Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CONECTARE COMPUTER BORD dacia duster
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
andrei_underline22
Va rog sa ma ajutati. Doresc sa fac rost de un cablu de date/de transfer (daca ii pot spune asa) si de softul necesar pentru a ma putea conecta de pe laptop la computerul de bord al dusterului. Precizez ca masina este fabricata in 2011. De unde pot obtine softul si cablul respectiv si unde se afla portul de conectare ? Multumesc.
Squirrel
Cablu OBD II sau interfață OBD II Bluetooth…Mufa/portul de conectare este în torpedou, eventual are un capac.
bella
Pentru cablu cauta pe Bursa iar pentru soft, pe google.
IRONICK
QUOTE(andrei_underline22 @ 3 Dec 2011, 14:41)
Va rog sa ma ajutati. Doresc sa fac rost de un cablu de date/de transfer (daca ii pot spune asa) si de softul necesar pentru a ma putea conecta de pe laptop la computerul de bord al dusterului. Precizez ca masina este fabricata in 2011. De unde pot obtine softul si cablul respectiv si unde se afla portul de conectare ? Multumesc.
*
Sa faci ce? Sa schimbi km din TdB?
bella
Hai mah ca e si el incepator...i-a scapat termenul exact.
Sau...poate chiar aia vrea sa faca unsure.gif
andrei_underline22
Da, asta vreau, sa schimb numarul de kilometri. Am gasit un anunt : http://www.pieseauto.ro/diverse/vand-inter...7-26236239.html

Credeti ca ma poate ajuta la ce am precizat mai sus ? Si, pot "strica" ceva? ( sa nu credeti ca sunt prost smile.gif) vreau doar sa fiu sigur). Multumesc.
bella
QUOTE(IRONICK @ 5 Dec 2011, 12:07)
Sa faci ce? Sa schimbi km din TdB?
*



Et voila...sincer, eram aproape sigur ca omul s-a exprimat gresit dar se pare ca nu am suficienta experienta p-acile. radmasa.gif

L.E. Succes. Vrei sa o aduci la 0 Km?
andrei_underline22
Si unde e gresita exprimarea mea ? Vreau sa maresc numarul de kilometri, nimic mai mult.
bobo77
Foarte constructiv topicul...
IRONICK
QUOTE(andrei_underline22 @ 5 Dec 2011, 14:39)
Si unde e gresita exprimarea mea ? Vreau sa maresc numarul de kilometri, nimic mai mult.
*
Hai sa ii gasesc eu o scuza, i-au schimbat aia de al Dacia TdB-ul si i-au dat jet cand a fost vorba de km avuti inainte.

Si ca sa nu mai te chinui, nu se poate face schimbarea km din tabloul de bord doar cu simpla conectare la mufa obd. Trebuie sa il faci bucati, sa dezlipesti un anumit ci, sa il programezi, lipit la loc, etc ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.