Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu mai tin franele
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
culturism
ieri cand am plecat cu masina..m-am "dus sanie" cat pe ce sa lovesc pe unu, nu mai tine, am verificat repatitor pierde lichid, si cilindru de la saboti e destul de avariat.
cilindrul dintre saboti e necesar sa-l schimb sau doar garniturile?
bucatzel
Dom'le, da' functia SEARCH o mai foloseste cineva?

Vezi pe-aici, ca sunt aici listate cateva topic-uri de doamne-ajuta referitoare la frane. Spor la citit.

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=3085443
N E S
Man treaba e serioasa. Schimba repartitorul ca n-ai ce sa-i mai faci, regleaza si tija lui cu ocazia asta, schimba tot cilindrul de la saboti nu te complica sa schimbi doar garniturile ca nu stii ce suprize poti avea dupa si iti dai cu tesla. Verifica sa nu fie cu probleme si celalalt cilindru, daca e vechi ar fi bine sa il schimbi si pe celalalt.

Dupa, ca sa dormi linistit verifica furtunele de frana, si etrierii pe fata daca nu s-a umblat de foarte mult timp la ei.
Spor!
culturism
ai dreptate asa am sa fac
G I M
Si toate aceste probleme au aparut de la venirea frigului, nu?
N E S
Cred ca frigul doar a pus capac. Sti cum e cu picatura chinezeasca biggrin.gif. Oricum cu franele nu-i de joaca. La cat de proaste sunt piesele de schimb la dacie in ziua de azi...asta presupunand ca nu mereu sunt bani sa luam piese de Renault....trebuie facute verificari mai dese mai ales cand vine frigul...ca e cam nasol cu reparatii in drum pe -10 grade...
Seara placuta tuturor!
G I M
Stiu cum e, acum 2 ierni am schimbat vreo 5 seturi de garnituri de frana, pe spate nu am scapat pana nu am cumparat cilindrii receptori noi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.