Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Instalatie muzicala Megane Infinity & MTX
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Master4mariners
Vand instalatie completa recent scoasa de pe un Megane 2 din 2007 compusa din urmatoarele :

1 ) 2 boxe Infinity reference de 75 W RMS fiecare . Boxele au 1.5 ani vechime , putin folosite deoarece sunt navigator . Fiecare boxa are urechile decupate astfel incat sa intre perfect in portiera fata .

<span class='edit'>14 Mar 2012, 22:02:</span>
2) 2 Boxe MTX de 80 W RMS fiecare . Boxele sunt aproape noi , au mai putin de 6 luni vechime timp in care eu am mai facut un voiaj . Au decupata o ureche astfel incat sa incapa in portiera spate . Boxele au in set 2 tweetere MTX noi noute , nemontate niciodata pe masina dupa cum se observa in poza , precum si filtrele si cablajul aferent .

<span class='edit'>14 Mar 2012, 22:07:</span>
3) Mp3 Pioneer cu fata detasabila , putere 4 x 50 W , functie RDS , iesire tub de bas . Are bluetooth pt comunicatie cu telefonul mobil , agenda proprie si functioneaza in sistem car kit ( lipseste doar microfonul uitat de cei de la Renault pe masina ) . Comunica in infrarosu cu cele doua telecomenzi Pioneer de pe volan .

<span class='edit'>14 Mar 2012, 22:10:</span>
4) 2 Telecomenzi Pioneer pentru volan , inlocuiesc sistemul vechi de la Megane , comunica in infrarosu cu MP3 Pioneer si au toate functiile care comanda MP3 player , inclusiv raspunsul la telefonul mobil ( se opreste muzica , tel suna in boxe , tu vb la microfonul din plafon iar celalalt se aude in boxe ).

<span class='edit'>14 Mar 2012, 22:13:</span>
Calitatea sunetului este deosebita , mult deasupra instalatiei stock de la
AUDI A6 model 2005 . Pretul este de 7 mil ron , iar datele de contact sunt urmatoarele

Tel 0722 66 75 99

Mess : master4mariners

Ca titlu informativ , la vremea achizitiei , boxele Infinity au fost de noi 4 mil 900 mii perechea , boxele MTX au fost 4 mil 800 mii perechea , casetofonul Pioneer a fost 11 mil iar telecomenzile au fost 1 mil 200 mii bucata . Total 23 mil 100 mii . Eu vreau 7 mil pe tot ce se vede in poze .
angel-boy
daca cumva vinzi si separat , te rog pune niste preturi.mersi
Master4mariners
As prefera sa le dau pe toate in acelasi timp mai ales ca am deja cumparatori care acum sunt in stadiul de gandire...Eu mai stau 2 sapt in tara , daca se hoatrasate cineva , stam de vorba
Master4mariners
up
vyalli
salut

punte un pret pt fiecare in parte si haideti baieti sa il ajutam sa le vanda

eu unu vreau boxele infinity daca sunt pe 13
cosmin_angh3l
eu m-as baga pentru mtx-uri.
Master4mariners
Toate boxele sunt pe 16 inch . Daca erau mai mari sau mai mici nu mai incapeau in usi fara modificari .
gotty
Sunt pe 13!!! wink.gif
Master4mariners
Asa este , scuze , sunt pe 13 !!!

<span class='edit'>16 Mar 2012, 14:51:</span>
Sa zicem ca pe setul Infinity cer 1 mil 500 mii iar pe cel MTX 3 mil ca e ca nou si include si Tweeterele . Eu atat vreau sa imi ramana .

<span class='edit'>17 Mar 2012, 09:17:</span>
PS Eu sunt din Galati , insa cred ca putem o gasi o modalitate sa le trimitem si in tara

17 Mar 2012, 18:55:
up
Master4mariners
up!

19 Mar 2012, 15:35:
Pt ionik_e4: telecomenzile le dau impreuna daca le dau . E mai eficient sa ai doua , in cazul in care misti volanul doar cea din dreapta nu face fata .

19 Mar 2012, 16:39:
Update :

Boxele Infinity 1 mil perechea
Boxele MTX 3 mil perechea


19 Mar 2012, 19:54:
up
p.stefan
salut, cum se aud cele infinity?...bass'ul cum e? m'ar interesa sa le pun pe fata...
Master4mariners
Pt p.stefan : boxele Infinity se aud perfect , nu distorsioneaza in nici un fel , eu le-am luat pt calitate , nu pt cantitate . Eu chiar pe fata le-am avut , dupa cum am spus anterior . Boxele se aud extraordinar , chiar si in comparatie cu cele MTX care se vad ca sunt noi noute . Ce sa mai , Infinity e marca nu gluma . Fidelitatea este foarte buna . Eu am avut selectat din mp3 player modul vocal si se auzea fiecare inflexiune a vocii cantaretului . Bine , e adevarat , eu ascult muzica mai soft , nu neaparat hip-hop sau hard rock . Eu imi iau Mitsu Lancer acuma , si chiar daca o sa aiba pe el Rockford Fosgate , tot cu Infinity le schimb imediat ce imi pot permite . Se merita !
B.A.M
Salut casetofonul cu telecomenzile cat ar fi?
Si daca ne intelegem eu il vreau.
Chiar si fara microfon.
Master4mariners
Casetofonul si amandoua telecomenzile , inclusiv ramele pentru casetofon cu care se incadreaza perfect in bord sa zicem 4 mil. toate . Eu zic ca e rezonabil .

21 Mar 2012, 14:37:
Update pentru instalatia muzicala . Boxele s-au dat toate , sunt in drum spre Bucuresti chiar acum . Au mai ramas MP3 Playerul , la care adaug o poza mai clara acum , cat si cele doua telecomenzi de pe volan, toate Pioneer .

PS : In poze se poate vedea clar ramele cu care MP3 Playerul se incadreaza perfect in bordul de Megane 2 . Nu va ramane absolut nici un spatiu gol . Pacat ca nu am poze cu masina inainte de incident ca sa se vada .
MytareKtine
Boxele trebuie sa ajunga la mine. smile.gif

Vi'l recomand pe Master4mariners. E un user foarte serios si amabil.
Master4mariners
Multumesc de apreciere . E un forum serios , am tinut foarte mult la masina mea si comunic de placere cu toti posesorii de Renault sau Dacia ( Eu am avut pana recent Renault Megane , tata inca are un Logan cu 100 mii in bord la care nu a schimbat decat placutele de frana la 90 mii km ) .
B.A.M
Salut
Te rog sa il rezervi pentru mine ramane sa te sun maine.
Am luat numarul tau de tel.
Master4mariners
MP3 Playerul si telecomenzile au luat drumul Clujului , la Domnul BAM . II doresc pe aceasta cale auditie placuta .

23 Mar 2012, 11:57:
Topic inchis , doar ce am expediat Mp3 Playerul si telecomenzile spre Cluj la Dl BAM . Sa auzim de bine !
B.A.M
Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.