Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]stopuri-triple solenza sparte
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
ionutz8772
am nevoie de 2 seturi de stopuri solenza,un set cu geamurile ok si unul cu cealalta parte.
stopurile le folosesc pentru un proiect personal cu leduri.






astept oferte din partea voastra si bineinteles sfaturi despre un astfel de proiect.


ATENTIE la regulamentul acestei sectiuni
ionutz8772
up!
ionutz8772
up din nou!
ionutz8772
up!!!
nu are nimeni?
ionutz8772
caut in continuare stopuri!!!!
sparte sau nu.
Vladd
Am eu 2 buc stanga/dreapta - 60 lei bucata.
by_pilu
mie cand mi le faci ?
ionutz8772
QUOTE(by_pilu @ 22 Feb 2012, 21:54)
mie cand mi le faci ?
*



sal pil'u facem cand vrei nu e problema.sper sati fac si stopul frana cat de curand.
pentru mine vreau sa fac ceva simplu sau cat de cat sa vedem.

22 Feb 2012, 23:11:
QUOTE(Vladd @ 22 Feb 2012, 21:41)
Am eu 2 buc stanga/dreapta - 60 lei bucata.
*



vlad trimitemi te rog poze pe privat sau punele aici pe forum.
stima
ionutz8772
up cu stopurile!
Vladd
Salut,

Astea sunt stopurile.
ionutz8772
QUOTE(Vladd @ 24 Feb 2012, 08:57)
Salut,

Astea sunt stopurile.
*



vlad sincer arata foarte bine dar vreau ceva mai ieftin eventual sparte pentru ca eu urmeaza sa le sparg sau cel putin asta e ideea.
am gasit si la 40 de ron bucata aici in pitesti dar ti-am zis mai caut sparte sau la un pret bun.
stima
ionutz8772
uppppp!
ionutz8772
up din nou!
chiar nu are nimeni????
ionutz8772
inca mai caut!
uppppppppppppppppppppppppp
ionutz8772
caut inca si ofer ceasuri solenza cu turometru cu luminile schimbate.
ionutz8772
inca valabil!
COSMIN-uau
daca gasesti sa imi arati si mie proiectul tau
ionutz8772
QUOTE(AG-20-UAU @ 7 Mar 2012, 19:10)
daca gasesti sa imi arati si mie proiectul tau
*



am sa ti le arat cu siguranta UAU.
uppppp in continuare
ionutz8772
inca nu am gasit chiar nu are nimeni?
up!
ionutz8772
tot mai caut.
up!!!!!!!!!!!!!
vali78vali
salut!
Il am eu pe cel de stanga... spart. Il am pe masina, e functional
Spart este la becul de ceata
20 lei
ionutz8772
QUOTE(vali78vali @ 19 Mar 2012, 15:22)
salut!
Il am eu pe cel de stanga... spart. Il am pe masina, e functional
Spart este la becul de ceata
20 lei
*



vali ai pm.
up din nou!

george_scala_2004
[attachmentid=1627796067] [attachmentid=1627796068] acu' se vede lampa ? ca de cind ma chinui sa o postez (pozele)...
ionutz8772
QUOTE(george_scala_2004 @ 21 Mar 2012, 09:19)
[attachmentid=1627796067] [attachmentid=1627796068] acu' se vede lampa ? ca de cind ma chinui sa o postez (pozele)...
*




george fami o oferta mai buna decat cea de 20 de lei de mai sus si poti sa mil trimiti.
stima!
ionutz8772
cum george si vali nu au dat nici un semn......
up in continuare!!!
ionutz8772
up!!!
andrei87grs
cat vrei pe ceasuri?
ionutz8772
QUOTE(andrei87grs @ 26 Mar 2012, 23:20)
cat vrei pe ceasuri?
*



i-mi pare rau dar ceasurile sunt in drum spre cineva.
multumesc de interes.
george_scala_2004
QUOTE(ionutz8772 @ 21 Mar 2012, 21:07)
george fami o oferta mai buna decat cea de 20 de lei de mai sus si poti sa mil trimiti.
stima!
*



salut,

nu inteleg... wacko.gif
ionutz8772
QUOTE(vali78vali @ 19 Mar 2012, 15:22)
salut!
Il am eu pe cel de stanga... spart. Il am pe masina, e functional
Spart este la becul de ceata
20 lei
*




QUOTE(george_scala_2004 @ 27 Mar 2012, 10:38)
salut,

nu inteleg... wacko.gif
*



george mai sus,am avut o oferta de 20 de lei pentru stopul care il ai si tu,dar daca acesta nu a mai zis nimic pot lua in considerare o oferta din partea ta.
stima!

28 Mar 2012, 21:35:
Fac un apel pe aceasta cale la posesorii de solenza sa ma ajute cu sfaturi privind acest proiect.
Ma intereseaza idei cu pozitia ledurilor in stop tinand cont de faptul ca nu prea e loc la pozitie si frana.
Ca idee eu ma gandisem sa ramana toate locasurile la fel numai la stop frana sai gasesc alt loc.




