Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CUM SA FACI RAPID BANI PE NET
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
Ake
Ca tot suntem asaltati in ultima vreme de propuneri de mega-afaceri cu scrisori de un leu:

Am ajuns absolut dintr-un click aiurea pe site-ul unui nene somer care dupa mine are o idee destul de asemanatoare (cel putin ca mod de descriere al biznisului).
Imi pare rau ca ii fac trafic omului, dar o sa dau link penca e prea sofisticat sa copy/paste pe-aici.

deci link

Intrebarea care ma roade e urmatoarea: cati fraieri credeti ca o sa puna botu'?
DragosP
QUOTE
Am fost intrerupt, voi scrie in memorii despre acest episod, dar nu pot fi oprit.
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Victoras2001
Fratziiiiicaaaaaa, n-ai facut nicio afacere daca nu bagi o ciocolata in linku' lu' Ake. tongue.gif
bucatzel
Io am votat ca vreau sa fiu membru fondator. Am io o placere absconsa sa fac sondajele de genul asta cat mai inutile posibil. Va recomand sa incercati si voi tongue.gif

L.E. Cand am vazut numele topicului, ma gandeam sa dau riport, ca-i spam radmasa.gif
Ake
Ba io nu votez nimic. Poate ma pune sa-i dau f-un ban dupa aia.
Mi-au placut numele astora:
QUOTE
Pana astazi s-au inresgistrat 88 de Membri Fondatori. Ei si-au ales, fara amestecul lui Radu Moraru, un Comitet de Integritate format din 5 membri: Fluturele Kukri, Cristian 777, Nightmare, Patrocle si Finul. Ei vor analiza cererea dumneavoastra si va vor anunta.


Acu serios (ma rog..pe cat posibil) numai eu am senzatia ca asta e un minuscul epigon al lui Dan Diaconescu in Direct?
Alydor
bai le-ati stricat jucaria... nu le mai mere saitu..


Suma respectelor, Alydor
Ake
la mine merge
bmwh548
Serverul era facut sa tina maxim 50 de vizitatori...ca mosnegii nu au acces la net de obicei.
bucatzel
ba le mere biggrin.gif

[attachmentid=1627767311]
Victoras2001
Tare aia cu adevarul. radmasa.gif
Ake
Zgarcitu-le ! biggrin.gif
cosmin_cosmin_1
Pana astazi s-au inresgistrat 88 de Membri Fondatori. Ei si-au ales, fara amestecul lui Radu Moraru, un Comitet de Integritate format din 5 membri: Fluturele Kukri, Cristian 777, Nightmare, Patrocle si Finul
bucatzel
E black friday, mai aplicam si noi reduceri...
Marty
QUOTE(bucatzel @ 25 Nov 2011, 16:07)
[attachmentid=1627767311]
*

Timpitu-le, ce te faceai daca era codu' la misto si ti-l lua asa gresit de trebuia sa platesti 200 de iepuroi?
ady77
Aflocis, vijelie si gior-gica s-au bagat de mai multe ori, ca vin alegerile tongue.gif
Ake
Hai sa-l votam toti pe Georgica PRESEDINTE la asta la televiziune.
La ce bine stie cu linku, oricum ar face un program de stiri de-ar sta mata-n coada
bucatzel
QUOTE(Marty @ 25 Nov 2011, 18:55)
Timpitu-le, ce te faceai daca era codu' la misto si ti-l lua asa gresit de trebuia sa platesti 200 de iepuroi?
*



Ce vorbesti, mi-o dat eroare, si m-o pus sa-l completez iar. Ocazie cu care am pus si io in concordanta numele cu adresa de mail.

