Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] filtre de origine Megane 1
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
betamax
Filtrele sunt achizitionate de la Meridian si au etichetele corespunzatoare. Au costat vreo 290 lei (fara manopera). Gandesc ca un pret de 160 lei (normal, pentru toate 3) este corect.
"Originea" lor este:
- aer : france
- benzina : brazil
- habitaclu : tunisia

Se adauga 1L de ulei Elf 5W 40 Evolution (fabricat 2011, valabil 3 ani) : 30 lei

In fine, daca ma crede careva pe cuvant, mai am 4L de ulei tipul de mai sus, dar sunt intr-un bidon de 5L, adus sigilat anul trecut din Franta (am completat candva, cuiva, 1L) la pretul de 100 lei. Pe eticheta scrie doar in frantuzeste, nu are termen de valabilitate (banuiesc, totusi, ca nu e in parametri la infinit). Probabil ca nu se va vinde (nu voi scadea pretul) si il voi folosi eu la urmatorul schimb, scotand la vanzare, anul viitor, un bidon de 4L sigilat.
betamax
Filtre, bre ! Care parte n-ati inteles-o ?
betamax
Filtrele sunt achizitionate de la Meridian si au etichetele corespunzatoare. Au costat vreo 290 lei (fara manopera). Gandesc ca un pret de 160 lei (normal, pentru toate 3) este corect.
"Originea" lor este:
- aer : france
- benzina : brazil
- habitaclu : tunisia

Se adauga 1L de ulei Elf 5W 40 Evolution (fabricat 2011, valabil 3 ani) : 30 lei

+ 1 filtru de ulei Tico (Korea) - 12 lei fix.
betamax
E vorba doar despre niste filtre. Nu pot sa strig mai tare ca sunt ragusit.
betamax
Ding !
betamax
Driiiink !
betamax
Filtrele sunt achizitionate de la Meridian si au etichetele corespunzatoare. Au costat vreo 290 lei (fara manopera). Gandesc ca un pret de 160 lei (normal, pentru toate 3) este corect.
"Originea" lor este:
- aer : france
- benzina : brazil
- habitaclu : tunisia

Se adauga 1L de ulei Elf 5W 40 Evolution (fabricat 2011, valabil 3 ani) : 30 lei

+ 1 filtru de ulei Tico (Korea) - 12 lei fix.
betamax
Ajustare de pret : 120 lei pentru 3 filtre. La ulei ramane cum am stabilit.
betamax
Cred ca aveti dreptate, masina merge foarte bine si fara filtre (o vreme, cel putin). Sau cu filtre SH.

PS. Postul asta dovedeste marea frustrare pe care o am datorita faptului ca nu reusesc sa scap de niste amarate de filtre. Adica anticipez si confirm revelatia vreunui gagauz.
betamax
Baietii buni n-are noroc, vad. Ata ete. Inca valabil.
betamax
Repet : ajustare de pret : 120 lei pentru 3 filtre. La ulei ramane cum am stabilit.
betamax
Inca valabil, da' incep sa ma plictisesc.
betamax
vup !
betamax
Gata, trag oblonu' (cel putin) o saptamana. Ramane cum am stabilit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.