Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane 1.5dCi 105CP , 80.000km
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
DnI
Vand Renault Megane 1.5 dCi 105CP

An fabricatie 2005
km: 80.000 km
ABS
4 Geamuri electrice
Climatronic
Computer de bord
Perdelute geamuri spate + luneta
Senzor de ploaie si senzor de lumini
Geamurile urca singure din telecomanda la inchidere
Alarma
Proiectoare
Oglinzi reglabile electric si incalzite
Comenzi la volan
Jante aliaj
Toate actele.
Sunt al 2-lea proprietar.
Pozele spun totul si cat de ingrijita este masina !
Nici o problema tehnica, totul este functional.

- Nu a suferit nici un accident, accept verificare la service Reno, km absolut reali, dovedesc cu acte originale si cu cartea de service originala.
- Revizia cu distributia facuta la 67.000 km
- In Septembrie 2010 65.661km s-a schimbat caseta de directie cu una noua + cadru motor cu bucsa (in service se schimba bucsa cu tot cu cadru motor, problema cunoscuta la Reno , am factura de 67 milioane din 2010 facuta de fostul proprietar cu serie sasiu pe factura dovedesc)
- S-a schimbat recent si fulia de la alternator (problema cunoscuta la Reno)
- Farurile sunt noi schimbate pe casco, nu ca a fost lovita ci aratau urat datorita uzurii.

Alte imbunatatiri:

Arcuri noi WEITEC + amortizoare noi.
Folie llumar autorizata.
Detailing interior spalare mocheta, banchete si scaune inainte de iarna.
Nuca schimbator din piele noua schimbata de mine.
Bandourile de pe bara din fata au fost vopsite de mine in culoarea caroseriei. Capota revopsita de mine , era sarita vopseaua de la gainat de pasare si pietricele. ( Am poze cum arata inainte capota pentru cei suspiciosi ! )
Cauciucuri de vara Dunlop Sport MAXX in stare foarte foarte buna + 4 Cauciucuri de iarna Sava.
Bari de plafon THULE
Covorase originale Reno
Ofer si arcurile originale.
Scaunul de la sofer este facut de mine sa coboare putin mai mult din reglaj, fata de unul original, imi place o pozitie putin mai joasa la volan.


P.S. Iata ce masina impecabila am vandut in 2009.
Renault Clio bicorp 1.5 dCi
http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=135223&hl=

Iata alta masina vanduta de mine la fel impecabila in 2011:
Opel Astra bertone turbo + imbunatatiri cu poze reale, (acelasi nr de inmatriculare ca si meganul)
http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=86245

Deci nu-mi bat joc de masini si nu cumpar nimic uzat, vechi, neingrijit, aveti garantia ca o sa cumparati o masina 100% fara nici un defect ascuns si in stare perfecta !


Pret: 5500E
Tel. 0767.113.430


[attachmentid=1627793412] [attachmentid=1627793413]
[attachmentid=1627793414] [attachmentid=1627793415]
[attachmentid=1627793416] [attachmentid=1627793417]
[attachmentid=1627793418] [attachmentid=1627793419]
[attachmentid=1627793420] [attachmentid=1627793421]
[attachmentid=1627793422] [attachmentid=1627793424]
[attachmentid=1627793430]
DnI
Up...

Test drive gratuit ! smile.gif
Pret discutabil.
DnI
up...

Pret nou: 4990E
Tel 0767.113.430
bogdanel.arad
Te intereseaza si variante pentru Megane?

Pot oferii masina din semnatura plus o diferenta
aleksanders
din octombrie 2011 si pana acuma te-ai plictisit de ea?
diesel_power
Ce vinzi tu acolo se numeste (probabil) 1.5 dci 100cp Euro 3, si nu 105cp.
DnI
@aleksanders

Da, este ceva rau in asta ?
Am rezolvat problemele in 5 luni, mi-am facut treaba cu ea, este chiar super economica, nu sare de 6.5 in oras in aglomeratie. O masina ieftina si economica iar raportat la pret/dotari/consum/spatiu chiar sunt multumit !



@bogdanel.arad , nu sunt interesat de alte schimburi.


@diesel_power , ma crezi ca nu m-am uitat in talon pana acum la putere ? smile.gif
Bejenaru Ionut
Cate viteze are masina? Cati kW scrie ca are in talon?. Ca sincer si eu cred ca are doar 101CP/74kW. Bafta la vanzare.


P.S.: Prin comentarile pe care le facem asupra posturilor tale nu inseamna ca iti punem bete in roate/ te intimidam dar totusi majoritatea membrilor de pe forum sunt vechi intr-ale reno-urilor si incercam macar aici pe forum sa scapam de cei care baga in descrierea masinii dotari si optiuni pe care nu au auzit nici ei.
cumtecaut
vinzi arcurile sport separat?
DnI
@Bejenaru Ionut , nu-i problema am inteles, am recunoscut ca nu m-am uitat pana acum cati kw are exact nu a fost ceva important pt mine, are 101 CP , corect !
Si eu sunt membru de 9 ani biggrin.gif

@cumtecaut, Am un posibil cumparator pentru masina nu este sigur nimic inca si doreste sa-i pun arcurile originale sa fie inalta, daca voi ramane cu ele , le vand.
Trimite-mi un mesaj privat cu numarul tau de telefon te rog sa nu uit si te voi anunta pana in wekend.

Si inca un mic up... 4900E , Pret discutabil !
DnI
up... 4899E

Are tot ce trebuie, gume vara , gume iarna foarte bune !!
slider2
QUOTE(DnI @ 21 Mar 2012, 09:28)
@Bejenaru Ionut , nu-i problema am inteles, am recunoscut ca nu m-am uitat pana acum cati kw are exact nu a fost ceva important pt mine, are 101 CP , corect !
*



nu caii sunt asa importanti ci diferenta de 40 nm intre cele 2 variante de motorizare.
DnI
Masina s-a vandut astazi.

Topicul se poate inchide, multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.