Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Robinet caldura
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Fytze
Am probeleme cu Robinetu de caldura de la o super nova imi curge antigelu in masina de unde pot cumpara un robinet?
http://imageshack.us/photo/my-images/96/19122011037r.jpg/
sorin1983
Din ce stiu eu sn nu are robinet... poate vrei sa spui radiator... Sn are o clapeta care inchide deschide fluxul de aer.
Eu zic ca asta e buba:
[attachmentid=1627788023]
nikuniku
Fytze ce ai tu pe masina nu este calorifer de SN cel original arata ca cel din postu de mai sus si nu ai robinet de caldura,trecerea de la cald la rece se face prin inchiderea/deschiderea unor clapete din aeroterma
Fytze
pei si sa inteleg ca ce am pus eu poza aia nu e cum ar trebui sa fie la mn in masina?bagati id meu dak doriti sa ma ajutati: scorpionurony
nikuniku
Fytze caloriferu din postu 2 ala este pentru masina ta
Fytze
niku ai un id de mess? baga u id: scorpionurony
nikuniku
Fytze nu mai folosesc mesu de ani de zile,cred ca am miliardu de mesaje,
daca este o problema vorbim aici sau privat pe forum
din ce zona a tarii esti?
Fytze
Bucuresti si as dori sa stiu dak piesa de o am eu in imagine ar trebui sa existe la SN
Maskatu
La mine sigur nu este asa si sigur nu am atat de multe furtune. huh.gif Stiam ca sunt 2 furtune, adica tur si retur. Unul intra in calorifer, si unul iese. Punct...
nikuniku
Fytze te duci la un magazin de piese auto si intrebi de calorifer SN cum arata si cat costa,bagi la cap cat costa si spui mersi si pleci,chestia asta o faci la 3-4 magazine si unde ti se pare mai ieftin lai cumparat,vezi sa nu fie vreo chinezarie/turcisme ca dai banii degeaba pe el,am patito si eu cu un calorifer made in turcia,nu baga cald si am luat unu made in romania facut la brasov si baga caldura OK
asa ca ce sati zic bafta la cautari,eu am gasit in Vitan
Maskatu
Daca ar fi completat si locatia la profil, poate il indrumam mai bine. smile.gif
Fytze
Stau in Ghencea
Dar nu puteti sa faceti o poza in dreapta fata? sa vad dak e asa? sau sa ma intalnesc cu unu din voi sa vad cum e la voi?
vmarius
Poza ... cum ti au spus si mai sus, din calorifer ies doua tevi de plastic (tur si retur).
Fytze
mersi vmarius pentru poza
powertodacia
iati calorifer doar original de Brasov.
nu iti lua altceva ca o sa ai caldura doar la 3 mii turatii

20 Feb 2012, 20:36:
legat de c eai tu pe masina, e modificare 100%. iar caloriferul original sunt sanse sa nu mai intre in corpul acela de plastic.
reparal pe acela cumv.a..
nikuniku
ce va mai place sa speriati lumea ,caloriferu este de alta natie nu toata aeroterma
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.