Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [OFERTA]Montez senzori de parcare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
brutus1789
Montez senzori de parcare la prețuri foarte mici. Evitați cheltuielile mari cu reparațiile cu o investiție mică.
Toate versiunile de senzori de parcare pe care îi montez au afisaj color (și atenționare sonoră) pentru afisarea distanței până la obstacol și raza între 2.5 metri și 0 metri, cu o eroare de maxim de 2 cm.
Se oferă și garanție, minim 6 luni, depinzând de modelul de senzori instalat.
Montez la aproape orice mașina de după anul 2000, dar în funcție de model pot instala și la modele fabricate înainte de 2000.
Senzorii sunt rezistenti la apă și la orice condiție meteo, plus praf/noroi și au funcționat perfect chiar și la minus 25° C. Nu necesita întreținere specială.
Se instalează rapid și cu desprinderea a cât mai puține elemente ale mașinii (bări/bandouri, plaștice interior, etc.), în același timp, singurele elemente rămase vizibile după montaj vor fi senzorii și afisajul.

Am o multitudine de modele și culori (senzorii nu sunt vopsiți, așa cum practică unii, ci așa sunt fabricați).
Pun câteva poze pentru modelul cel mai ieftin, iar mai târziu voi pune și poze cu alte sisteme, dar poze de la alte montaje.

Prețurile pleacă de la 130 de lei (kit-ul plus montajul inclus) și variază în funcție de model senzorilor dar și al automobilului (dacă montajul este mai dificil).
Montajul poate fi realizat aproape în orice loc (garaj, parcare, atelier) și durează în medie 2,5 ore.

Montez în Călărași, Ialomița, București, dar pentru comenzi mai mari, ne deplasăm și în țară.

Pot fi contactat aici, pe PM, pe YM! sau Skype la iulian_stefan16 ori la telefon: 0755176608.
Mulțumesc.

user posted image
user posted image
barcelona
Pentru Renault Symbol cat costa sau ce recomanzi.
brutus1789
Barcelona, din ce an este automobilul și ce culoare vrei. Îți recomand senzorii la care am postat deja imagini. Sunt ieftini și extrem de fiabili. Au cel mai bun raport calitate/preț.
Pe afișaz este arătată distanța până la cel mai apropiat obstacol, cât și partea pe care se află (stânga/dreapta).
Ieri nu am putut răspunde pentru că nu am avut curent. (unul dintre avantajele de a locui la țară tongue.gif )
Mai adaug imagini cu senzorii monntați pe un Megane 2.2, dar și un filmuleț (calitatea este destul de slabă, dar voi mai încărca altele de calitate mai bună).
Mulțumesc.
Filmulețul poate fi văzut pe YouTube aici.

Alte imagini:

Aici

Aici

Și aici

Aici


Cu funcția de inserare a imaginilor de pe forum, imaginile erau afișate foarte mari, de aceea am optat pentru link-uri.
Mulțumesc.
salvare
,SAL PTR UN FIAT STILO 2003 , , AM SENZORII CUMPARATI , VREAU DECAT MONTAL , CAT MA COSTA ?
brutus1789
Pentru Stilo, montajul este 85 lei.
barcelona
2010,e alba masina.
brutus1789
Pentru Symbolul tău, prețul final este de 160 lei, totul inclus - senzori de culoare albă, montaj și garanție 6 luni.
StefanT
De ce nu 130?
brutus1789
QUOTE
Prețurile pleacă de la 130 de lei (kit-ul plus montajul inclus) și variază în funcție de model senzorilor dar și al automobilului (dacă montajul este mai dificil).
trickz
Ai cumva si suporti de senzori de parcare? Ma intereseaza pentru bara de Megane 3 RS, pentru senzorii de pe centru, care nu sunt prinsi direct in bara.
brutus1789
Nu am. Îmi pare rău. Senzorii pe care îî montez au un sistem care nu îi lasă să se miște/rotească în bară sau să intre/iasă din aceasta. De ieșit din bară, pot ieși doar dacă tragi forțat de ei.
Așadar, nu au un suport propriu-zis, ci doar un sistem de fixare/ancorare în bară.

