Vand

DACIA model 1310

Anul Fabricatiei 1986

Numarul de proprietari 2

KM :104000 reali

asigurare si itp valabil

culoare Rosu 27



Dotari

Instalatie Gpl ( am acte dar nu am omologat-o) dar daca se vrea se aranjeaza acest aspect contra cost

Geamuri electrice fata - la nevoie montez si pe spate dar sunt muult mai scumpe

Starea masinii :


Per ansamblu ok

nu s-au facut reparatii la tabla , dar necesita inlocuirea semilonjeroanelor si gascanii de la usile din spate (le am si le ofer cu masina ), preventiv am si tirantii de spate (nu sunt necesari ) cumparate pentru masina , dar mai merg astea de pe masina cateva luni( semilonjeroanele )

in rest masina e OK

nu mai sunt vicii ascunse motorul trage bine , nu papa ulei

caroseria are semnele vremii , dar e solida

a fost masina unui sofer de director comunist care nu prea a folosit-o am luat-o la 50000 km cu bordul sigilat , apoi am continuat obiceiurile lui si am petrolat-o odata pe an toamna ,

masina a fost originala 100% si am pastrat absolut tot ce am scos de pe ea


dar am pus un bord scoica ( cel vechi era crapat ) am pus si ceasuri de cn4 4x4
voiam sa fac si ceva modificari la transmisie dar studiind trendurile de RAR si ARR ma las de dacie si fac la alta marca treaba asta

Geamurile merg perfect urca o idee mai greu , dar cu viteza destul de buna max 4 sec amandoua simultan.
nu sunt panarame sunt geamuri facute special pentru dacie 1310 cu butoane ilumintate montate de anul trecut pe masina.

ofer si un set de jante de aliaj in 3 prezoane model romanesc fabricatie 87 pentru raliu si comenzi la extern sunt cam obosite dar per ansamblu sunt ok




revin diseara cu fotografii ale agregatului


pret : 1250 ron

actele le facem ... sau daca se vrea facem pentru remat ....

eu de profesie pun si alarme si inchideri pe masini , deci daca negociem frumos , montez o alarma si o inchidere pe masina noului proprietar , eu nu am avut nevoie de asa ceva , am parcat numai in parcari pazite si private .

fotogrtafii : [attachmentid=1627798576] [attachmentid=1627798577] [attachmentid=1627798578] [attachmentid=1627798579] [attachmentid=1627798580] [attachmentid=1627798581] [attachmentid=1627798582]