Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] piese Dacia 1310 injectie
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sdtimis
Vand piese provenite din dezmembrarea a unui autoturism Dacia 1310 Li an 2002.
Dacia a fost lovita frontal, avand urmatoarele pagube : capota,faruri ,radiator aripa dreapta.Am cumparat cele de mai sus pentru reparatie, second hand ,pe care nu am mai facut-o.Dacia are instalatie de gaz neomologata ( nu am acte pentru ea) care se vinde pentru suma de 250 lei neg. pun si niste preturi orientative pentru piese :
Amortizoare Bilstein fata 2 buc 150 lei
spate 2 buc 150 lei
Arcuri suplimentare 2 buc 50 lei
Cele de mai sus au doar 500 km rulaj,deci sunt in stare foarte buna
Portiere fata-spate stare buna,nelovite,geam ionizat 120 lei buc complete
Aripa fata 2 buc 40 lei buc
Capota 1 buc 60 lei
Far + semnalizare 2 buc 45 lei buc
Radiator 1 buc 40 lei
ventilator 1 buc 30 lei
Alternator stare buna 1 buc 60 lei
Electromotor stare buna 1 buc 60 lei
Capota spate cu eleron 1 buc 60 lei
Bord complet ( ceasuri, aeroterma,comenzi,ce o mai fi pe ea )1 buc 250 lei
rezervor benzina 1 buc 50 lei
Lampa spate 2 buc 15 lei
Luneta spate cu degivrare functionala, ionizata 50 lei
Parbriz stare buna 1 buc 50 lei
Punte fata completa 1 buc 150 lei
Punte spate completa 1 buc 150 lei
Bloc lumini 1 buc 10 lei
Comanda stergatoare/sprituire 1 buc 10 lei
Prag 2 buc 30 lei
Oglinzi reglabile 2 buc 20 lei buc
Planetara 2 buc 100 lei buc
.......plus altele de care nu-mi aduc aminte acum. Preturile sunt negociabile in limita bunului simt.Trimit si in tara cu ramburs, cu ce doriti ( Posta Romana,curier rapid, deplasare pina la cei din oras ) .Transportul este platit de catre dumneavoastra.
Dat fiind faptul ca intru destul de rar pe forum( sunt plecat mai tot timpul ) rog sms la nr-ul 0744780845 cu ce piesa doriti.
Se poate vinde si pentru programul Rabla 2012 pret 1200 lei neg. Multumesc de intelegere.
razvan1985
trei intrebari:
-cum sta cu rugina
-in afara de capota,aripa,bara si ce ai mai enumerat,sunt afectate lonjeroanele sau contraaripile?
-masina este inmatriculata pe numele tau(asiguri fiscal)?
sdtimis
Au plecat farurile si semnalizarile.
Adaug la vanzare urmatoarele :
- 2 anvelope Semperit 185/14 lt-c 100/102 n ,asa scrie pe ele 50 lei buc
- 1 set lanturi marime 70, 12 mm noi 40 lei
- 1 electromotor pentru Mercedes v123 ( cobra)/MB100 D 150 lei
- 2 buc saboti pentru Dacia papuc 20 lei


30 Jan 2012, 18:50:
Rugina nu a avut decit aripa dreapta.Praguri,porbagaj,podea, pod pedalier stare buna.Podeaua a fost curatata,insonorizata,s-a pus folie bituminoasa + fonomin pentru izolare.Portierele fata au fost insonorizate cu material special pentru preluarea vibratiilor tablei.
Lonjeroanele nu au fost afectate, nu mai stiu contraaripa pe partea lovita,stanga.
Cu ocazia asta imi cer scuze de greseala ,am trecut lovita pe dreapta.De fapt e pe stanga.
Actele sunt pe numele lui fratemiu.Pot sa rezolv cu fiscal. Nu mai are asigurare,itp-ul e pina-n aprilie 2013 ( din cate tin minte,verific )
Masina o fost urcata /coborata/parcata de pe remorca cu motorul ei.
Lde 2100
De unde esti?Ma intereseaza luneta daca merg toate liniile.
cioaca_christian
ma intereseaza aripa fata stanga,o ai?este zambetul iliescu?daca este negociabil o iau si pe dreapta
sdtimis
cateva poze
razvan1985
fa-i o poza si de pe stanga,tot asa,cu usile deschise/inchise,si doua, fata/spate,multumesc. worship.gif
razvan32
ai cumva garniturile alea din cauciuc care vine pe toata grila din fata ?

11 Feb 2012, 13:40:
burdufurile alea de cauciuc de la caseta de directie( stanga si dreapta) 2 bucati le ai?
recinalcol
Un pret pentru luneta si geamurile spate.
sdtimis
poza spate
oanadenisa
sal
ma intereseaza planetarele daca sunt bune si cutia de viteze si un pret ptr ambele.0733276014
fzoli
salut am si eu intrebare poti sami dai de la bord ceva plasticuri?iti pun poza cu el cei tras cu rosu aia imi trebe:D fara porpedou si scrumiera poti sami faci un preti si binenteles daca e bord ca ala
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.