Io inca astept sa vaz cati s-au insciris, ca vaz ca n-o anuntat inca victoria zdrobitoare.
klaus
QUOTE
Pentru aceasta situatie, la momentul oportun, NU ACUM, vom pune la dispozitie conturile Fundatiei Nasul care va deveni actionar la noua televiziune.
:
astfel incit atit controlul economic cit si cel editorial sa fie pe miini sigure, sub girul si garantiile mele!
Ma intreb, oare lumea nu a vazu Filantropica? Cu ala de cerea bani ca e o tanara familie batuta mar de niste capitalisti jepcari de la un restaurant?
QUOTE
Eu cred ca sint sute de companii curate care vor intelege exact mesajul meu
LolLolLo.gif radmasa.gif Adica sa bage bani asa, cu titlu de donatie, si sa nu primeasca nimic in schimb.
QUOTE
sa propuneti, in dreptul nickname-lui d-voastra, apasind pe BUTONUL “Vreau sa fiu actionar!”, 10 prieteni seriosi pe care sa-i fi convins sa cumpere o actiune sau maxim 5!
Curat MLM!

Bai, Morar ala e incredibil. Chiar atat de sarac a ajuns, sau chiar atat de nerusinat e, incat sa treaca la metode d-astea de a strange bani de la fraieri?
corbex
Cre' ca insul stringe pe cont propriu. Daca e Morar in spate, atunci mare laba e!
klaus
Am si eu o curiozitate: aia de au postat comentarii pe acolo (cei mai mult, nu toti) sunt pe bune? Aia si traiesc in realitate? E lumea chiar asa de plina de prosti?
Sau sunt clonele lu' morar sa arate ce sustinere are el prin popor?
DragosP
Sunt admiratorii.
Ca a' lu' Nuti.
bmwh548
@klaus: ia-le IP-urile si vezi tongue.gif
phyton
Imi aduc aminte cu ce verva pleca Moraru la 10 TV. Normal ca banutul prima in alegerea lui, nebabuind un moment, ca deh, nu-l ducea capul, ca de fapt plecarea lui era una si aceiasi cu sfarsitul! Acum are un proiect. partial pe banii unora din popor!
Dar cum vrea ascesti bani? Devii membru fondator, implicit actionar cu banutul daca esti acceptat de o echipa ce s-a autointitulat "comitet" fara participarea lui Radu Moraru...asta asa in treacat, pentru a fi pus la adapost in caz de scandal ulterior!
Dar cine face parte din acest comitet? Cinci ciumpalaci despre care nimeni nu spune nimic...cum au fost alesi, in urma caror merite, de catre cine au fost alesi, atata timp cat Moraru nu-i cunoaste sau nu a participat la alegerea lor si multe altele...
Pai taicule cand ceri bani, cat de Radu Moraru esti tu, pui pe blog componenta comitetului, criteriile pe care au fost alesi, probitatea lor profesionale/sociala, eventual niste acte din care sa reiasa ca totul este in litera legii! Dar la ei..NIMIC, doar niste nik-uri ce se comenteaza unul pe altul, lingandu-se intre ei si ridicandu-i statuie lui Moraru!
Daca postezi decent pe blogul acela si daca ai opinie diferita de ei...esti halit! Acolo sunt acceptati doar cei cu creierul spalat in favoarea Nasului!
Asa ca inghesuiti-va la actionariat! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
klaus
Nasul revine, pentru ca nu-i ajung banii si pentru ca e ultima reduta a democratiei, ultimul post (ma rog, el cu OTV) nesubjugat de dictatura USL-ista, pentru ca are o oferta de nerefuzat, scoate pe piata 4.000 de actiuni la valoarea nominala (440 lei/actiune), nu la valoarea de piata (probabil vreo 10-15 lei/actiune).
Deci luptatorul dreptatii, ultimul bastion in calea tavalugului usl-ist, soldatul care lupta impotriva rechinilor, tradatorilor si nevolnicilor, are nevoie de la voi, populatia democrata care sustine o societate europeana, de inca 400.000 euro.
Drept pentru care scrie un comunicat fabulos, plin de manipulari verbale (de fapt scrise), de fraze sforaitoare, care ar putea atrage niste cretini lobotomiati de juma' de creier sa-i dea si lui niste bani sa-si intretina viloiul din cotroceni (ca doar de, lupta pentru popor si democratie, trebuie sa aiba un nivel de trai pe masura).
Deci baieti, ce mai asteptati, ultimul luptator pentru democratie va cere sprijinul!
radmasa.gif

