Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Purcica
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Albert Einstein
Sa inteleg ca te-ai luat la intrecere cu Gordina.... ohmy.gif
Ov
neah, am stat potolit la iarba verde smile.gif

QUOTE(b44dvl @ 9 Jul 2012, 10:59)
Poze cu BMW-ul din fata Gordine ai? Tare frumos arata biggrin.gif
*



toate pozele aici:
https://picasaweb.google.com/10265687182163...ILGrandPrix2012

io-te si filmul:


<span class='edit'>9 Jul 2012, 22:00:</span>
QUOTE(AlexNIT @ 20 Jun 2012, 20:30)
Hei in poza aia cu Oltcitu este acolo mai sus o masina rosie sport! ce masina e?
*


am in sfarsit si un raspuns pt tine: FERRARI 196 SP Replica - 1985
turbodxman
Foarte chipese clasicele. wink.gif

A-propos de frumuseti pe 4 roti: se aude ceva (in viitorul apropiat) de Youngtimere, tongue.gif cum, ca vor fi primite, cu atestat, alaturi de cele istorice?
Ov
Din pacate nu stiu sa-ti raspund la aceasta intrebare in schimb te pot indruma spre cineva care ti-ar putea raspunde. Trimite un PM catre user-ul AUTOMOBILIA wink.gif
turbodxman
OK.
Multumesc pentru indrumare. wink.gif
Ov
Purcica a primit azi ITP pe 2 ani. In asteptare mai e o bara spate impecabila cum imi place mie si un set complet de chedere intregi (asta ar fi al 3-lea) sa mi se inchida si mie in sfarsit usile fara sa le trantesc biggrin.gif. Le-am procurat deja pe toate si asteapta cuminti ceva timp liber din partea mea sa le pun pe masina.

[attachmentid=1627823244]

Free Miorita! (azi au plecat wink.gif)
razvan_89
din ce an e Militia?
Ov
74, dar e "facuta" wink.gif




26 Jul 2012, 23:17:
update: Purcica a primit in aceasta seara o bara spate strasnica pt ca cea veche avea cromul dus in dreptul evacuarii. Dupa bara a primit si un (al 3lea) set de chedere de usi de la o surata tot din 72. Acum in sfarsit se inchid usile perfect.
Albert Einstein
Ce faci cu bara veche? Poate gasim o varianta sa ajunga pe cea rosie a mea, ca vorba aia, tot din 72 este.... rolleyes.gif
Ov
Bara veche merge la pastrare, daca ma razgandesc iti spun wink.gif

Sa vedem si niste poze:
Albert Einstein
N-o sa te razgandesti, esti ca mosii de pe vremuri, strangi toate piesele..... laugh.gif
Ov
dar a ta ce are?
mac1
Nu stiam la ce iti trebuia cartea. Acum am vazut topicul, acum m-am uitat la semnatura ta si tot acum am inteles de ce ai cumparat-o. Sincer chiar nu te-am crezut cand ai spus ca "o atasezi la colectie" mai ales ca la intalnire ai venit cu acel VW Golf.

"Felicitari pentru masinuta si pentru grija care i-o acorzi".
ydaniel
la 72 uap bara spate a fost lovita si e valurita.
Ov
QUOTE(mac1 @ 27 Jul 2012, 02:20)
"Felicitari pentru masinuta si pentru grija care i-o acorzi".
*



Multumesc blush.gif
Ov
Cu dedicatie pt Remus ca el a fost cu taraboiul si m-a convins tongue.gif
cosmin_2300
Da' fără șuruburile alea nu se putea? Cred că arăta mult mai bine fără ele smile.gif

* părerea mea!
Ov
Normal ca se putea, ba chiar in fata m-am chinuit sa pun suruburile, dar "e" d'alea de pe vremuri cu ochi de pisica (alb in fata si rosu in spate).
turbodxman
Suruburile de fixare a placutelor cu ochi de pisica sunt din stocuri, de pe vremuri, de la noi sau import U.K. (noi/NOS)?
Ov
le-am gasit noi noute in primavara la magazinul de aici
turbodxman
Excelent! rolleyes.gif
Mi-au mai ramas si mie 2 bucati (1 alb si 1 rosu) de pe vremea Daciei wub.gif
Good old times wink.gif
Albert Einstein
Da, arata mai bine asa si eu am trecut la faza asta doar ca am folosit dublu adeziv. Remus a avut dreptate, deh...ochi de artist... biggrin.gif
remusro
Ovidiule

Ce frumos arata, nene. Mortala!!

