Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] 4 anvelope vara 185/60 R14
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
FLorin D
Salutare !

Am cumparat jante de 15”, jantele de 14” sunt echipate pentru iarna, asa ca au ramas in plus 4 buc. de vară.
Sunt 185/60 R14 - profil de vară (aproape echivalent 175/65 R14).
Modelul este MATADOR Elite 2, vine in echiparea standard pe unele Polo / Fabia / Ibiza.

Provin de pe VW-ul Polo 9N3 al prietenei mele si au fost demontate pentru prima data de pe jante toamna trecuta (obligati sa montam de iarna), cand masina avea doar 11.200 km - atat au fost rulate in total.
Nu au fost vulcanizate niciodata, nu prezinta niciun fel de taieturi ori deformari. Materialul lor s-a mentinut foarte bine, nu are cute sau microfisuri.
Adancimea profilului este de 7mm (puntea spate) respectiv 6,6mm (puntea fata).
DOT este 3606, vizibil pe ficare dintre ele. Masa lor : 7,4 kg. smile.gif

Eventual schimb, DOAR cu 195/55 sau 185/65 R15 +/- diferenta
Accept efectuarea platii dupa ce au fost montate.

Pret : 399 RON neg.
Tel : 0766.39.87.54
Multumesc!
FLorin D
Pret nou : 350 RON
Inca nu sunt chilipir la aceasta suma, dar mergeti la sigur. Setul nu se vinde pentru ca ar avea hibe, ci doar de moftul de a avea jante de 15”.

Atentie! Imi cer scuze fata de cei care mi-au trimis PM, forumul nu imi permite sa raspund caci nu am suficiente postari.
FLorin D
Pret nou : 320 RON
Anvelopele sunt rulate 11.000 km. Erau intentionate sa ajunga din nou pe jante.

Bonus : o anvelopa Michelin, de asemenea 185/60 R14, putin mai veche dar cu uzare minima.
martzipan2004
cat ceri pe michelin?...
FLorin D
Nu pot trimite PM. V-am trimis email, in schimb.

Atentie, m-au contactat persoane care doreau sa le monteze pe Dacia Logan. Din cate stiu, nu sunt dimensiunea adecvata, va scadea garda la sol cu aprox. 3 cm si nu recomand.

In continuare valabil. Anvelopele nu au niciun fel de defectiuni, de aceea se pot vinde cu proba la vulcanizari in Bucuresti, in limita timpului liber disponibil.
Pret negociabil.
FLorin D
Inca valabil anuntul !

320 RON
B_37_DEE
sunt interesat daca esti din bucuresti suna-ma la nr 0765 219 099 paul

17 Apr 2012, 16:33:
care ar fii ultimul pret?
FLorin D
Vandute lui B_37_DEE !

Se poate inchide ! Multumesc !
B_37_DEE
user serios recomand
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.