Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] sau schimb BMW cu Laguna 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
AndyBAndrei
Geamuri fata electrice
Oglinzi electrice, heliomate, incalzite
Webasto
Climatronic automat
Functie coming home
Sprituitoare parbriz incalzite
ASC (dispozitiv antidemaraj electric)
Proiectoare ceata
Alarma
Volan reglabil axial si vertical
Jante Aliaj Vara + Tabla Iarna
Antigel inlocuit in Septembrie (garantat 5 ani sau 250000 km)
Telescoape SACHS inlocuite (garantie) + Bucse cap telescop fata+spate
Placute frana schimbate recent fata + spate
Filtru Epurator schimbat acum 5000 km
Fulie motor inlocuita acum 500 km
230000 km

Pret 4500 E Negociabil


Inmatriculata RO in 2009 (nu necesita plata taxei dupa noua lege)

Accept schimb doar cu : Laguna Berlina peste 2003 1,9 dci ; 110 cp sau 120 cp (restul dotarilor le discutam la telefon)

Inmatriculata RO si sa nu necesite plata taxei dupa noua lege

Nr tel: 0755068466
dandanDAN
si din ce an zici ca ii bmw asta?
lupascuiulian
si poze cu interiorul am vrea
millian03
si ce motor are bmw asta?
R19/16v
Nu vezi dom'le ca-i un E46 M?

343 PS (252 kW; 338 hp) @ 7900 rpm
Torque: 365 N·m (269 lb·ft) @ 4900 rpm

20 Jan 2012, 18:05:
Comanda speciala, cu 2 usi in plus.
pustiull
asta nu este M
millian03
poate e...undercover. icon_mrgreen.gif
dandanDAN
nu frate dar eu vroiam sa-l intreb ce il face sa creada ca un bmw din 1998 merita o laguna "'Accept schimb doar cu : Laguna Berlina peste 2003 1,9 dci ; 110 cp sau 120 cp (restul dotarilor le discutam la telefon)'' radmasa.gif
no offence brother white_flag.gif
millian03
cat mai dai diferenta la laguna asta? http://www.autovit.ro/renault-laguna-C22120545.html
Bejenaru Ionut
QUOTE(dandanDAN @ 20 Jan 2012, 18:25)
ce il face sa creada ca un bmw din 1998 merita o laguna
*




E laser frate!!!
dandanDAN
QUOTE(gabyyy26 @ 20 Jan 2012, 20:29)
Imi pare rau ca ma bag,dar nu am ce sa fac pt. ca nici Megane nici Laguna nu se compara cu BMW din `98 o spun ca fost propietar de Megane din 2008 si actual propietar de BMW din 2001 daca as avea doua Laguna le-as da pe amandoua pentru aceasta masina, nu stiu ce este in capul vanzatorului, in primul rand exemplu, ca sa schimbi o siguranta(faza scurta) la un Megane si banuesc ca si la o Laguna trebuie sa desfaci jumatate din plasticele de pe motor ,sa dai tubulatura de aer jos,sa dai bateria jos,sa muti intr-o parte calculatorul si apoi sa stai 45 min sa te chinui sa intorci placa pe care este fixata siguranta pt. ca nu ai spatiu suficient, asa ca nu mai laudati in exces aceste masini ,inafara de consum si un motor silentios cu distributie pe curea si piese foarte scumpe nu ar fi mare lucru.
Si apropo un BMW din `98 bun il cumperi cu 4200 eur ,o Laguna din 2005 o cumperi cu 4500 eur adica masinile nemtesti nu isi pierd valoarea.
*


