Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Diverse piese, Laguna 2, Megane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
gorman
Vand urmatoarele piese:
1. Display tip matricial, iluminat alb, Megane 2008,update list, cod 8200722450, 100 Ron
2. Senzor ESP(cotiera) Laguna 2,Espace 4, Velsatis, cod 8200301391, 100 Ron
3. Airbag scaun pasager, laguna 2, cod 8200236079, 100 Ron
4. Actuator usita rezervor, Laguna 1,2000, 80 Ron
5. Contact rotativ,Laguna 2, fara cruise control, 80 Ron
6. Oglinda retrovizoare,Laguna 2, 50Ron
7. Receptor senzor presiune roti, Laguna 2, cod 8200027883, 150 Ron
8. Maneta stergator, Laguna 2, fara temporizator, cod 8200002460, 80 Ron
9. Proiector ceata, Megane 2, 2008, Kangoo, Logan, cod 8200074008, 100 Ron
10. Senzor ESP volan, Laguna 2.2 cod 8200328899, 100 Ron
11. 2 buc, centrala ABS, Laguna 2, cod. 8200007442B,8200053422B 150 Ron/buc
12. Radiator clima, Laguna 2 150 Ron
angel-boy
12. Radiator clima, Laguna 2 150 Ron

folosit ? nou ? poze reale ? se potriveste pe 1.9 dci 2002 ? privilence
gorman
da, se potriveste.Este de pe masina mea 1.9, 2004 si este in perfecta stare.
angel-boy
nu e cam mic ?:-??
eu il caut pe ala care vine in fata la radiator apa , cel din fata masini . si poza e cam mica , nu se poate mari..
sorin1983
ce vinde el e radiatorul din aeroterma... tu cauti altceva...condensor parca ii zice.
gorman
UP!
gorman
UP!
Steve From Oradea
Receptorul a nou sau second-hand?
gorman
Receptorul nu este nou.
gorman
UP!
gorman
UP!
gorman
UP!
gorman
UP!
gorman
Valabil!
gorman
UP!
gorman
Valabil!
gorman
UP!
COSMIN-uau
salut ai asa ceva
gorman
Up!

Nu am decat piesele de mai sus.
gorman
UP!
gorman
Preturi negociabile.
gorman
UP!
scorpionul
Am inteles ca ti-ai montat singur o navigatie? O poti face si pt altul?

14 Mar 2012, 09:14:
Am o Laguna 2 din 2004 si mi-a oferit cineva o navigatie. Contra cost. Merita de pus in conditiile in care masina nu are si trebuie facute o serie de modificari prin torpedou am inteles?

14 Mar 2012, 09:40:
Merita in conditiile in care trebuie facute anumite modificari? Nu ar fi mai simplu un GPS pe care de altfel il am?
gorman
Da, o pot face...nu este greu. E adevarat ca trebuiesc schimbate ceva mufe(3 la numar) dar trebuie sa ai mufele de la navigatie si cablul intreg ce vine de la cdnavi la display. Fara acesta din urma e mai greu pt. ca are o mufa speciala.
Daca merita?! ei bine pt. mine a meritat chiar daca acum nu mai sunt convins de chestia asta. Am avut si eu GPS din acela care se prinde pe parbriz care era la zi cu hartile si nu am fost dezamagit niciodata in calatoriile prin Europa.
Am facut rost si pt. navigatia montata de harti dar nu am avut inca ocazia sa vad cum se comporta la drum( in Europa) pt. ca drumurile din tara le stiu si nu am nevoie de GPS.
In concluzie argumente pro montare ar fi:
1. estetic
2. se pot face adaptari pt. a vedea filme pe monitor (adaptorul e cam scump)
3. masina o poti vinde mai bine
4. harti gratis (pe www.)
Argumente contra:
1. daca ai deja un GPS la ce sa te mai complici
2. bani cheltuiti in plus
3. nu se stie cat vei mai putea face rost de harti la zi, gratis. Dar pana atunci e posibil sa nu mai ai masina.
4.nu este portabil.
Sunt sigur ca mai sunt argumente pro si contra, dar pana la urma e o chestiune de alegere.
scorpionul
gorman, salut. Super tare raspunsul. Multumesc m-ai convins, renunt dar renunt bazat pe motivele tale. Apropo o magazie de cd nu ai cu tot ce ptresupune ea cabluri, locasul din portbagaj, etc? Asta ca sa pun totusi ceva pe masina.
gorman
Magazie nu am, am doar piesele de mai sus. Vezi ca user-ul RLaguna, parca si Radocanu, aveau asa ceva la vanzare. Te poti intelege cu ei si nu or sa te dezamageasca. Sunt de treaba.
Numai bine!
P.S. Ma bucur ca am putut sa-ti fiu de folos.
TheSting
Buna seara.
Aveti colierul care face legatura intra EGR si acel cot de 90 grade din metal ? Am atasat o poza cu, colierul meu dar din pacate este rupt.
gorman
up!
Nu am colierul respectiv.
Numai bine.
Steve From Oradea
Colierul respectiv gasesti la magazine auto. Am cumparat si eu 2 buc, nu mai stiu exact, dar parca 9 ron bucata. Seara o sa-ti dau si codul original daca vrei. Poti comanda si la Renault.
gorman
UP!
gorman
up!
gorman
UP!
gorman
Preturi negociabile.
gorman
UP!
gorman
UP!
gorman
UP!
gorman
UP!
gorman
UP!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.