Senzorii pot fi montați și pe mașini în garanție, pentru că, cu excepția găurilor din bară, nu va exista nici un semn că aceștia au fost montați. Bineînțeles, nu va fi nevoie să vă duceți la garanție, vorbeam teoretic.
StefanT
QUOTE(brutus1789 @ 15 Feb 2012, 19:29)

*



Sa inteleg ca tu consideri montajul la Clio unul de dificultate medie?
Imi poti da cateva exemple de masini la care percepi 130?
brutus1789
Megane, Logan chiar și Symbol prima generație (până în 2008). Montajul poate dura și mai puțin de o oră și jumătate.
Montatul este de cea mai bună calitate și nu făcut de dragul de a lua banii mai repede.
Ar fi păcat ca la scurt timp după montaj să constați că plasticurile nu mai stau fixe, sau că senzorii îi ții doar ca să nu stai cu bara găurită.
barcelona
Noile Symboluri ce au fata de ce ai enumerat tu?
clr
Un pret pentru Ford Focus 2 Sedan, modelul facelift (culoare albastra) ? Cu senzorii tai.
Se poate vedea o lucrare facuta de tine? Chiar in Calarasi daca e nevoie, ajung ocazional.
brutus1789
Este o idee mai migălos. Dacă dai un ceai sau o cafea caldă în timpul montajului, prețul va fi de 130.
Plus ca să nu mai facem atâta investigație pentru câțiva lei.
Când te decizi, anunță-mă.

QUOTE(barcelona @ 15 Feb 2012, 22:39)
Noile Symboluri ce au fata de ce ai enumerat tu?
*




130 de lei. Și nu trebuie să dai nicio cafea laugh.gif . Sigur că poți vedea lucrări făcute de mine.
Poze nu prea am pentru că ori muncim ori pozăm și nici nu am avut nevoie până acum, reclama fiind făcută prin viu-grai de la client la client.
Văd că ești din București. Sâmbătă, cel mai probabil, voi însoți un prieten până la București, și el are senzori montați de mine. Îi poți vedea atunci. Îți recomand să aduci și o ruletă. cool.gif
QUOTE(clr @ 15 Feb 2012, 22:45)
Un pret pentru Ford Focus 2 Sedan, modelul facelift (culoare albastra) ? Cu senzorii tai.
Se poate vedea o lucrare facuta de tine? Chiar in Calarasi daca e nevoie, ajung ocazional.
*


clr
Merci frumos de raspuns. Nu e vorba de ruleta biggrin.gif
Pur si simplu ma intereseaza sa vad cat de "curat" e lucrat, daca sunt mascate firele trase, chestii de genul asta smile.gif
Nu stiu w/e-ul asta daca ne vom vedea, dar Duminica din urmatorul w/e ajung garantat in Calarasi. Daca nu reusim sa ne vedem atunci, atunci in primul w/e din Martie cred ca voi fi in Calarasi de Vineri pana Duminica. Daca e totul ok, probabil ca atunci reusim sa-i si montam smile.gif
barcelona
Clr daca reusesti sa ii montezi sa pui si tu poze.merci.
brutus1789
@Clr »» lucrez foarte curat, doar voba aceea: «ce ție nu-ți place....».
Când ai timp, doar să mă anunți cu cel puțin o zi înainte, ca să iau legătura cu clienții.
brutus1789
Măine între 8 și 14 voi fi în București. Cine vrea să vadă o lucrare, mă poate suna și ne întâlnim
See you.
dil
Redeschis la cerere si modificat numarul de telefon din primul post.
brutus1789
UPDATE - Nu mai am senzori de parcare - cine dorește poate cumpăra din altă parte.

De montat, mai montez doar în zona Călărași și Slobozia, în limita timpului liber.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.