Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: frana de mana
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
sorin14
[attachmentid=1627784236] cum fac sa montez si eu asta....
pareri ceva nu imi dau seama cum pot sa o dau jos pe cea care e deja decat sa o tai cumva wacko.gif
user2000
scoate-o din ambalaj , si pune-o langa frana de mana , acum nu-mi dau seama , poza aia nu-i foarte clara sad.gif , la prima vadere , da! trebuie sa tai din frana de mana ca sa o pui :|
sorin14
[attachmentid=1627785576] uite sper sa fie mai clara
si inca o problema as mai avea daca a mai facut cineva cum se leaga niste led-uri de plafoniera pe temporizator?? nu reusesc sa imi dau seama vreo idee ceva [attachmentid=1627785577]
sorin14
ei bine dupa munca si truda in sfarsit am reusit sa schimb manerul de la frana de mana
daca mai e cineva interesat de treaba asta e sfatuit sa aibe un bomfaier bun de tot,o pila si mai buna si un cleste bun rau smile.gif) din ale mele s-a ales prafu[attachmentid=1627786541]
plasticu e exact ca si ca nuca de la schimbator e lipit cu prenandez cred mad.gif[attachmentid=1627786542]deci fara ceva sa il tai bine nu rezolvi nimic
dupa asta mai sunt si zimtii aia care nu stiu ce rol isi au si nu intra bine maneru nou deci o pila de fier e miere eu nu am avut si m-am chinuit ca fraieru cu un cleste de toata jena[attachmentid=1627786543]
toate bune si frumoase dupa 1 ora mai bine de munca grea si un pachet de tigari fumat cand sa ma buncur de munca facuta pentru nimica constat si ca am pierdut suruburile de fixare radmasa.gif radmasa.gif pana le gasesc sta si asa desi joaca si risc sa raman cu el in mana macar nu mai folosesc frana de manana acuma ca s-a cam dus zapada nu prea isi mai are rostul tongue.gif deci o munca facuta cam aiurea nu prea te alegi cu nimic decat cu multa mizerie in masina cam asa arata toata prostia
[attachmentid=1627786544]
dupa toate astea din lipsa de ocupatie ma apucai sa desfac bordul sa vad ale leduri cu pricina [attachmentid=1627786547]
toate bune si frumoase vazui ledurile..... numai ca problema e urmatoarea:
ca un nestiutor ce sunt am desfacut capacul din spatele acelor si am distrus vitezometrul(nu mai merge) in schimb turometrul a ramas cazut mult (cam cu -1000 de turatii in urma) asa ca m-am ales si cu o vizita pe la service ce sa fac asta e barim sa gasesc ale leduri si sa le schimb prima data
DJ18KYD
Nu erea mai simplu sa fi intrebat baieti care au schimbat smd`urile din bord si iti spuneau ei ce iti trebuie.biggrin.gif
user2000
a meritat ? ... dupa parerea mea... nu , si pentru ceasuri aveai tutorial sleep.gif
bobo77
Mi se pare urata cu draci, dar nu are importanta parerea noastra daca omului ii place...
user2000
nici lui nu cred ca-i place ... dar vezi partea buna... e PILOT radmasa.gif =))
GL 01 NJL
Lasa ma omu sa-si faca ce vrea la masina doar el plateste!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.