Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reparatii casete de directie
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme ,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.
0765378223 doru.
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme ,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.
0765378223 doru.
RadulescuRomulus
hai sa te ajut sa nu-ti iei penalizari:
- completeaza-ti profilul cu locatia + precizeaza in anunt de unde esti / unde se pot adresa cei cu probleme
- precizeaza daca ai mai avut de-a face cu renou.
dorub98nic
... penalizari pt ce?... cu un ,,renou" nu am mai avut deaface, am avut deaface in schimb cu un renault.
bobo77
Pretul este acelasi indiferent de marca si de ce piese defecte gasesti in caseta?
dorub98nic
da pretul este acelasi...sa nu fie bmw e60,x5,land cruiser,a6...
arg_solenza
salut cat ar costa doar schimbul simeringurilor pt o caseta de solenza?
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme ,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.
0765378223 doru.


bursuq
Recomand 100%.omu e pe meserie lucreaza foarte curat si are mana usoara. Un mare up de la mine.
dorub98nic
multumesc de recomandare...ti-am reparat caseta nu ti-am facut masaj biggrin.gif
martzipan2004
si te ocupi si de demontarea lor?
dorub98nic
daca este nevoie, dar nu tot in acelasi pret.
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme ,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.
0765378223 doru.


trami
In ce conditii extinzi garantia la un an?
dorub98nic
dumneavoastra ca si service auto ar trebui sa stiti...
R19/16v
Iar Dvs. daca vreti sa pastrati anuntul ar trebui sa raspundeti intrebarilor ce va sunt adresate.
corbex
Inteleg ca manopera se tarifeaza separat. Este posibil ca sa se poata sa aflam cu cit? Caseta trebuie data jos ca sa poata fi reparata. Cu caseta demontata n-as putea ajunge pina la Dv.
dorub98nic
manopera este 250 lei demontat/montat...
trami
QUOTE(dorub98nic @ 17 May 2012, 08:58)
garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.

Mai intreb o data, poate obtin si un raspuns: in ce conditii se obtine garantia de 1 an? Este o intrebare pe care vad ca nici un utilizator n-a pus-o, nu s-o fi gandit inca.

10 Jun 2012, 13:38:
QUOTE(dorub98nic @ 10 Jun 2012, 12:22)
manopera este 250 lei demontat/montat...

Uleiul si geometria se taxeaza separat? Daca da, cat costa?
dorub98nic
extinderea garantiei... se mai adauga suma de 150 lei, iar uleiul si geometria nu se taxeaza.


o lucrare pentru aceasta saptamina...adaptatre servodirectie la aceasta bijuterie...
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme...0765278223.
trami
QUOTE(dorub98nic @ 16 Jun 2012, 08:33)
geometria nu se taxeaza.

Geometria nu se taxeaza pentru ca nu se face? Ziceai pe un alt forum ca nu-i nevoie sa refaci geometria. Sa intelegem ca nu schimbi burdufele? Le lasi pe cele vechi? Stii foarte bine ca problemele de pierdere lichid se datoreaza burdufelor vechi, sparte sau prost legate.
Deci, cum e cu geometria, se face, ori ba, ca n-ar fi nevoie?



Uite, am gasit unde spui ca nu mai trebuie facuta geometria. Inca o data, cum schimbi burdufele? Sa nu spui ca numeri spire!


revenind la intrebarea mea pentru joc in caseta la un e39, reconditonarea inteleg ca ar costa 1000lei si dureaza 4ore!
Intrebarile mele sunt: - voi demontati si montati caseta pe masina presupun? mai trebuie refacuta geometria rotilor pe urma?
multumesc de raspuns



da 4 ore,demontat/montat si nu mai trebuie refacuta geometria


dorub98nic
nu iti inteleg modul de exprimare ,,sa nu imi spui ca numeri spirele" ba da numar si eu filetele ca si altii mecanici si nu am intilnit burdufe rupte momentan. si au fost repuse cele vechi.
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme
trami
QUOTE(dorub98nic @ 8 Jul 2012, 19:33)
nu am intilnit burdufe rupte momentan. si au fost repuse cele vechi.

Repunerea burdufelor vechi este principala cauza a defectarii casetei de directie. Ele nu mai pot inchide ermetic chiar daca nu sunt rupte, pe-acolo intra aer umed care condeseaza pe cremaliera, se formeaza rugina, simeringurile se strica, uleiul incepe sa curga. Daca burdufele nu protejeaza, ai reparat caseta degeaba. Acum inteleg de ce garantia este de doar 6 luni.
dorub98nic
da, nu contest experienta...multumesc de sfat Traian.
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme
TheSting
QUOTE(trami @ 5 Aug 2012, 23:37)
Repunerea burdufelor vechi este principala cauza a defectarii casetei de directie. Ele nu mai pot inchide ermetic chiar daca nu sunt rupte, pe-acolo intra aer umed care condeseaza pe cremaliera, se formeaza rugina, simeringurile se strica, uleiul incepe sa curga. Daca burdufele nu protejeaza, ai reparat caseta degeaba. Acum inteleg de ce garantia este de doar 6 luni.
*




