Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vine iarna... nam frane
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Exces
Buna seara,
am o problema la o dacie 1310 din 1983, si anul trecut si anul acesta cum a venit gerul a pierdut lichidul de frana, nu ma pricep eu prea bine (chiar daca am o diploma de mecanic auto smile.gif)) si culmea proiectul pe care l'am facut pt admitere era despre sistemul de franare smile.gif) ) data trecuta am rugat pe cineva sa se uite la instalatie, multe nu a facut gen a aerisito a strans niste suruburi etc si nu am mai avut probleme, dar nu mi se pare normal si nu vreau sa raman fara frane in timp ce merg cu ea,,, va rog eu, care ar fi problema ?
iulica89
Pune lichid,fa pedale si vezi pe unde iti pierde!
Exces
ok, va anunt dupa ce am reusit... multumesc.
mrkiry
QUOTE(Exces @ 4 Feb 2012, 20:47)
nu ma pricep eu prea bine (chiar daca am o diploma de mecanic auto smile.gif)) si culmea proiectul pe care l'am facut pt admitere era despre sistemul de franare smile.gif
*



Scuze de offtopic,dar nu ma pot abtine:Asa ies mecanicii de pe bancile scolii laugh.gif
Exces
sincer da... si crede-ma ca imi place mecanica si mi-am dat silinta sa invat cate ceva ( cu toate ca am invatat mai multa mecanica pe dacia mea ) smile.gif), de restu nici nu mai vorbesc .......

deci, cand vrei sa iti repari masina asigura-te ca ai ales locul potrivit ph34r.gif

Moderator edit: fara scris IRC
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.