apropo de siguranta dar nu la aia electrica ma refer cate stele are laguna???????????????????????? cool.gif
millian03
QUOTE(gabyyy26 @ 20 Jan 2012, 19:29)
Imi pare rau ca ma bag,dar nu am ce sa fac pt. ca nici Megane nici Laguna nu se compara cu BMW din `98 o spun ca fost propietar de Megane din 2008 si actual propietar de BMW din 2001 daca as avea doua Laguna le-as da pe amandoua pentru aceasta masina, nu stiu ce este in capul vanzatorului, in primul rand exemplu, ca sa schimbi o siguranta(faza scurta) la un Megane si banuesc ca si la o Laguna trebuie sa desfaci jumatate din plasticele de pe motor ,sa dai tubulatura de aer jos,sa dai bateria jos,sa muti intr-o parte calculatorul si apoi sa stai 45 min sa te chinui sa intorci placa pe care este fixata siguranta pt. ca nu ai spatiu suficient, asa ca nu mai laudati in exces aceste masini ,inafara de consum si un motor silentios cu distributie pe curea si piese foarte scumpe nu ar fi mare lucru.
Si apropo un BMW din `98 bun il cumperi cu 4200 eur ,o Laguna din 2005 o cumperi cu 4500 eur adica masinile nemtesti nu isi pierd valoarea.
*




du-te ba si mananca gogosari amiceee... te f... in el de fier ruginit din '98 cu 500 de mii la bord, mai bun ca laguna. in nici un caz nu se compara bmw cu laguna nici la aspect cat nici la confort, e mai bine in laguna decat in bmw de vreo 10 ori... fara nici un fel de exagerare, am condus ambele masini si stiu. apppropooo si fugi d-aici cu piesele scumpe, cand o fi sa iti pice vreo 5,5 bucsi de pe spate la bmw sa te vad atunci cum te plangi de piese scumpe, sau vreun cardan. p-asta cu "piese scumpe la reno" n-ai nimerit-o deloc frate.

20 Jan 2012, 19:47:
QUOTE(dandanDAN @ 20 Jan 2012, 19:44)
apropo de siguranta dar nu la aia electrica ma refer cate stele are laguna???????????????????????? cool.gif
*




cred ca are vreo 5, cam asa... si daca stau bine sa-mi aduc aminte, in anul lansarii...laguna 2 a castigat premiul pentru cea mai sigura masina la momentul respectiv.
gabyyy26
Da intr-adevar ai dreptate nu te contrazic si Laguna este o masina frumoasa si buna in cateva puncte cu toate ca si eu la un moment dat eram indragostit chiar de masina dar ii multumesc lui D-zeu ca mi-a deschis ochii si am condus o data un BMW si de atunci pt. mine nu mai exista alta masina mai ales frantuzesti ,paradoxul este ca chiar lucrez la o fabrica care produce piese pt. masini frantuzesti.
AndyBAndrei
Mai oameni buni .. nu vreau sa starnesc motive de cearta intre voi . Eu doar am spus ca doresc . Daca nu sunteti interesati nu trebuie sa sariti la scandal ca nu asta e scopul anuntului meu.

Masina e cu motor pe motorina de 136 CP; 100 kW; 1951 cmc

Si cercetati bine piata la cat se vand cele doua masini si pe urma mai vorbim.

Si daca e faceti o comparatie intre un 3-ar din 2003 si laguna din 2003 sa vedeti diferenta de pret.

Pana acuma am avut o singura oferta la schimb cu o laguna din 2004. Nici masina mea nu e cea mai buna din lume dar la aia aveam de schimbat intercooler ca era spart; radiator clima spart; supapa egr; sa nu vb. de distributie care e pe curea cu asta nu prea ai treaba fiind pe lant; si acum voi avand masina de asta stiti fiecare piesa cat costa de reconditionat nu incapea vorba ca erau si lovite bine .
gabyyy26
Ba da am nimerit-o cu piesele la Renault si la BMW cel putin in 45 min ai rezolvat cele 5,5 bucse dar ce ne facem la Megane si Laguna unde trebuie sa dai cadrul motor jos ca sa schimbi circa 2 bucse de la brat si ce sa mai spun de bucsele din jugul motorului care nu poti sa le schimbi decat cu tot cu cadru atunci sa te vad cum dai 2000 RON pe 2 bucse sau 600 ron manopera sa schimbi alte 2 bucse pe cand la BMW schimbi cu 2600 ron piese originale tot ce inseamna mecanica fata+flansele si rulmentul de la cardan si credema ca stiu ce vorbesc pt. ca nu numai le-am condus pe amndoua dar chiar am fost si sunt propietar ale acestor marci si am bagat ceva bani in Megane cumparat de nou din Romania 1.5 dci din 2008 si in 2011 la 117000 sa rupt distributia pe autostrada si reprezentanta si-a luat mana de pe mine.
Steve From Oradea
De cand ai masina si daca ai avu ceva eveniment neplacut cu masina??? Vad ca esti si Tu din Oradea.
GL 01 NJL
Comparati atat renault cu bmw , mai au de mancat cei de la renault sa faca masini ca cei de la bmw.
AndyBAndrei
@ Steve From Oradea