Markos
M-aș băga la un sfert de acțiune nedumerire.gif
klaus
Esti chiar bulangiu.
Nu auzi mai ca are ditamai viloiul?
Ce dracu sa faca cu un sfert de actiune?
Nici macar consumul de apa lunar la viloiul ala nu-l acopera.
Fii mai darnic, ce naiba!
Markos
Mă mai gândesc, că-s scumpe ca drec.
ady77
Oare cate actiuni o fi cumparat Base?
corbex
Habar n-aveti! Si Berlusconi a inceput la fel.
klaus
hai da-ma dracu'!
Sa nu spui ca si Berlosconi a inceput cu o televiziune pe net acu 50 de ani.
corbex
Pe vremea aia nu era net nici la macaronari, dar a inceput de jos. A cumparat un sfert de actiune de la un Morraroni local. Pe urma s-a ajuns, ocupind chiar postul de Ponta in Italia. Din pacate, nu stia sa minta. Ca Pontac era obligatoriu. Stia doar bunga-bunga. L-a demis madam Merkel fiindca n-a intilnit-o in tinerete, la Marea Neagra.
cosmin_2300
QUOTE
Mediaset S.p.A., known as Gruppo Mediaset in Italian, is an Italian-based mass media company which is the largest commercial broadcaster in the country. Founded in the 1970s by former Italian prime minister Silvio Berlusconi and still controlled today with a 38.6% stake by his family holding company Fininvest, the group competes primarily against the public broadcaster and market leader RAI, La7, and News Corporation's Sky Italia.


rolleyes.gif
Honorius
Tataia nu are simtul ridicolului. E in stare sa manance orice pentru un sfert de dolar gaurit.
klaus
Radu Morar revine si vrea sa vanda din televiziunea lui fabuloasa vreo 4.000 de actiuni cu 100 euro bucatea, deci vrea vreo 400.000 euro.
Interesant e ca pretul nominal al actiunii e 440 lei si el cere 453 lei, de parca intre timp (de la lansare) a crescut valoarea actiunilor cu 3%...
sursa
Ake
Mda...acus fug sa iau o punga plina.
Trebuia sa postezi la "Promotii de nerefuzat..." O sa fie inghesuiala maxima.
daniM
A sters Akebono tot!
Markos
Ba a mutat.
daniM
όπου?
bucatzel
I-am scris si eu la pagina de contact, oferindu-i un clapon (daca tot am aflat de pe DC care-i ala) in schimbul unei actiuni. Amu' astept sa fie aprobat comentariul biggrin.gif
Markos
Claponul fiind un Leo aviar.
daniM
QUOTE(bucatzel @ 7 Dec 2012, 00:59)
I-am scris si eu la pagina de contact, oferindu-i un clapon (daca tot am aflat de pe DC care-i ala) in schimbul unei actiuni. Amu' astept sa fie aprobat comentariul biggrin.gif
*


Cum ,ma,esti banatan si nu stii ce-i ala clapon? mad.gif
Apropo am vrut sa iau la tara niste MATASE JAPONEZA la primavera,ca-s bune de closte,colesterol ,bla-bla.A zis mama-mea "daca prind mortacinile alea pe aici, le invat sa inoate;intr-adevar arata ca dreq:carne si piele neagra tuci! ph34r.gif
bucatzel
Is banatan "de import", ardelean din nascare. Si desi bunicii din partea mamei erau banateni "de granita" (adica ni un pic deasupra Muresului), n-au avut vreodata claponi.
daniM
Jumate' ardelean is si io,nascut in Cugir;primaru ,Adi Teban e varul meu ,bate cinciu'
klaus
Securistul acoperit si descoperit Turcescu vrea sa-si faca o televiziune on-line si cere si el niste subventii de 5,10 euro/sms+tva (6,32 euro cu totul).
Faza e ca de acesti bani trimite o carte in format PDF, daca nu face televiziune (scopul pentru care strange bani) cei care au contribuit nu-si pot lua banii inapoi pentru ca el ... le-a vandut o carte, nu a strans banii pentru televiziune.
Schema e descrisa mai pe larg pe blogul lui patrick de hillerin (alt semiacoperit din presa, dovada ca lumea nu-l uita pe Turcescu ca s-a deconspirat, i-o da acum discret la gioale)
Ake
Chiar ma intrebam ce naiba e cu TVA-ul ala de dupa...e straniu pentru o donatie. Da' daca e cu vanzare de carte se iezplica. Fraieri o fi multi? Adica cam cat o fi strans? De-o shaorma? De doua? De-un concediu la Paralia?
Lord Hades
Mie imi e dor de niste istericale gen Caritas sau FNI ... astea sunt niste penibilitati.
Era o vorba pe vremuri la scoala: doamna duruga am sa va aduc fondul scolii can si-o primi tatal lui cutarica banii de la fni ... asta duoa ce cutarica a zis ca tasu a bagat toti banii de zile negre ca sa poata dormi linistit ... si a dormit linistit in mod special dupa ce o ramas fara ei ... ca acu nu le mai ducea grija doar lipsa.