Imi place tot ansamblul de numar fara suporti si lampi de marche-arriere!! imi vine sa mananc lampile alea. Daca te prind ca umbli la ele si le dai jos, vin la Buc si te strang de gat, criminalule!! Acolo sa le lasi, forever. Arata ATATde bine, in spriritul masinii, al epocii. Sunt lampi frumoase, nu rahaturi de 2 lei, au distinctie. Plus, foarte important, sunt parte a istoriei masinii.

Frumoasa masina ai, tati.
95bogdi
arata super ! wub.gif daca stergi si marginile de la numar o sa fie lux wub.gif
bafta !
Ov
icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
driverx
Unde ? Cat ? Cum ?
STORMTROOPER
Este macheta de la primul numar al revistei Masini de Legenda, vopsita de catre un profesionist. Pretul, aia e ceva ce tine de domnul care a modificat macheta.
razvan_89
ce misto e! wub.gif blush.gif are pana si catelul smile.gif.

13 Aug 2012, 13:11:
pui de purcica happy.gif .
Ov
QUOTE(driverx @ 13 Aug 2012, 13:30)
Unde ? Cat ? Cum ?
*



Un prieten. Cadou. "Tunat" primul numar din DeAgostini.
IRONICK
QUOTE(cosmin_2300 @ 2 Aug 2012, 21:52)
Da' fără șuruburile alea nu se putea? Cred că arăta mult mai bine fără ele smile.gif

* părerea mea!
*
Ce ti-e si cu astia mici care nu au prins vremurile.
remusro
Ov, vezi sa nu ajungi ca mine... E grele rau... Be warned. radmasa.gif
catalinSV
Sa stii...stie remus ce spune, ca a mai infestat si pe altii tongue.gif biggrin.gif
Ov
azi, daca tot am avut liber, i-am tras o baita si am dat o tura prin cartier
corbex
Deci stai in Drumul Taberei, acolo unde incepe porumbul. smile.gif
Ov
Unde incepea, ca acu's vile peste tot unde erau inainte lalele si mazare furajera. Si ca sa-ti raspund la intrebare: NU, nu (mai sad.gif) stau in dr taberei, acolo stau parintii si tot acolo am un garaj inchiriat, nu de alta dar taica-miu n-a vrut sa scoata ligheanu si varza din garajul lui ca sa-mi bag eu purcica asa ca am apelat la vecini.
Dragos BN-LIA10
Sa-ti traiasca Purcica OV,
Ajung si eu in vreo trei saptamani in Bucuresti, tot in zona Drumul Taberei daca iti face placere si ai timp ne putem intilni sa-ti dezmierd un pic purcica.Lasa-mi eventual un numar de telefon pe PM.
Ov
Ai PM
Victoras2001
Bravo tie pentru cum ai facut-o.
liviu05



[/quote]
ce cod de culoare are acest verde?are opel ceva in acest gen...
Ov
Sincer: nu stiu, dar stiu ca exista pe net un catalog cu codurile de R12 si cred ca nu sunt mai mult de 2 nuante de verde metalizat wink.gif
Din ce-mi amintesc R12-le asta (revopsit in romania parca la oldtimer studio) era din 1974.
remusro
Fain verdele asta, dar absolut sigur nu e din gama de culori a echiparilor Renault pentru R12.
om_bland
QUOTE(Ov @ 15 Aug 2012, 15:38)
azi, daca tot am avut liber, i-am tras o baita si am dat o tura prin cartier
*



Ii sta tare bine cu garda ridicata față de sol wub.gif
Ov cheers.gif pentru ajutorul care mi l-ai dat rolleyes.gif .
Tommi.
[quote=liviu05,15 Aug 2012, 19:51]
[/quote]
ce cod de culoare are acest verde?are opel ceva in acest gen...
*

[/quote]
Nu este Verde 57?
danut 69-71
Poate aduci Purcica la" Raliu Carpati Retro" care se tine la Voronet in tinutul Bucovinei wub.gif
razvan_89
cand este " Raliu Carpati Retro"?
danut 69-71
In perioada 7-9 septembrie R.C.R. organizeaza a XII-a editie a Raliului
CARPATI RETRO.

Editia din acest an a raliului se va desfasura in minunatul tinut al
Bucovinei.
razvan_89
ok, multumesc! poate ajung si eu. blush.gif
corbex
Aveti grija! Nu plecati la drum fara cuvenitul colac de sirma!
Ov
mai in gluma mai in serios, vreun metru - doi de sarma facuta colac am in portbagaj 04.gif
Ov
cateva poze de la intalnirea de azi:


user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.