Am masina din 2008 luna Noiembrie; am inmatriculat-o de abia in Aprilie 2009 ca nu am avut banii de taxa dupa ce am achizitionat BMW`ul.

Ca si evenimente neplacute ; am agatat acum 2 luni masca intr-o bordura la lucru si trebuie pus putin chit pe ea in fata stanga. Si o piatra sarita de la roata unui camion acum 2 ani a fisurat putin parbrizul.
Iulikk
@AndyBAndrei: da-le report. S-au kkt in topicu tau.
tr04www
Reno e cel mai tare, se stie ...... radmasa.gif radmasa.gif


Considera postul ca un up!
Steve From Oradea
Daca ai timp astazi sau maine am putea sa ne intalnim, am un Laguna din 2003 1.9 dci 120CP. In cel mai rau caz iti povestesc la ce trebuie sa fii atent la un Laguna II, dar sunt si interesat de masinuta Ta.
AndyBAndrei
Pai ne putem intalni cu cea mai mare placere. Doar sa ma anuni cu locul si ora. Eu sunt liber pana mai spre seara dar as dori sa stiu sa imi planific timpul. Spre seara ma pregatesc de lucru ca sunt de noapte zilele astea.

Pentru cei care doresc mai multe poze imi pot da Add pe Id: bh14bya ; si voi trimite persoanelor interesate.
4x4
Sfat personal, daca mai ai elementele originale, punele pe masina, lumea tinde sa se fereasca de automobile tunate.
argon
Frumos BMW-ul, o intrebare, fiind din 1998 este euro 2?
gabyyy26
Raswpund eu toate BMW-urile E46 Fabricate din `98 pana in 2004 sunt Euro 3
AndyBAndrei
@ 4x4
Masina cam asa am cumparat-o; deci nu am ce sa pun ca si elemente originale inapoi. De exemplu oglinzile care erau pe ea inainte (zice ca din pachet M cel care a adus-o de dincolo) eu le-am inlocuit cu original incalzite electrice si heliomate; alea din asa zisul pachet M erau varza ; nu tu electrice una si lovita oglinda si decupata cred din oglina de baie si lipita la masina te chinuiai sa vezi ceva in ele acuma stau ele bine si mersi intr-o lada in camara la a mei. In rest eu nu am facut modificari la masina. Dar tin sa iti multumesc de sfat, fiindca si eu sincer sunt de parerea ta vizavi de masinile "tunate".

@ argon
Dupa cum zicea si : gabyyy26 (tin sa iti si multumesc ca ai raspuns la intrebare ca eu nu eram prin preajma calculatorului si iti multumesc si pentru raspunsurile date si mai sus in acest post) ; motorul este Euro 3.
AndyBAndrei
Voiam sa mai adaug inca cateva poze pt cei interesati dar din pacate ma redirectioneaza catre o pagina alba de fiecare data cand incerc sa dau Add si nu se mai intampla nimic .. dar pentru cei interesati pot sa trimit poze pe mess daca imi dau add pe ID: bh14bya.

Luna aceasta am schimbat pretul la masina fiindca mi sa ivit mie o ocazie si pt cei interesati pretul e de 3900 Euro pret fix.
In cazul in care nu reusesc sa o vand; luna viitoare revin la pretul initial deparece atunci ocazia pentru mine nu va mai fi valabila.
R19/16v
Fa pozele mai mici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.