Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Display CD player de uzina Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
velceani
Buna ziua,

nu am gasit nimic asemanator in topicurile Dacia Club...

Am CD playerul original de Scala si in urma gerului si a lasarii masinii pe dreapta 2 saptamani, am observat ceva ciudat la displayul lui.
Nu se mai stinge. Mai exact playerul e ok, functineaza tot pe el, dar in stand-by nu se mai stinge complet displayul, acesta ramanand cu o tenta de aprins (culoare galben-portocalie) de intensitate mica...
Am scos mufele implicit alimentarea si se stinge, e ok, dar cand le oun la loc la fel face.

Astept parerile celor care au mai patit.
Maskatu
Probabil din cauza frigului au fost afectate cristalele din display. Odata cu venirea caldurii ar trebui sa se rezolve.
sorin1983
condens pe undeva pe placa... mai bine lasa mufele scoase.
velceani
La condens m-am gandit si eu,
cred ca o sa il iau in casa diseara, la caldura.
Acum vad ca a dat soarele poate se incalzeste cat de cat habitaclul si problema dispare. O sa vad diseara cand plec de la munca..





9 Feb 2012, 08:42:
Problema nu a disparut, asa ramane mereu...
de dimineata parca era mai accentuat.

Astept in continuare sfaturi...

ce ar putea avea si cum se rezolva?

10 Feb 2012, 08:24:
Nu s-a rezolvat.
L-am tinut si vreo doua ore la caldura in casa si la fel e.
Nu stiu cum sa-l rezolv..

Astept pareri...
para06
nu o sa isi mai revina , la mine asa facea la papuc dupa ce am pus inca o pereche de boxe pe iesere ... dupa vreo un an de utilizare si-a dat sufletu..
velceani
Asta e, oricum, are aproape 9 ani... si inca merge ok, citeste bine, nu e prea uzata fata si eu sunt multumit de el. Datorita crizei smile.gif o sa il tin pana crapa si apoi il schimb...
Trebuia totusi sa trec si eu in randul lumii cu un MP3 dinasta.

radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.