Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: LAMBO DOORS SOLENZA
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
GR 03 ZUG
Salut tuturor....

De ceva timp ma tot gandesc sa imi cumpar un kit lambo doors. Stie careva daca merge sa pun asa ceva?

D-FENS
Lambo doors pe o masina cu 4 usi?Arata cam aiurea.Am vazut Logan cu asa ceva si sa fiu sincer,nu mi-a placut.Daca era o masina in 2 usi era altceva.
GR 03 ZUG
o sa vad eu cum o sa arate...eu vroiam sa stiu daca merg puse sau nu...
Maskatu
Avand in vedere ca nu exista o solenza cu asa ceva, nu poate garanta nimeni ca merge sau nu. Teoretic se poate face orice. Practic depinde si la ce service mergi. Eu nu vad nici un atelier bagandu-se la asa ceva. Sincer sa fiu, la ce usi de conserva are solenza, sansele sa nu ploua in ea dupa ce montezi kitul ala, sunt cam nule. Si nu ar merita o astfel de investitie la o asemenea masina. Daca tot ai bani si nu ai ce face cu ei, nu ii baga in masina pentru ca nu ii vei mai recupera.
ORIJINAL21
Maskatu
cam care ar fi masina ideala pentru a investi...?
Iulikk
Ceva cu peste 400 de cai... si care costa cel putin treijdemii de coco. Sa faci tuning la o obosita de caruta cu 75 de cai e cam... extrem. tongue.gif . Dati cu pietre in mine acu'.
ArtVandelay
Se poate, gasesti kitul complet pe http://www.cocalartuningshop.com
marianmn
deci se poate si pe solenza zic eu
shake
banuiesc ca se ridica mai mult nu ? ca nu prea vad cum ai intra in masina...
Iulikk
Prin podea smile.gif) .
10tacl3
din cate se observa in poze, usa loveste in aripa/capota daca s-ar ridica mai mult ceea ce ma face sa rad foarte tare ... prea multi oameni, prea multi bani, prea mult timp liber...parerea mea smile.gif
ArtVandelay
user posted image
bogdanelkva
QUOTE(Maskatu @ 10 Mar 2012, 05:18)
Daca tot ai bani si nu ai ce face cu ei, nu ii baga in masina pentru ca nu ii vei mai recupera.
*


Pe cine mananca chielea sa faca asa ceva,inseamna ca ori banii de benzina nu sunt o problema si face plinul la doua zile,ori merge cu masina din an in pasti si ii place s-o umple cu tot felul de zorzoane. smile.gif
D-FENS
QUOTE(shake @ 10 Mar 2012, 11:54)
banuiesc ca se ridica mai mult nu ? ca nu prea vad cum ai intra in masina...
*




Mai are 2 portiere,in spate.
Iulikk
Ma prieteni, vedeti ca sunt doua Loganuri (1.4, bineinteles, fara AC, chele) cu lembodors. APV si MCS.

link . Vedeti cum are aripile facute franjuri? icon_mrgreen.gif
C@talin
mai bine faci usi de astea la solenza nova cool.gif

user posted image
Iulikk
QUOTE(GR 03 ZUG @ 10 Mar 2012, 00:52)
Salut tuturor....

De ceva timp ma tot gandesc sa imi cumpar un kit lambo doors. Stie careva daca merge sa pun asa ceva?
*



Intrebarea principala este: ai idee cat costa o chestia d-asta?

Oricum asta e alt topic facut degeaba. Nu iti vei pune asa ceva wink.gif .
romanvs
Lambodoors e prea putin pt Solenza,cred ca ar merge mai bine un set de 4 usi cu deschidere ca la Mercedes slr(parca) si atunci cu ele deschise poate si-ar lua zborul... radmasa.gif
Victoras2001
QUOTE(marianmn @ 10 Mar 2012, 11:49)
deci se poate si pe solenza zic eu
*


Da-n cazanul ala alb pe unde intri?
Ming
QUOTE(shake @ 10 Mar 2012, 11:54)
ca nu prea vad cum ai intra in masina...
*




QUOTE(Iulikk @ 10 Mar 2012, 12:26)
Prin podea smile.gif) .
*




Iulikk, in cazul ala NU mai intri smile.gif) (Le faci sa se deschida automat ca sa impresionezi fetele dar dupaia le zici "ok fetelor, masina aia e doar de show, usile nu se deschid mai mult, deci nu prea vad cum putem intra si nici nu mai am benzina... hai sa mergem cu autobuzul") radmasa.gif
mcr_razvy
un asemena kit a montat un prieten la un daewoo espero, era un kit universal cu prindere in suruburi si variaza in functie de greutatea portierei, pe el la ajuns 500E kitul si 800 lei montatul. La deschidere se poate prin doua moduri normal si in al doilea fel cand tragi oleaca de portiera si dupa aceea o ridici in sus ( aici te ajunta 1-2-3 telescoape in funtrie cate de grea este).
Sincer nu merita investitia si zi de zi tot normal deschide ca dureaza mai putit timp la deschidere dar nu te poti pune cu mofturile omului, daca el vrea sa isi etaleze rugina din portiere si iti cada tot pe mai ai pus prin buzurarul de acolo.
crick
Bun ,se monteaza lambo doors la usile din fata,dar cele din spate? Raman cu deschidere normala sau mai trebuie un kit?Ca daca faci 2 asa si 2 invers ,arata ca naiba!
Iulikk
Alea din spate le faci suicide doors. Ca la RolsRois.
C@talin
sa moara dusmanii !!!



radmasa.gif ba mor!!

