Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare RAR
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ilieaxx
am si eu o intrebare pentru cei care au facut de curant identificarea la rar,sau care stiu,mi-am cumparat de curand o dacie din 2000 are itp pana in august dar trebuie sa-i fac identificarea pentru ca vreau sa o trec pe numele meu,intrebarea mea este,la identificare se uita si sa corespunda masina din punct de vedere tehnic?pentru ca masina mea are o cotra-aripa mancata de rugina,si mi-e frica sa nu ma dea inapoi...
nikuniku
nu prea se uita la aspectul exterior/interior al masinii,dar nici sa nu curga rugina de pe masina cand se uita inspectoru la ia,doar verifica seriile motor caroserie,nu stiu daca se face si testu de noxe,suna la RAR si intreaba
ilieaxx
pe afara masina arata super nu are rugina,doar contra-aripa aia e beleaua...
Assu
Daca ai Itp valabil la ea si mergi la RAR nu iti verifica nimic in afara de serie sasiu si motor
ilieaxx
am,itp-ul este valabil pana in august! aveti habar cam cat mai e taxa aia?sincer nu am verificat seriile cand am luat masina,am fost atent doar la acte...
AndreiMel92
taxa e undeva sub 100 ron. se uita doar le serii sa corespunda . sa fie curata , atata tot.daca o iei logic o treci pe numele tau, itp-ul il ai deja facut. la mine parca a fost 90 lei
Iantela
Ei trebuie sa iti elibereze de acolo certificatul de autenticitate. Eu am platit acum 2 ani cand am fost la ei 120 ron! La mine sa uitat pe sub masina, motor, serii!
ilieaxx
ok ms de raspunsuri,va spun dupa ce il fac cum a fost
ilieaxx
am facut rar-ul masinii in prahova,pe langa faptul ca e cam ruginita la motor nici nu o spalasem,dar nu a fost nici o problema au facut poze la serii am achitat taxa care este 110 ron si am primit certificatul de autenticitate
PH-06-BOA
Sa-ti fie de bine! Asta nu inseamna ca maine daca te va opri in drum, scapi usor. Pune un petic acolo unde e gaura, prins cu cateva afturi electrice, si da un start de teroson apoi vopsea alba, si e ca si noua. Nu se cade sa schimbi contraaripa, pentru un petic, chiar de multi "nu frate, pun totul nou" . Nou si prost.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.