Astept pareri sfaturi,pareri pro si contra bineinteles.
ionutz8772
up!!!!
ionutz8772
up!
george_scala_2004
salut,

nu ai gasit ? icon_mrgreen.gif dai 50 de lei pe lampa de la mine ? naughty.gif nedumerire.gif console.gif
ionutz8772
QUOTE(george_scala_2004 @ 2 Apr 2012, 07:12)
salut,

nu ai gasit ?  icon_mrgreen.gif dai 50 de lei pe lampa de la mine ? naughty.gif  nedumerire.gif  console.gif
*



i-mi pare rau 70 ron este noua plus ca a ta mai este si crapata.
iti ofer 30 ron.
stima!
george_scala_2004
nttzz...este 85 lei noua...si ce daca e crapata ? parca ziceai ca oricum o spargi...45 lei...
ionutz8772
george iti fac oferta asta si punct.
30 de RON daca vrei bn daca nu nu.
pentru ce vreau eu nu se merita sa dau atata pe ele,am deschis topicul in ideea ca poate gasesc pe cineva cu ele sparte deja la un pret mic sau cine stie poate chiar gratis.
stima!
george_scala_2004
si asta este oferta mea. succes la cautari.
ionutz8772
up!
ionutz8772
up din nou!
ionutz8772
up din nou.
ionutz8772
uppppppppppp!
lacatus88
salut.

am eu, tot la fel, spart putin la lampa ceata, este pe masina si am in plan sa imi iau altul sa il schimb, deci sunt dispus sa ti-l dau cu 30 de lei daca mai esti interesat.
ionutz8772
QUOTE(lacatus88 @ 13 Apr 2012, 15:05)
salut.

am eu, tot la fel, spart putin la lampa ceata, este pe masina si am in plan sa imi iau altul sa il schimb, deci sunt dispus sa ti-l dau cu 30 de lei daca mai esti interesat.
*




de unde esti?
crick
QUOTE(ionutz8772 @ 28 Mar 2012, 06:19)

<span class='edit'>28 Mar 2012, 21:35:</span>
Fac un apel pe aceasta cale la posesorii de solenza sa ma ajute cu sfaturi privind acest proiect.
Ma intereseaza idei cu pozitia ledurilor in stop tinand cont de faptul ca nu prea e loc la pozitie si frana.
Ca idee eu ma gandisem sa ramana toate locasurile la fel numai la stop frana sai gasesc alt loc.
Astept pareri sfaturi,pareri pro si contra bineinteles.
*


Mai bine lasi vechea varianta a becului doar pentru frana si cobori ceva mai jos atat cat permite becul de ceata pentru pozitie cu leduri.Partea proasta la acest stop este ca locasul becului de pozitie /frana este foarte mica iar caldura becului deformeaza dispersorul in acel loc. Folosind leduri pe pozitie caldura va fi mult diminuata.Cu putina indemanare poti utiliza un comutator atasat pe lampa in spate care sa schimbe pozitia pe leduri cu pozitia pe filament la nevoie pentru a nu avea probleme la ITP. La partea cu ledurile poti folosi oglinda de la acele lanterne pentru cap,bineinteles cu niste leduri mai de calitate. De asemenea poti folosi ledurile la intensitate redusa pentru pozitie si intensitate maxima pentru ceata de exemplu,pacat ca nu se poate albi stopul de ceata pentru a fi transformat in al doilea bec de marsarier.Bafta !
ionutz8772
QUOTE(crick @ 16 Apr 2012, 22:40)
Mai bine lasi vechea varianta a becului doar pentru frana si cobori ceva mai jos atat cat permite becul de ceata pentru pozitie cu leduri.Partea proasta la acest stop este ca locasul becului de pozitie /frana este foarte mica iar caldura becului deformeaza dispersorul in acel loc. Folosind leduri pe pozitie caldura va fi mult diminuata.Cu putina indemanare poti utiliza un comutator atasat pe lampa in spate care sa schimbe pozitia pe leduri cu pozitia pe filament la nevoie pentru a nu avea probleme la ITP. La partea cu ledurile poti folosi oglinda de la acele lanterne pentru cap,bineinteles cu niste leduri mai de calitate. De asemenea poti folosi ledurile la intensitate redusa pentru pozitie si intensitate maxima pentru ceata de exemplu,pacat ca nu se poate albi stopul de ceata pentru a fi transformat in al doilea bec de marsarier.Bafta !
*




crick multumesc pentru sfaturi sunt destul de apropiate cu ce vreau eu.
doar ca:
-pozitia ramane in acelasi locas cu leduri in genul la e-classe si cu oglinzi de lanterna exact cum ai zis si tu(ca in poza atasata).
-marsarieru l-as pune in locasul de semnalizare undeva la 8 leduri pe fiecare parte in genul la bmw e60(ca in poza atasata).
-semnalul ramane exact in locasul sau doar cu o alta forma(inca ma mai gandesc cum).
-ceata la fel.
-stopul pe frana undeva mai jos de pozitie exact unde ai zis tu sa pun pozitia.

Problema nu este in principiu asta,daca as gasi un set de stopuri sparte as mai cumpara sticlele care se gasesc deja desfacute si apoi as putea oricand sa le modific modulele de leduri.
multa stima si multumesc inca odata pentru sfaturi.
ionutz8772
upppppppp!
ionutz8772
up!
ionutz8772
up din nou!
ionutz8772
inca nu am gasit.
upppppppppppppppppp!
ionutz8772
uppppppppppppp!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.