11 Mar 2012, 12:24:
sau asa

asta e frana de urgenta
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
mcr_razvy
pai pe fata poti monta pentru ca sistemul intra sub aripa pe spate nu ai unde sa pui aceste balamale
uite o poza cu aceste balamale
[attachmentid=1627793154]
GR 03 ZUG
suicide doors nu cred k o sa mearga...
velceani
banuiesc ca exista kituri de montat la solenza, daca au si supernovele, dar nu stiu cat sunt de bune, mai ales ca vad deschiderea usii cam mica in unghi...
Si eu caut de ceva timp asa ceva si nu am gasit...
la preturile vehiculate nu prea ma mai incanta, era ok daca ramanea si deschiderea din fabrica functinala 100%, dar din cate am citit pe forumuri nu mai poti deschide usile complet ..

oricum e de efect si nu mi se pare deloc "cocalarie"... mi unu i-mi place - wub.gif
Iulikk
Bă, voi va auziti ce ziceti? mellow.gif . Cum kkt sa nu fie cocalarie lambo doors pe Solenza? Naicu pe luneta cand il puneti?
corbex
Solenza are un design facut anume sa permita aproape orice imbunatatire.
De fapt, la Solenza, si cind o speli poti spune ca i-ai facut upgrade.
4x4
Stiu pe un cocalar cu lambo door's de asta de bazar. I sa rupt o ureche de la telescop si ia cazut usa peste picior fracturandu-l destul de urat. Tuningul doare.
Lostboy
QUOTE(corbex @ 12 Mar 2012, 12:51)
Solenza are un design facut anume sa permita aproape orice imbunatatire.
De fapt, la Solenza, si cind o speli poti spune ca i-ai facut upgrade.
*



Nenea, la un filtru de cafea cum se face upgrade? Nu ajunge la temperatura optimă destul repede.
AleXuTzU_Tau
QUOTE(corbex @ 12 Mar 2012, 12:51)
Solenza are un design facut anume sa permita aproape orice imbunatatire.
De fapt, la Solenza, si cind o speli poti spune ca i-ai facut upgrade.
*




ai fost tare corbex cu spalatu:)))...imi place smile.gif)))bv:D coolspeak.gif big_wheel.gif
jaaL
QUOTE(AleXuTzU_Tau @ 12 Mar 2012, 13:17)
ai fost tare corbex cu spalatu:)))...imi place smile.gif)))bv:D coolspeak.gif  big_wheel.gif
*



Off topic ?

. Luati'va un Lambourghini , poate de ala o sa fiti multumiti:))
Iulikk
La portbagaj nu mege facut lembodors d-astă?
bogdanelkva
Eu ma gandeam sa-i pun la solenza roti metalice cu ecartament de CFR,sa ocolesc eventualele ambuteiaje de pe DN7.Dar cred ca totusi e prea mult sa platesc si taxa de drum si taxa de SNCFR.... radmasa.gif
C@talin
QUOTE(4x4 @ 12 Mar 2012, 14:15)
Stiu pe un cocalar cu lambo door's de asta de bazar. I sa rupt o ureche de la telescop si ia cazut usa peste picior fracturandu-l destul de urat. Tuningul doare.
*


da a fost el smecher pentru 5 minute cool.gif
shake
eu propun ca acest topic sa fie inchis.
D-FENS
crick
QUOTE(4x4 @ 12 Mar 2012, 13:15)
Stiu pe un cocalar cu lambo door's de asta de bazar. I sa rupt o ureche de la telescop si ia cazut usa peste picior fracturandu-l destul de urat. Tuningul doare.
*


Iti dai seama ce i se putea intampla daca avea capul scos afara din masina in momentul acela? icon_mrgreen.gif
ORIJINAL21
QUOTE(GR 03 ZUG @ 10 Mar 2012, 01:52)
Salut tuturor....

De ceva timp ma tot gandesc sa imi cumpar un kit lambo doors. Stie careva daca merge sa pun asa ceva?
*



Daca nu te uiti la cum se duc foile pe investitii,
Nu te descuraja de rautatea celor de pe aici!!
Fa-ti masina dupa bunul tau plac si atunci cand este gata, pune un filmulet sa se zgarie "invidiosii".. Din partea mea.. coolspeak.gif
Iulikk
Stai calm. Nu va face nimic wink.gif .
Ming
QUOTE(4x4 @ 12 Mar 2012, 13:15)
Stiu pe un cocalar cu lambo door's de asta de bazar. I sa rupt o ureche de la telescop si ia cazut usa peste picior fracturandu-l destul de urat.
*



Producatorul e de vina.
A uitat sa includa in kit si o tija cu care sa asigure usa cand e sus (asa cum e la capota) radmasa.gif
ORIJINAL21
initiatorul topicului...Ce-ai mai facut??
ti-ai pus sau ... era doar o vorba aruncata..
Maskatu
Daca isi punea probabil ca uploada si ceva poze pe aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.