede-ma astept sa vad ce ai facut excl.gif
*


Chiar ai incercat si merge? Nu de alta, dar mie cind mi-a sudat un individ segmentul de aripa spate nu l-a mai "profilat" in sensul ca nu l-a "bombat"; acum aripa este putin mai dreapta; cu ocazia asta la sarcina pe spate freaca marginea aripii/dublurii pe anvelopa. Se poate remedia la fel, cu cricul?Si asta fara a mai chitui/revopsi?
RIon
crezi ca nu vei distruge rulmentii si capetele de bara cu rotile astea???
alx
ba da dar sa vezi ce brand o sa faca omul... nu o sa mai aiba nevoie de bata cand se va da jos la vreun ticoist care i-a luat fata...
tao13
meseriasiiiiiiiiiiiiii,eu v-am intrebat de tinichigiu nu v-am cerut parerea ce si cum ...... si cu rulmentii e treaba mea daca ii schimb la 5000 km.treaba cu cricul am facut-o si merge, dar se cuteaza spre spate aripa ,asa ca nu recomand. acum am lasat masina ceva cm mai jos si.............deja probleme.si apropo de cauciucuri am luat 195/45 asa ca................bai baieti inainte sa vorbiti puneti mana si faceti ceva pe masina voastra si dupa aia sa va auzim pe forum.
diaconuliviu
QUOTE(tao13 @ 12 Jul 2005, 09:30)
[...] dar se cuteaza spre spate aripa ,asa ca nu recomand. [...]
*


Adica? explica, te rog mai pe larg
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.