Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] trapa panoramica megane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
gaso
Vand trapa panoramica megane 2 hatchback.

pret 250 euro

tel 0744919699


pret negociabil,noua costa 1.000 euro
Bacu
scuze de intrebare, dar asta merge sa o montezi doar in locul uneia vechi de pe un megane care a fost dotat din fabrica cu asa ceva? sau merge montata si pe un megane fara trapa? daca da, cum se poate monta, se taie tot plafonul si se pune asta cu trapa in loc, sau cum?
mrkiry
cat ceri pe plasticu cu rotita din poza 3?
gaso
Bacu: se poate monta si daca nu ai,se taie plafonul dar cu grija si la cineva capabil.
mrkiry: nu vand separat nimic,se vinde completa
gaso
valabil
gaso
cine este interesat negociem
gaso
valabil
B.A.M
Salut .
Pe sedan oare merge?
georgebix
ai si plafonul (material-ul ala de pe plafon) ca vad ca difera fata de modelul fara
gaso
da,este exact cum se vede in poze.
dan22y
QUOTE(B.A.M @ 27 Nov 2011, 16:29)
Salut .
Pe sedan oare merge?
*


nedumerire.gif
gaso
nu cred ca merge sedanul este mai cocosat decat hatchback-ul
gaso
valabil
j.d
Plafonul este sudat in multiple puncte. La Megane-urile fara trapa din fabrica exista o traversa intre stalpii din mijloc pentru a rigidiza masina. La cele cu trapa din fabrica acea traversa este intre cele doua panouri din sticla (poza 2 din primul post), adica un pic mai in spate. Exista anumite speculatii referitoare la faptul ca cele cu trapa din fabrica ar avea si ceva ranforsari suplimentare la stalpii centrali, dar nu pot sa confirm asa ceva, desi tind sa sustin aceasta speculatie.
Pentru a monta aceasta trapa pe Megane Sedan ar trebui inlocuita partea de sticla din spate cu partea metalica care se pune pe sedan. TEORETIC ar trebui sa poata fi facuta operatiunea doar prin achizitionarea acelei parti metalice si a plafonului de Megane. Si la hatch dar si la sedan ar mai trebui trase furtunesele de evacuare a apei. Sigur ca mai pot aparea diverse dar TEORETIC ar fi posibil, desi eu personal nu as face asa ceva si nici nu as recomanda altcuiva sa o faca. Este vorba de siguranta voastra pana la urma. Anuntul este ideal pentru cei care au deja trapa pe masina si din diverse motive au nevoie de piese de schimb la un pret foarte bun. Sper sa nu se supere autorulu topicului pentru acest post. smile.gif
gaso
as recomanda-o doar pe hatcback,si se poate are doar ramforsarea pe mijloc.
gaso
valabil,se poate da cu tot cu plafon
MytareKtine
Salut!

Stii cumva pe cineva care poate face transplantul in siguranta?
gaso
cu tot cu plafon stiu,dar sa decupeze plafonul tau si sa monteze trapa nu stiu
gaso
valabil
gaso
pret 200 euro
gaso
valabil
gaso
inca valabil
meganus_bicorpus
motorasul separat cat costa?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.