Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bucuresti - Brasov - Poiana Brasov
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Rimio de Vassur
buna seara,

stie cineva care e starea drumului pe traseul Bucuresti - Brasov - Poiana Brasov, _acum_, cu tot viscolul? inchis (pe segmente) / troienit / zapada / gheata / curat la asfalt?

multumesc.
TheSting
Se poate circula doar ca trebuie sa ai grija in cateva locuri (in dreptul aeroportului Otopeni; intre Otopeni si Balotesti; intre Saftica si Tancabesti) si in general in locurile unde este camp deschis deoarece bate vantul destu de rau si viscolul iti ia vizibilitatea. Cat despre drumuri inchise la aceasta ora pe acest traseu nu este (DN1) , si nu cred ca se va mai inchide.
Un mic sfat daca imi permiti ar fi sa nu pleci la drum noaptea deoarece viscolul iti va face viata un amar din cauza vizibilitati, si sa reduci viteza cand esti in camp deschis deoarece vantul si viscolul arunca zapada pe sosea , zapada ce se transforma in gheata.
Concluzie : Drum Bun te poti duce linistit.
Rimio de Vassur
multumesc. oricum nu vreau sa merg noaptea. cu siguranta nu in conditii de viscol.


8 Feb 2012, 19:28:
Am aflat pe propria piele: drumul este excelent,asfalt curat si uscat. Doar în Sinaia e mai puțin curat, cu puțină zăpadă între roți, puțină gheata, iar la ieșirea spre Brașov îngustat mult, abia încap două mașini.
aqua
stie cineva starea drumului intre predeal si rasnov apoi poiana brasov? merci
espacern
E OK....reparat cu ocazia FOTE.

@+
aqua
sarut mana
cccccc
poate incearca adminisratorul drumului intre bucuresti si brasov ca vinerea simbata sa creeze o a treia banda la urcare iar dumunica o a treia banda spre coborare.
dn1 are pe sector o buna parte doua benzi pe sens.
in masura in care doua din ele nu sunt circulate solutia ar usura traficul
Bicicleta galbena
Propunerea e veche si buna, zic si eu. De ce nu se aplica, intra la Misterele Bucurestilor.


zfmflorin
pot sa faca si 7 benzi pe sensul aglomerat.... de la Comarnic la BV sunt cam 2 benzi (una pe sens)...
Nu mai bine era gata autostrada ai de acu vo' 15-20ani ?
ProfiBv
Pentru simplu fapt ca la Brasov nu avem PSD majoritar in alegeri si asta tot de vreo 15 ani sau poate ne lipseste un "magnat local" sa traga sforile .
La fel se amana si cu aeroportul .
Ooooooo "unde esti tu Tepes Doamne " ?
In oras e bine(primar gospodar ...de) , dar iesi pana la Harman ca-i plin de piemonturi.
ProfiBv
Iesirea din Brasov spre Bacau sa remediat,avem ocolitoare ,parapet intre sensuri .
Bravo domnilor si multumesc.

Iesirea din Bucuresti Pipera spre A3 este groteasca .

Doamnaaaaaaaaaa ,va rog frumos , mai plimbati-va si pe la periferie , nu doar pe la primarie.
cccccc
cum se prezinta dn 1E intre rasnov si poiana brasov. sunt ceva informatii aici dar din 2013. poate au intervenit ceva stricaciuni de atunci. sau se prezinta bine in continuare.
Batrânul
Râșnov - Poiana Brașov, drum f. bun (dpdv tehnic) și f. frumos (dpdv al peisajului).
Am fost pe acolo în urmă cu o lună.
cccccc
multumesc.
saptamana ce vine duc in poiana trei persoane la un curs.
si am ales si aceasta varianta
sorin69
Salut.
Predeal - Paraul Rece - Rasnov si Rasnov - Poiana Brasov sunt in stare ok ?
sorin69
QUOTE(sorin69 @ 7 Sep 2021, 16:56)
Salut.
Predeal - Paraul Rece -  Rasnov si Rasnov - Poiana Brasov sunt in stare ok ?
*


Ambele portiuni bune cu un plus pentru Rasnov - Poiana Brasov - Brasov ( 1E )
Aproape de Rasnov ( 73A ) este un pod in reabilitare iar drumul este neasfaltat pe lungimea podului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.