Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: clapeta berlina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ilieaxx
am si eu o problema cu usile la berlina mea ,in sensul ca nici una in afara de cea la sofer,nu se deschide din afara,manerele nu sunt moi,daca tragi de ele si le dai drumu ,revin violent in pozitia initiala,sigurantele nu sunt puse,pur si simplu se deschid doar din interior,unde ar putea fi problema?
ghitza
deschide usa dar pana la jumate si misca de ea sus-jos vezi nu ai joc in bolturi si atunci usa sta pe cremaliara si freaca ,sau la inchidere se inchide perfect sau loveste in cremaliera de pe stalp
ilieaxx
am desfacut azi fata de usa si am vazut ca in momentul in care incerc sa o deschid din interior,boltul ala care intra in iala si practic deblocheaza usa se trage de tot inauntru,in momentul in care salt de clapeta,din afara,se trage doar jumatate
ghitza
vezi sa nu fie blocata usa din interior de la acel tamburus ,sau furca de la clapeta nu impinge destul in prostia aia de la broasca usii,da jos si vezi ce nu merge ,sau mai poate sa nu stea bine in usa clapeta mai exact in parte ade jos sa fie iesita din tabla
vladut88
eu unu as prinde ceva bucati de tabla mai groasa pe interior cu chit de fibra ,tabla flambeaza si nu se deschide
ilieaxx
mai mult ca sigur e furca de la clapeta,dar cum o pot indoii sau ce pot sa ii fac,pentru ca e facuta din tabla destul de groasa
ghitza
Furca daca te uiti atent la ea poate fi inndoita,indreapt-o pe ceva ,sau sa ros inspre clapeta si nu mai ajunge cat impinge desi tu de afara clapeta ii pana sus ,daca nu merge nu te chinui ca un noua ii 25 roni
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.