Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inlocuire conducte frana, articulatii, ambreiaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
lucifer
Aveti cumva idee cam cat m-ar costa inlocuirea conductelor de frana , racordurilor flexibile , repartitorului , a bucsilor si a pivotilor , a capetelor de bara , a bieletelor antiruliu si bucsilor pt. bara stabilizatoare si nu in ultimul rand al kitu-lui ambreiaj ?
Piesele le-am cumparat deja si nu ma dau inapoi in a le inlocui . Ce tine de articulatii , directie si franare trebuiesc schimbate pentru ca trebuie sa fac ITP -ul pana pe 4 decembrie ac.
Kanutza_77
Depinde daca vrei sa faci in service Dacia sau la cineva care are garaj...
lucifer
De preferinta service , dar nu reprezentante smile.gif . Ma gandeam ca daca tot se demonteaza articulatiile , fuzete si ce s-o mai demonta din partea fata , avand elevator sau cum so lucra in service-uri poate ies mai ieftin si cu inlocuirea ambreiajului .
nikuniku
lucifer sa inventat netu sa inventat telefonia fixa/mobila ce te retine sa cauti si sa intrebi cam care ar fi costu total la reparatia masinii tale
lucifer
Vineri am cumparat ultimele piese si m-am gandit sa-mi fac monetarul , nemaiavand rabdare pana in zilele urmatoare , am zis ca daca tot exista acest forum sa stiu la ce sa ma astept smile.gif dpdv financiar .
0
Daca ai ceva scule poti sa faci si singur, sau cu cate un mic ajutor din partea cuiva in situatiile in care iti trebuie mai multa forta. Nici la schimbarea kit-ului de ambreiaj nu este mare greutate (ma refer la cunostinte extraordinare de mecanica), dar acolo este mai mult de lucru. Daca ai un garaj unde poti sa iti faci treaba incet, sa ai timp sa vezi care, cum, de unde vine, poti sa faci singur tot ce ti-ai propus. Si sa folosesti manualul de reparatii acolo unde nu stii ssu macar sa vezi ce pasi sa urmezi. Oricum, mai mult este de povestit decat de facut.
lucifer
Daca schimb capetele de bara trebuie facuta geometria ?
nikuniku
da
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.