8 May 2015, 21:03:
Mie imi e dor de niste istericale gen Caritas sau FNI ... astea sunt niste penibilitati.
Era o vorba pe vremuri la scoala: doamna duruga am sa va aduc fondul scolii can si-o primi tatal lui cutarica banii de la fni ... asta duoa ce cutarica a zis ca tasu a bagat toti banii de zile negre ca sa poata dormi linistit ... si a dormit linistit in mod special dupa ce o ramas fara ei ... ca acu nu le mai ducea grija doar lipsa.
volint
QUOTE(Lord Hades @ 8 May 2015, 20:03)
Mie imi e dor de niste istericale gen Caritas sau FNI ... astea sunt niste penibilitati.
Era o vorba pe vremuri la scoala: doamna duruga am sa va aduc fondul scolii can si-o primi tatal lui cutarica banii de la fni ... asta duoa ce cutarica a zis ca tasu a bagat toti banii de zile negre ca sa poata dormi linistit ... si a dormit linistit in mod special dupa ce o ramas fara ei ... ca acu nu le mai ducea grija doar lipsa.

<span class='edit'>8 May 2015, 21:03:</span>
Mie imi e dor de niste istericale gen Caritas sau FNI ... astea sunt niste penibilitati.
Era o vorba pe vremuri la scoala: doamna duruga am sa va aduc fondul scolii can si-o primi tatal lui cutarica banii de la fni ... asta duoa ce cutarica a zis ca tasu a bagat toti banii de zile negre ca sa poata dormi linistit ... si a dormit linistit in mod special dupa ce o ramas fara ei ... ca acu nu le mai ducea grija doar lipsa.
*



Nnu ppricepem... mmmai zi-ne oooo dattta...

Da' daca nu-i la 22:03 nu se pune smile.gif
Markos
QUOTE(klaus @ 7 May 2015, 12:51)
Securistul acoperit si descoperit Turcescu vrea sa-si faca o televiziune on-line si cere si el niste subventii de 5,10 euro/sms+tva (6,32 euro cu totul).
*


Poate doresti niste placinta reteta proprie.
klaus
Nenea Turcescu incearca, prin metoda neuro-lingvistica numita "tehnica invinovatirii" (unii confundand-o cu tehnica reciprocitatii) sa mai stoarca niste bani, ca nu-s suficienti aia de pana acum:
QUOTE
Vestea rea: desi sinteti multi cei care intrati pe acest blog, cititi si distribuiti anchetele pe care le public deja de ani de zile, constat cu relativa amaraciune ca inca nu realizati decit in mica masura nevoia unei schimbari in peisajul presei romanesti [...] nu e mare inghesuiala la campania de donatii publice pe care v-am propus-o pentru deschiderea unei televiziuni online

Dupa care finiseaza deplin tehnica "vinovatiei":
QUOTE
Din citeva zeci de mii de prieteni virtuali pe care-i am pe conturile de Facebook si de Twitter, doar citeva sute dintre ei au facut efortul de a dona o suma mai mare sau mai mica pentru acest proiect
.
Deci altii sunt de vina ca el nu strange bani, nicidecum el ca nu duce o campanie competenta si nu ofera o motivatie serioasa pentru "donatie".

Acum, daca sunt cateva sute, la 5 euro de bucata, sa spunem ca sunt maximum maximorum 999, a strans vreo de 5.000 euro. Pana la aia 50.000 cu cat isi umezea el visele, drumul e lung.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.