Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema tehnica
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
argon
Cum se poate ajunge la firul de la antena, chiar unde se leaga la antena in partea superioara a parbrizului?
Trebuie sa dau tapiteria jos acolo la oglinda? sau e o cale mai simpla?
Vreau sa ajung acolo deoarece cred ca s-a deslipit, si la hopuri nu mai merge radio(cand se misca antena).
De asemenea vreau sa ajung acolo pt ca tre sa strang surubul ce tine suportul antenei, ca misca.
Multumesc
Slider
Nu ai cum altfel decit sa dai tapiteria jos. Asta este....
costin11
Si eu a trebuit odata sa schimb cablu de antena. La cablu se poate ajunge demontand oglinga retrovizoare. In spatele ei este o gaura, care daca este acoperita de tapiterie, poti taia putin in forma de U, ca la montarea oglinzii la loc sa nu se observe nimic.
Dupa ce treci de tapiterie, se vede antena prinsa cu un surub care pleca din antena exterioara. Iti trebuie cheie de 10.
La cablu de la antena se mai poate ajunge si prin spatele suportului de la parasolarul din dreapta.
Succes.
Ov
daca te lauzi ca ai dacie full options, inseamna ca ai si ceas wink.gif

asadar demontezi ceasul (un surub in stanga si unul in dreapta) si sub el o sa vezi o gaura. Acolo o sa vezi un surub cu o piulita. Astea strang antena. De acelasi surub este prins si cablul (e o bucsa de plastic cu contacte metalice pe ea).
argon
Ov, da am si ceas, varianta ta a mers, mersi mult, se poate sterge
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.