Te inseli. Daca burduful nu este spart atunci nu are ce sa curga. Ce spui tu se intampla doar in cazul burdufurilor ciupite, taiate, sparte
cj98czh
TheSting - burduful ala vechi are niste ani in spate, cu alte cuvinte este copt ... asa ca lasa pe cei care chiar stiu ce fac/scriu sa-si dea cu parerea ...
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme.0765378223.
dorub98nic
reparatii casete de directie auto....0765378223...
atelier_strungarie
A-ti specificat ca reconditionati cremaliera. Am o cremaliera cu "dantura" foarte uzata mai ales pe partea din mijloc. Daca se trage brusc de volan "melcul" se roteste odata cu volanul fara sa actioneze cremaliera. Se poate rezolva?
dorub98nic
nu se repara....cel putin eu nu pot sa o recoditionez...rectific vibrochene,bucsez blocuri motor, planez chiuloase schimb ghiduri supape, rectific scaune supapa.....cam tot ce tine de prelucrat prin aschiere....dar nu am cum sa o frezez si incarcatura nu rezista... toate cele bune va doresc...
dorub98nic
reparatii casete de directi...0765378223.
kikked
Pentru E60 cat costa reconditionarea casetei?
dorub98nic
daca curge o reconditionam cu 700 lei,6 luni garantie,daca bate cum fac toate de e60 dupa 3-4 ani nu aven ce sa ii facem...
kikked
Deci sa inteleg ca cele care bat nu se pot reconditiona? Ce se strica mai exact?
dorub98nic
prinde joc intre melc si cremaliera unde se inperecheaza...degeaba se schimba acele bucsi de centrare a cremalierei si se regleaza din patina...isi reia bataia tot acolo...
kikked
E grav daca se merge cu masina careia ii bate caseta, e periculos?
dorub98nic
nu este grav, nu se intampla nimic dar, bataia se accentueaza si devine enervanta...
trami
QUOTE(kikked @ 26 Nov 2012, 00:47)
masina careia ii bate caseta

Caseta de E60 nu bate! Exista altele care bat, cele mecanice, nu hidraulice.
kikked
Daca nu numim bataie zgomotul casetei la E60, cum sa il numim?
trami
Da, il numim bataie sau ''troncaneala'', insa nu vine de la caseta. In majoritatea cazurilor vine de la bucsile barii stabilizatoare, a bieletelor antiruliu sau a pivotilor din capul bratelor inferioare anterioare (la E60). Primele doua, bucsile barii stabilizatoare si bieletele antiruliu se verifica foarte usor facand ruliul masinii pe un canal de catre 2-4 insi, un altul sa stea dedesubt cu mana pe ele sa le simta jocul. Al treilea, pivotul bratului inferior anterior se verifica tot pe canal: se apuca cu mana bratul cat mai aproape de pivot si se smuceste sus-jos fara efort prea mare, se va simti imediat jocul. Niciodata nu se verifica masina pe elevator, toate articulatiile se tensioneaza si e foarte putin probabil sa gasesti vreun joc.
P.S. Treaba cu ridicatul masinii, trasul de roti si jocul in caseta e SF, eu m-am saturat, nu vreau s-o mai aud!
dorub98nic
paul eu am raspuns userului kikked si am spus omului informatiile cerute...vad ca userul trami se baga precum musca in topicurile mele si nu este prima oara cind face pe atotstiutorul...concurenta ce sa ii faci. plus de asta vad ca a aberat cu explicatiile referitoare la bataia casetelor de e60 care intadevar bat pur su simplu dupa 2-3 ani de folosinta, iar acele prebleme nu se pot remedia...o zi buna domnilor.
trami
QUOTE(dorub98nic @ 28 Nov 2012, 16:17)
userul trami... face pe atotstiutorul... a aberat cu explicatiile referitoare la bataia casetelor de e60 care intadevar bat pur su simplu dupa 2-3 ani  de folosinta, iar acele prebleme nu se pot remedia.

Asa sa fie? S-a prostit BMW-ul rau de tot, pune casete de unica folosinta. Pe-asta n-am mai auzit-o.
klaus
Aici e sectiune de ANUNTURI (la naiba, poate puneti mana pe un dictionar sa vedeti ce inseamna asta).
Daca mai vad tot felul de discutii cretine ca "a mea e mai mare" sau "eu sunt mai destept si restul e prosti" grantez o vacanta foarte indelungata pe acest frum pentru respectivii.
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme inclusiv clasa mercedes...0765378223
dorub98nic
la multi ani!
dorub98nic
reparatii recondionari casete de directie auto orice model...0765378223
dorub98nic
Reparatii casete de directie




VA RUGAM RESPECTATI REGULAMENTUL ACESTEI SECTIUNI
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.