Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: fluctuatie la relantiu
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
paracetamol23
buna ziua domnilor. Am si eu o problema cu dacia. E din 2000 pe injectia. Cand stau cu ea la relantiu, imi fluctueaza turatia. Cand ma aflu in mers se comporta ok, dar la relantiu imi fluctueaza de la 1400 la 1000 de turatii. Am schimbat motorasul pas cu pas dar face la fel. Ma poate ajuta cineva va rog ?
vespukci
vezi senzorul de temperatura. este topic dedicat pentru dacia injectata. cauta acolo vei gasi raspunsuri.
fbogdy91
sall....si la mine a facut la fel...problema a fost din calculatorul de injectie motronic....scoate-i mufa aia lata dreptunghiulara si pune-o inapoi dupa 30 de secunde...astfel calculatorul se va reseta si va reveni la parametrii lui normali....astept sa spui ce ai facut
paracetamol23
am incercat bogdy si tot asa face.. Mai ma poti sfatui cu altceva?

18 Nov 2011, 20:41:
unde gasesc senzoru vespukd?
sebymesteru
am avut si eu o problema asemanatoare la carburator,imi fluctua relantiul si problema a fost ca tragea aer fals pe sub talpa carburatorului,se slabisera piulitele de fixare ca aproape le desfaceai cu mana. L-am strans la loc si a mers perfect. Acum de-un timp a inceput sa faca iarasi la fel,nu asa tare si banui ca-i tot de-acolo dar inca n-am avut timp sa verific,am avut altele de mesterit tongue.gif. Deci uitate si-acolo,sa n-ai si tu surpriza asta;)
ghitza
scrie frate la topicu dedicat 053.gif ,mai sunt vre-o 3 ca tine pe aici au deschis topicuri cu fel si fel de probleme e asa de greu sa scrii unde trebuie,inteleg ca esti nou dar scrie si tu acolo la problemele daciei cu injectie
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.